Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam zamiar kupić nowy telewizor. Niestety po przeglądnięciu oferty rynkowej mam mętlik w głowie.

Nie wiem na jaki rodzaj TV i jaki gabaryt TV się zdecydować.

Ważne dla mnie jest by jakość obrazu była jak najlepsza, ale kompletnie nie zależy mi na funkcji 3D (kompletnie mi się nie podoba), pobór prądu jest sprawą nieistotną.

 

Telewizor będę oglądał z odległości 3m (maks. 3,5m). I w związku z tym nie wiem jaki telewizor powinien to być i jak duży.

 

Może coś poradzicie?

Link to post
Share on other sites

Pytanie jeszcze czy będziesz korzystał np. z konsoli, potrzebował USB , Internet i takie tam.

 

Telewizor będzie tylko i wyłącznie do oglądania - jedyne co do nieo podłączę to zestaw kkina domowego. Zależy mi tylko na jakości obrazu. Oglądam piłkę nożną i programy typu Animal Planet, NationalGeogrphic, Discovery (itd.). Kanały te odbieram z platformy N.

Link to post
Share on other sites

LED i LCD mają jak dla mnie trohcę za ostry obraz

oglądałeś u kogoś czy w sklepie ? w tym drugim przypadku zwykle wszystko jest na max podciągnięte (jest nawet taki tryb sklepowy w tv) :)

dobrze jest właśnie obejrzeć jakiś model u kogoś znajomego lub w wielu źródłach.

ja mogę udzielić Ci odpowiedzi względem mojej plazmy Panasonica P42X20E.

Link to post
Share on other sites

Brakis napisz może do jakiej kwoty. LCD odpuść sobie weź pod uwagę LCD z podświetleniem LEDowym lub plazmę. Jedno i drugie ma wady i zalety.

Z takiej odległości bierz nie mniej niż 50`

Ja właśnie po miesięcu poszukiwań wybrałem telewizor dla siebie, niestety tylko 32` więc plazma odpadła, inaczej nie miałbym wątpliowści co brać.

Teraz pytanie jak będzie/wisiał stał telewizor względem okna (od tego zależy czy coś z matową czy błyszczącą matrycą). I pod jakimi kątami bedziesz na niego patrzył(jesli plazma to się nie dotyczy). Jak lubisz oglądać jak toczy się piłka to też trzeba w przypadku LEDa zwrócić na odświeżanie. Jeśli skusisz się na LEDa to zwróć uwage na Philipsa, Sharpa, Panasonica. Jeśli Plazma to w pierwszej kolejności Panasonic lub taniej to samsung. Zależy ile chesz wydać.

Link to post
Share on other sites

Brakis napisz może do jakiej kwoty. LCD odpuść sobie weź pod uwagę LCD z podświetleniem LEDowym lub plazmę. Jedno i drugie ma wady i zalety.

Z takiej odległości bierz nie mniej niż 50`

Ja właśnie po miesięcu poszukiwań wybrałem telewizor dla siebie, niestety tylko 32` więc plazma odpadła, inaczej nie miałbym wątpliowści co brać.

Teraz pytanie jak będzie/wisiał stał telewizor względem okna (od tego zależy czy coś z matową czy błyszczącą matrycą). I pod jakimi kątami bedziesz na niego patrzył(jesli plazma to się nie dotyczy). Jak lubisz oglądać jak toczy się piłka to też trzeba w przypadku LEDa zwrócić na odświeżanie. Jeśli skusisz się na LEDa to zwróć uwage na Philipsa, Sharpa, Panasonica. Jeśli Plazma to w pierwszej kolejności Panasonic lub taniej to samsung. Zależy ile chesz wydać.

 

Jeśli chodzi o kwotę to raczej spora (maks. do 6 tys.).

Telewizor będzie pod ścianą (najbliższe okno z lewej strony w odległości około 1,8m)

Telewizor będzie na wprost kanapy.

