Skocz do zawartości

Sapphihe ATI 4890 vs 5770 vs 5850


Recommended Posts

Wczoraj mnie już nie było i nie mogłem napisać ale chyba się troszkę zapędzasz że 5850 po oc i volt modzie przegania 5870 :)

Różnica pomiędzy nimi to jakieś 20-25% wydajności na stocku.

Co więcej 5850 jest kartą obcięta w parametrach w porównaniu do 5870 i nawet po dovoltowaniu jej do 5870 i oc 5850 nadal jest kartą słabsza a czasami doginającą 5870 :zamykamy: Czasami też przegania mocniejszego braciszka ale są różne gry i różnice między kartami też są różne w poszczególnych tytułach :]

Link to post
Share on other sites

No panowie jnei będe obojętny dyskusji więc napisze tak

 

ogólne zestawienie gier jakie posiadam:

Wyniki: Ati hd4890 (stock) Nvidia gtx260(XFX Black Edition) oczywiście max:

1920x1200 detale max aax16 Nvidia aax8 Ati

 

counter strike source - 300+fps (A) 216(N)

cod4mw2 90fps (A) 43(N)

Batman Arkham Asylum - 18fps (A wiadoma physix) 35(N)

NFS SHIFT 69fps (A) 55 (N)

LFS 560fps (A) 410 (N)

dirt 2 70fps (A) 45 (N)

Link to post
Share on other sites

ja bym brał GTX260 core216 od Palita lub Gainwarda

Igoruss troche już przesadzasz z tym gtx260 core216, zakochałeś sie w tej karcie?

 

Jak człowiek poczyta wiecej twoich postów to faktycznie dochodzi do wniosku że ( NIE ) jesteś fanboy-em gtx 260. :zamykamy:

 

A wracając do tematu to wydaje mi sie że moze lepiej troche poczekac aż nvidia pokaże swoje fremi, ceny radków spadną i sytułacja bedzie jasna ( nieco jaśniejsza )

Link to post
Share on other sites

Blackcrow --> ja to na tescie widziałem. nie wymysliłem tego ale oni pogonili tego 5850 prawie 1000mhz na rdzeniu (pamięci też sporo ale nie pamiętam dokładnie) a z takim zegarem musi dogonić 5870 (który też przecież można pogonić). Dla uzytkownika (nie głuchego) takie oc raczej wymusza zmiane chłodzenia ale to da się zrobić, nie? Biorąc pod uwagę ceny to kupno 5850 za 1000zł i konkretne OC kompletną głupota nie jest, ale kupno 5870 za 1600zł to juz lekka przesada. Sam się dziwię że to pisze bo kiedyś kupiłem karte za 1950zł...radeona 850xt...jeden z pierwszych modeli w kraju. Ale wtedy (trochę później) 2gb dobrego ramu ddr kosztowało 700zł. Fajne to były czasy, gierki były fajniejsze, itd.

Link to post
Share on other sites

andy2:

cod4mw2 90fps (A) 43(N)

Nie wiem jak ci to wyszło ale spox :oops:

 

Biorąc pod uwagę ceny to kupno 5850 za 1000zł i konkretne OC kompletną głupota nie jest, ale kupno 5870 za 1600zł to juz lekka przesada.

Ja też polecam 5850 bo to bardzo dobra karta :zamykamy: ale kosztuje 1200 zł (przynajmniej ja za 1000 zł nie widziałem :) a 5870 około 1700 zł różnica w cenie jest większa niż w wydajności która jest i tak na b. dobrym poziomie w 5850, więc po co przepłacać :]

Link to post
Share on other sites

Popatrz w testach, w jakich grach, w które chcesz zagrać, dana karta ma lepsze wyniki i tę wybierz. Możesz rzucić monetą.

A wracając do tematu to wydaje mi sie że moze lepiej troche poczekac aż nvidia pokaże swoje fremi, ceny radków spadną i sytułacja bedzie jasna ( nieco jaśniejsza )

 

To samo ludzie mówili przed premierą Radków 5000, a ceny nie spadły (chyba nawet się podniosły). :zamykamy:

 

Zastanowiłbym się nad 5770.

Link to post
Share on other sites

oto moje 90fps w CoD6MW2 zdjęcie zrobione frapsem

Jak ty tak mierzyłeś fpsy to się nie dziwie że takie wartości :) naciśnij F11 bodajże i do pliku benchmarks w frapsie wchodzisz tam masz fpsy :zamykamy:

Zresztą jak 260 może być 2 x słabsza od 4890 bez przesady :oops:

Wyciąg z frapsa:

Frames, Time (ms), Min, Max, Avg

1755, 21606, 58, 103, 81.227

 

i to jest zrobione w tym momęcie w którym jest zrobiony poprzedni screen

Link to post
Share on other sites

Igoruss troche już przesadzasz z tym gtx260 core216, zakochałeś sie w tej karcie?

 

Jak człowiek poczyta wiecej twoich postów to faktycznie dochodzi do wniosku że ( NIE ) jesteś fanboy-em gtx 260.

można tak powiedzieć że jestem fanbojem tej karty :)

ale wg mnie to jedna z najciekawszych kart na rynku :P

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...