Skocz do zawartości

Wybór płyty pod i5


Recommended Posts

jak tak czytam to mi się odechciewa, podłe/padłe sekcje zasilania, piszczące cewki ... to ja chyba zostane przy swojej "grzałeczce" x48 i c2d. Ale quada pod nią nie dokupię bo już bardziej opłaca się na i5 przejść niż płacić 900zł za q9550. Ten procek powiniem 600zł stać max.

Link to post
Share on other sites

Mając C2D 4,20GHz i HD4890 Vapor-X moim zdaniem na dzień dzisiejszy do gier jest zbędne wymienianie tego :zamykamy:

 

Poczekaj sobie na 4/6 Rdzenie w 32nm :)

 

EDIT:

Może:

Asus MAXIMUS III FORMULA

 

Cena: 830,-

 

Asus MAXIMUS III FORMULA + Corsair Dominator GT 1600MHz CL7 :oops:

Link to post
Share on other sites

Też tak myslę że jedną "generacje" można przespać. Komp na razie spokojnie starcza do wszystkiego, po prostu lubię nowinki, przy kompie pogrzebać coś itp. Obliczyłem sobie że wymiana procek/płyta/ram to ok 1700zł z czego odzykam max 750 - 800zl (obecna platforma).

 

Dixon-->Tez sie na nią czaiłem , taka ładna, czerwona :zamykamy:

swoją x48 (tez rampage vel maximus) kupiłem nówkę za pół ceny, w życiu bym za nią 900zł nie dał (tyle wtedy normalnie kosztowała) Ta też fajna, nie chce mi się czytac co ma ale fajnie się nazywa :)

 

http://www.agito.pl/plyty-glowne/asus-s ... 691|1:8849

Link to post
Share on other sites

Gigaszroty:podła sekcja zasilania

W sensie, że co?
Kiedy sam szukałem płyty pod i5 to chyba na forum techpower wyśmiali całą serie płyt gigabyta za sekcje zasilania

jak tak czytam to mi się odechciewa, podłe/padłe sekcje zasilania, piszczące cewki ... to ja chyba zostane przy swojej "grzałeczce" x48 i c2d.

Lepiej wiedzieć co się kupuje niż później być rozczarowanym i mieć do kogoś/samego siebie pretensje ze nie poszukało sie informacji w sieci.

 

Ja jestem zadowolony z mojej gd65 i na nic innego bym jej nie wymienił.

Link to post
Share on other sites

Decydując się na MSI GD65 powinieneś wiedzieć o kilku rzeczach:

...

CF/SLI jest 8/8

...

 

to akurat "zaleta" wszystkich p55, bo taki kontroler siedzi w prockach.

To taka zaleta i wada jednocześnie. Jak chcesz zrobić SLI/CF z najmocniejszych kart lub nie daj Bóg 3Way Sli/4Way CF to niestety ale trzeba się liczyć z ograniczeniami przepustowości i o ile obecnie nie jest to duża różnica to za rok gdy karty pójdą jeszcze do przodu przepustowość PCI-E x8 może być za małe.
Link to post
Share on other sites

I tak świry od jakiś Krosfajerów czy inny SLI z dziesięciu kart, wezmą płytę X58 za 1500zł. Więc ja bym tymi lekko "ograniczonymi" możliwościami się nie przejmował. Bo to tak samo jak zarzucić płycie brak Firewire. Co z tego, że nie ma?:P

Link to post
Share on other sites

To taka zaleta i wada jednocześnie. Jak chcesz zrobić SLI/CF z najmocniejszych kart lub nie daj Bóg 3Way Sli/4Way CF to niestety ale trzeba się liczyć z ograniczeniami przepustowości i o ile obecnie nie jest to duża różnica to za rok gdy karty pójdą jeszcze do przodu przepustowość PCI-E x8 może być za małe.

imo to zadna zaleta, dlatego wzialem w cudzyslow. kolega wymienil wady plyty msi, wiec sprostowalem. zaleta jest jedynie to, ze producent konsumenta w jajo nie robi jak reszta z 2x16 i za to nalezy sie mu raczej duzy + :P

Link to post
Share on other sites

imo to zadna zaleta,

Zapomniałem dopisać to w tamtym poście ale kontroler PCI-E w procesorze to zaleta (w tym przypadku jeżeli nie potrzebujemy/chcemy mieć multiGPU) gdyż omija się jeden układ w kontakcie procesor<=>grafika przez co w teorii powinny być mniejsze opóźnienia. Płyta pozbawiona NB jest łatwiejsza w produkcji a więc i tańsza, pobiera mniej energii.

 

No i właśnie tak się zastanawiam czy w przypadku gdy nowe procki za np. 2 lata będą miał kontroer PCI-E, który obsługuje więcej linii niż 16 to czy obecne płyty będą z nim kompatybilne (w sensie czy obsłużą dodatkowe linie PCI-E)?

Link to post
Share on other sites

szkoda ze nie 15/3. Z tego co się orientuję to jest po prostu kwestia obniżenia kosztu produkcji płyty, dlatego jest te 8/8 miast 16/16. Generalnie mi to wisi bo raptem parem razy podpinałem dwie karty (cf) tak z ciekawości ale raczej bym się nie zdecydował tak na stałe.

Link to post
Share on other sites

Panowie źle mnie zrozumieliście. Pisząc o sli/cf 8/8 poinformowałem @leon691 jak zostaną podzielone linie PCI-E, bo np w płytach asusa będzie to 16/4

z tym 16/4 to tez ciekawa sprawa. x16 bedzie z procesora, a x4 z poludniowego. z tym, ze pcie x4 zapewnia transfer na poziomie 1GB/s, gdy w x16 v2 jest to 8 GB/s (wiec, ze tak powiem, bedzie to pcie x2 v2). idac dalej nie nalezy zapominac, ze dmi ktorym komunikuje sie poludniowy z procesorem sam ma przepustowosc 1 GB/s, wiec graficzna bedzie sie jeszcze tym x2 v2 musiala podzielic z reszta komputera. reasumujac cf/sli na p55 to juz nie jest najlepszy pomysl, a z czasem (jak wspomnial Kubbak) wraz ze wzrostem wydajnosci kart graficznych bedzie to pomysl coraz gorszy.

 

Kubbak: odnosnie zmiany procesora przy zmianie kontrolera. pcie x16 v2 ma maksymalny pobor z gniazda okreslony na 150W, pcie x16 v3 ktora ma sie ukazac za ~rok bedzie miala (ma miec) 300W. nie wiem, czy i zmiana plyty nie okaze sie konieczna. zdziwie sie, jesli nie bedzie ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...