Link to post
Share on other sites

Za taką kwotę to możesz szaleć np coś na mega wypasie od Panasonica TX-P50VT50E (wysoko go oceniają na niemieckim CHIPIE tu link http://www.chip.de/bestenlisten/Bestenliste-3D-Fernseher-ab-43-Zoll--index/index/id/1025/ ) - tylko nie wiem czy do 6k się zmieścisz, pozatym ma 3d i mnóstwo funkcji których pewnie nawet nie użyjesz :)

Ogólnie w tej kwocie jeśli ma to być plazma to szukaj Panasonica z tym ich panelem w nazwie NEOPLASMA czy jakoś podobnie - plazma ma tendencję do wypalania a Panasonic coś wymyślił więcej żeby temu zapobiec. Pozatym jedni mówią że się wypalają inni że się nie wypalają - ja bym ten aspekt pominął. Do LED`a w takim rozmiarze i jakością musiałbyś dołożyć marne kilka tysięcy :) choć sporo ludzi uważa, że LEDom daleko do plazm. na pewno nie będzie efektu smużenia, będziesz mógł patrzeć z dowolnego kąta a i kolory są bardziej naturalne. Nie żebym Cie namawiał, ale LEDy odpuść :) i bierz coś porządnego. Ja do salonu na pewno nie postawie LCDka no chyba że wreście wpuszą OLEDY na rynek i nie będą w cenie nowego samochodu to sobie może zaszaleje.

Link to post
Share on other sites

bo plazmy idą do lamusa

oo... ciekawostka.

ale spoko, ja jednak zostaje przy tej wiekowej jak widać technologii, dzięki której nie muszę się martwić jakimiś kątami patrzenia, smużeniami, cloudingiem itp. :D

Link to post
Share on other sites

bo plazmy idą do lamusa jak byś nie wiedział

 

glupszego postu dawno nie widzialem.........plazma bije na leb lcd i pseudo ledy, sam mam plazme od 2009 roku i jestem mega zadowolony, a gwarancji 5 lat wiec jeszcze jest, choc do tej pory najmniejszego problemu z tv nie bylo, chodzi i obraz dalej zyleta :)

 

teraz jakbym mial brac to tez plazma panasa... chociaz myslalem tez nad jakims 3d lg bo wole ich okularki pasywne

 

 

plazmy sa pod wieloma wzgledami lepsze od lcd, ale wielu zaraz krzyknie ze plazma rzre pradu ....je wiecej ale co z tego skoro obraz lepszy ? katy lepesze ? reakcja szybsza ?

Edytowane przez sebul
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Co wy gadacie za bzdury? Plazma panasonica model który posiadam czyli TX-P50G30E średni pobór ma na poziomie 170W. I to jest dużo? Standardowy LCD 42 cale pobiera 180W i to na okrągło bo jarzeniówki święcą jasnym światłem non stop. Telewizory LCD z podświetleniem ledowym mają wiele wad bo większość z nich ma diody led na krawędziach i podświetlają obraz do środka tv. Stąd często ludzie narzekają na białe "prześwity" na matrycy widoczne zwłaszcza wieczorem. Jako sprzedawca polecam plazmy i jeśli macie do nich jakieś obiekcje moge je rozwiać bardzo przejrzystymi argumentami. Użytkownik "wiwat" to jeden z tych ludzi którzy żyją mitami o plazmach sprzed lat bo usłyszał od kolegi który miał brata którego tata kiedyś miał plazme że sie wypaliła...

