Skocz do zawartości

Zmiana Karty po świętach jaką wybrać ?


Gość melo24

Recommended Posts

Gość melo24

Chcę zmienić kartę graficzną po świętach obecnie posiadam Palita 8600 GT 1Gb Super i tak się grzeje że hej. Mam do wyboru ASUS HD 4890 , MSI GTX 260, Gainward GTx275. Sapphire HD 4850x2. Reszta mojego sprzętu to:

Intel Core 2 Quad Q 6600 2.4 Ghz

Gigabyte Ga-G31-S2l

4GB Ram DDR2 800MHz

Palit 8600 GT Super 1GB.

Proszę o pomoc !

Link to post
Share on other sites

po pierwsze - podaj zasilacz

po drugie - jeśli obecna karta Ci wystarcza to zmień tylko chłodzenie

po trzecie - jeśli Ci nie wystarcza to podaj budżet jaki na grafę chcesz przeznaczyć

po czwarte - z wymienionych przez Ciebie, zakładając że masz dobry zasilacz to GTX 260

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Koniecznie podkręć procesor jeśli chcesz kupić którąś z tych kart. Ja na moim Q6600@3.30 w połączeniu z GTX260 core 216 osiągam w 3d Mark06 16000 pkt. a z nie podkręconym procem tj. na 2.40GHz nie wiele ponad 11000pkt. Nie podkręcony procek mocno ograniczy ci kartę. GTX260 core 216 będzie optymalnym wyborem do tego zestawu jeśli podkręcisz proca.

Link to post
Share on other sites

no panowie udzielę się w tej kwestii posiadałem 3 karty an podobnym sprzęcie

q6600@3001mhz

4gb ddr 2 OCZ cl5 1066mhz

Asus P5QL Pro P43

 

a grafiki to:

gtx260 192 (inno3d stock)

gtx260 216 (xfx black edition)

aktualnie radeon hd4890 (ati stock)

 

i powiem że zgadzam sie z waszymi wypowiedziami jednakże ten radzio bije czasami na rozdzielczości 1920x1200 te gtx260

 

np w CoD4MW2 gtx260 na moim sprzęcie osiąga około 50klatek

natomiast radeon 90 klatek

po2 gtx260 jest większy ma gorsze chłodzenie i bardziej sie grzeje jednakże jest cichszy:D

radeon naprawdę jestem zaskoczony wydajnością tej karty graficznej

 

ceny maja podobne choć radzio ciut droższy

Link to post
Share on other sites

poweim tak jak chcesz kupować zasilacz to znajdź na allegro ajkiś ze standardem 80 PLUS np taki http://allegro.pl/item849329689_okazja_ ... larny.html

 

i naprawde nie warto oszczędzać na zasilaczu bo pamiętaj zasilacz zasilaczowi nie równy

na moim przykładzie miałem 750w bez żadnych certyfikatów jakiejś kiepskiej firmy i co i nie dość że zjarał sie to zjarał mi GTX260 teraz zainwestowałem w pożądany zasilacz i komp hula bez problemu i można mim kręcić

Link to post
Share on other sites

a ja powiem tak...

@melo24

jak masz kasę tylko na kartkę graficzną to najpierw zmień zasilacz...

kup właśnie wymienianego Be Quiet Dark Power 550W za ~450zł...link

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... _550W.html

powinieneś w innych sklepach znaleźć taniej

i jak już zasilacz zmienisz to:

1) jak masz BOXowe chłodzenie na procu to je zmień na coś wydajniejszego i podkręć procesor w okolice przynajmniej 3.00 GHz

2) wtedy rozważ ile kasy masz na kartę graficzną i weź coś pokroju Radeon 4870 / 4890 / 5770 albo GeForce GTX 260 core216

i kartę też podkręcasz

no ale pierwsza rzecz jaką musisz zrobić przed modernizacją / podkręcaniem procesora to zmiana zasilacza...

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chce kupić Modecom 600W.

Z deszczu pod rynnę.

Jeżeli będzie to MC620 Carbon (nie słyszałem o Feelach 600W) to kupisz dobry zasilacz więc nie wiem czemu z deszczu pod rynnę.

 

Jak wymienisz zasilacz to bierz GTX260 (po OC jest podobnie wydajny jak HD4890 OC) -> http://www.frazpc.pl/artykuly/773/TWINT ... iag/dalszy

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...