Skocz do zawartości

Intel Core 2 DUO E4600 małe podkręcenie...


Recommended Posts

Gość rezerwuar

a co to za różnica jak ustawie 233 niż jak 240 ? :D

 

To jest kwestia tzw strapów(dzielników pamięci) coś takiego było kiedyś bo sam miałem core 2duo7500 i też podkręcałem.

Z czystej ciekawości zainstaluj se AIDA 64(jak jeszcze nie masz) i zrób testy pamięci(odczyt,zapis,czas dostępu) przy 233 i 240. A nóż widelec cuś ciekawego wyjdzie.

Link to post
Share on other sites

No to chłodzenie to i ja bym zmienił, ale zbieram na silniczek do mojego quada (w poprzednim poszła skrzynia, łożysko igiełkowe w karterze i kilka drobiazgów) brakuje mi 350 zł, więc chłodzenie pewnie zmienię na gwiazdkę, chyba, żeby trafiła się jakaś mega okazja :) Tak patrzyłem to całkiem fajne chłodzenie można kupić za 100 zł :)

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich!

Pozwolicie, że podepnę się pod temat.

 

Również planuję podkręcenie mojego E4600 i w związku z tym mam parę pytań.

Zaczynając od configu:

płyta główna - ASUS P5Q SE2

Zasilacz Chieftec 650W

RAM - 2x Kingston, 2x Geil wszystkie 400Mhz

Posiadam podstawowe chłodzenie intela takie jak u kolegi Mario ale jutro zamieniam na Arctic Alpine 11 Plus - podstawowym powodem był fakt iż standardowy dosyć głośno się zachowuje. Na droższe chłodzenie mnie nie stać ale jeśli się nie mylę to przy tym Alpinie więcej się pobawię niż przy oryginalnym gracie.

 

Moje pierwsze pytanie dotyczy RAMu - jeżeli Mario przy 333Mhz wrzucał ustawienia 667 to przy moich 400 mam zrobić to samo?

Link to post
Share on other sites

Przy Twoich 400 ustawiasz 800MHz lub coś w tych okolicach. 800 (400x2) jest tutaj taktowaniem efektywnym, i to je się ustawia w biosie. W przypadku 333MHz ustawia się 2x333=667(w zasadzie to 666, ale wszystko zależy od fsb itp).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za zainteresowanie. Uważacie, że to chłodzenie będzie bardziej efektywne od tego z intela? Co można powiedzieć o OC na tej płycie głównej?

 

Jak wygląda jeszcze sprawa ze zwiększaniem napięcia na procesorze. Raczej planuję kręcić go do min. tych 3Ghz i zastanawiam się czy dobrym posunięciem przy niestabilności będzie zwiększenie tego napięcia - obciąża to płytę główną czy tylko zasilacz ( o który nie mam się raczej co martwić)?

Edytowane przez swiru69
Link to post
Share on other sites

Na chipsetach P dobrze się kręci, na P35 na pewno dobrze się kręci, nie wiem dokładnie, jak to jest z P45, ale sama płyta ma słabo (wcale) chłodzone sekcje zasilania. Coś tam sobie ukręcisz, ale nie licz na duże możliwości podwyższania napięć. Ten cooler miał 7*C niżej w stresie od boxowego w jakimś tam teście (71 zamiast 78)

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Na chipsetach P dobrze się kręci, na P35 na pewno dobrze się kręci, nie wiem dokładnie, jak to jest z P45, ale sama płyta ma słabo (wcale) chłodzone sekcje zasilania. Coś tam sobie ukręcisz, ale nie licz na duże możliwości podwyższania napięć. Tu masz wykres coolerów http://www.hardwares...php?image=47663

 

Link nie działa.

 

7*C mniej i cichsza praca za 40zł chyba jest dobrą opcją? Czy się mylę?

Edytowane przez swiru69
Link to post
Share on other sites

Tak sobie. Kupiłeś już to chłodzenie czy nie? Jeśli nie, to podaj budżet.

Linki do zdjęć blokują cwaniaczki, tu masz cały artykuł. http://www.hardwaresecrets.com/printpage/Arctic-Alpine-11-PLUS-CPU-Cooler-Review/1607 Pierwszy wykres.

 

Jeśli nie kupiłeś, wybierz sobie coś stąd http://forum.benchmark.pl/topic/62832-lista-polecanych-coolerow-cpu/

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...