 

Panasonic to firma która przyjęła do załogi pare lat temu wielu techników z pioniera. Dzięki ich współpracy technologia plazmowa bardzo sie rozwinęła. Niewielu wie pewnie że ekran plazmy ma żywotność 100tyś godzin czyli dokładnie tyle samo ile tv lcd z podświetleniem ledowym. Ale kąty patrzenia i poziom czerni nie do pokonania. A dzięki odpowiednio głębokiej czerni kolory też zyskują bardzo mocno. W sklepach najczęściej plazmy święcą gorzej ale to dlatego że mają zbalansowany poziom bieli i czerni. A "Ledy" im więcej dostaną światła do matrycy tym lepiej grają więc w dobrze oświetlonych sklepach sprawują sie lepiej. Ale w warunkach domowych jest już inaczej. Panasonic zastosował również technologie "ruchu pikseli" i dzięki niej statyczne elementy nawet jeśli sie wypalą to tylko na godzine lub dwie bo piksele są w ciągłym ruchu i nie pozwalają na stałe wypalenie sie takiego obrazu.

Edytowane przez LeBsteR
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pioneer królował ze swoim flagowym produktem czyli KURO - jeśli chodzi o plazmy to w testach było KURO (koszt jakieś 16 tys. 2 lata temu) potem długo bardzo długo nic i był Panasonic i potem cała reszta. Jak pisze lebster Panasonic podebrał speców od Pionera oraz wykupił od nich technologie i pakuje do serii VT (chyba, gdzieś czytałem ale nie na 100% jestem pewny) w każdym razie seria VT to topowa klasa Panasa. Zresztą w testach jakość obrazu ciężko przebić nawet LEDom za kilkanaście tysięcy PLNów. Ogólnie moim zdaniem plazmy nie są popularne - bo w wysokiej jakości robi je Panas potem przepaść i są LG i Samsung coś tam próbują, ale to nie to samo. Więc Spece od marketingu nie nakręcają spirali reklam. Natomiast LEDy robią wszyscy od jakiś pseudo marek z korei do bardzo znanych - duża konkurencja i marketing daje o sobie znać. Zresztą wystarczy wejsc do Marketu RTV/AGD i sprubujcie znaleźć plazmę mi się ostatnio udało znaleźć 3, pozostałych tv kilkadziesiąt. Kolejny temat to wystarczy poszukac opinii ludzi co kupili lcd/led i tych co kupili plazmy. Jak moi rodzice kupowali swój TV to odradzałem im plazmę (ba jak większość tylko słyszałem) że się wypalają i że wogóle to już tej technologi nie będzie i tak dalej - teraz poświeciłem więcej czasu i żałuje że u ojca stoi AQUOS Sharpa a nie plazma panasa. Ja w każdym razie jak mój zasłuzony CRT padnie (oby jak nasjzybciej) to w jego miejscu zawiśnie Topowa seria Panasonica :)

Edytowane przez Fugazus
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to najlepiej byłoby podpatrzeć w sklepie albo jeszcze lepiej u znajomego :). To bardzo fajny telewizor, ale weź pod uwagę jeszcze P50GT50 - ma lepszy wyśietlacz i troszkę więcej bajerów szczególnie pod kątem telewizji internetowej. Tylko trzeba by było zobaczyć czy zobaczysz różnicę jeśli nie to po co przepłacać.

Edytowane przez Fugazus
Link to post
Share on other sites

No właśnie ja wolałem nie przepłacać. Model GT50 faktycznie ma matryce o głębszej czerni (ale jak głęboka ona może być) i ma już przeglądarkę i opcje 3D ale jeśli tych opcji nie potrzebujesz to szkoda dopłacać. A różnice pomiędzy czernią w danych modelach panasonica widać tylko w sklepie bo w domu już porównania mieć nie będziesz Jak miałem podstawowy model 42x10e to też poziom czerni mi odpowiadał choć matryca była szara i nie miała jej genialnej.

Link to post
Share on other sites

To może ST50? Różnica w cenie w stosunku do GT jest wg testów nieadekwatna do tego, co jest w GT, a czego nie ma w ST. Więc uważam, że lepiej w podobnej cenie mieć więcej cali.

Sam posiadam ST50 i bardzo go sobie chwalę. Oczywiście znajdą się rzeczy, które trochę przeszkadzają, ale jak wiadomo, nie ma telewizorów idealnych. Wszędzie będzie coś co komuś się nie spodoba.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...