Skocz do zawartości

Różnica między i7-920 a i5-2500


Recommended Posts

Witam

Jaka jest różnica między Core i7-920 2,66 Ghz (Bloomfield) a Core i5-2500 bez literki K (Sandy Bridge) , który bardziej wydajniejszy ??

Zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych procesorów . Chciałbym pograć w najnowsze gry .

Aktualnie mam Radeona HD 6870 i chciałbym do tej karty zakupić procek + płytę + ram

Edytowane przez mnetzimny
Link to post
Share on other sites

Witam

Jaka jest różnica między Core i7-920 2,66 Ghz (Bloomfield) a Core i5-2500 bez literki K (Sandy Bridge) , który bardziej wydajniejszy ??

Zastanawiam się nad zakupem któregoś z tych procesorów . Chciałbym pograć w najnowsze gry .

Aktualnie mam Radeona HD 6870 i chciałbym do tej karty zakupić procek + płytę + ram

 

Jeżeli masz dobry zasilacz oraz chłodzenie a twój 920 to seria d0 to podkręcony do 4-4.2 będzie wydajniejszy szczególnie w użytkach które wykożystają ht.

Bez kręcenia 2500 bez problemu przegania tego i7.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz dobry zasilacz oraz chłodzenie a twój 920 to seria d0 to podkręcony do 4-4.2 będzie wydajniejszy szczególnie w użytkach które wykożystają ht.

Bez kręcenia 2500 bez problemu przegania tego i7.

 

Właśnie te I7-920 które mam na oku to rev. C0 , zasilacz mam 500 watt Chieftec .

Takiego I7-920 + Asus Rampage II + 8 GB DDR III 1600 Mhz miał bym za około 650 - 700 zł (używka)

Za I5-2500 + dobrą płyte pod OC + 8 GB DDR III ile trzeba wydać ?? pewnie okolice 900 zł (używka)

 

Co robić ??

Link to post
Share on other sites

Sockety 1366 używają trzykanałowej pamięci, a nie dwu, więc 8GB jakoś nie pasuje - 3,6,12 etc...

 

Co do i7-920 i ogólnie, któregoś z procków z i7 pod 1366 poczytałem na necie i dalej polecają. Sam będę po nowym roku szukał cpu i płytki na 1366.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites
Gość usunięty

Aktualnie mam Radeona HD 6870 i chciałbym do tej karty zakupić procek + płytę + ram

Bez podkręcania? Ile do wydania? Generalnie na szybko:

E3-1230V2 + MSI B75A-G43 + 2x4GB Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 low

Alternatywa: i5-3550 / MSI Z77A-G43 / 2x4GB Corsair Vengeance DDR3 1600Mhz CL9 low

Link to post
Share on other sites

Przeciez w i5 2500 (bez k) mozna ustawic mnoznik 38 dla wszystkich rdzeni i podbic bclk. 2x4 gb na lga1366 w niczym nie przeszkadza, i tak trudno znalezc program, ktory zyskuje na wydajnosci przy uzywaniu 3 kanalow. Stary i7 na pewno nie bedzie lepszy, ale za to bedzie tanszy. To ciagle dosc wydajny CPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...