Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Gość effendi360

Nagrody z GAMESCOM.

 

 

Najlepsza gra na Playstation:

Najlepsza gra na Wii:

Najlepsza gra na Xboksa:

Najlepsza gra nowej generacji:

Najlepsza gra na PC:

  • Battlefield 4 (Electronic Arts)

Najlepszy sprzęt:

  • PlayStation 4 (Sony Computer Entertainment)

Najlepsza gra akcji:

Najlepsza gra RPG:

Najlepsza gra wyścigowa:

Najlepsza gra sportowa:

Najlepszy multiplayer:

Najlepsza gra sieciowa:

Najlepszy symulator:

  • WarThunder (Gaijin Entertainment)

Najlepsza gra rodzinna:

Najlepsza gra mobilna:


A może kupię ?

 

http://www.youtube.com/watch?v=OZUVXAuCIqA

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
Stara szkoła.

 

Jestem chyba z starszej szkoły niż Twoja. :P Powiem szczerze, że z tych znajomych, którzy zaczynali ze mną przygodę z grami, to tylko jeden jest takim zapaleńcem jak ja dzisiaj. Też preferuję single ale czasami miło jest komuś odstrzelić ryja, bądź zwyciężyć w innej rywalizacji.

@up

 

Eeeee raczej, 1080 będzie ale @30...

 

PlayStation 3 i Xbox 360 przyzwyczaiły nas do tego, że najczęściej albo gramy w pełnym HD, albo przy 60 klatkach na sekundę. Czasami nie mamy ani tego, ani tego.

Nowa generacja konsol w oczach fanów miała być rozwiązaniem tych problemów. Zapowiadane wszędzie dziesięciokrotne zwiększenie mocy obliczeniowej to w końcu chyba wystarczająco, by dwukrotnie zwiększyć liczbę wyświetlanych klatek. Nawet, jeżeli poprawie uległa też sama oprawa. 

Otóż... nie do końca.

Studio Evolution zdradza, że na obecnym etapie prac DriveClub - gra, która ma zastąpić Gran Turismo na fotelu wiodącej ścigałki na PlayStation 4 - najzwyczajniej nie osiaga 60fps. Na Gamescomie pojawiła się więc wersja zablokowana na trzydziestu klatkach. 

Czy to się zmieni? Nikt tego nie obiecuje.

Ale twórcy będą się starać. Na razie zasłaniają się rozbudowaną fizyką i oświetleniem, które znacząco zwiększają wymagania sprzętowe. No, ale kurcze, przecież macie DZIESIĘĆ RAZY WIĘCEJ MOCY!!

Apparently there has also been much debate within Evolution as to whether the visuals should be sacrificed in favor of frame rate. Perkins said:

 

If I had my way, I’d rather have more stuff going on at a prettier level and a lower frame rate, but that’s where the arguments start. The coders would rather have a higher frame rate, and put less stuff in. So it comes down to Col [Rodgers, game director]‘s decision in the long run. Personally I’m quite happy with a 30 frames a second game, as long as it’s rock solid at thirty, and being an art director I want it to look beautiful.

 

:]

Link to post
Share on other sites

 

 

No, ale kurcze, przecież macie DZIESIĘĆ RAZY WIĘCEJ MOCY!!

ludzie chyba nie rozumieją że samo 1080p+60 fps zwiększa wymagania prawie 4 krotnie względem 720p i 30fps. ja wolę lepszą grafikę/fizykę w 1080p i 30fps niż dostać 1080p+60fps z grafika niewiele lepsza od ps3.

Link to post
Share on other sites

http://www.gram.pl/artykul/2013/08/26/battlefield-4-na-ps4-juz-gralismy.shtml

 

 

Choć nie jestem zwichrowany na punkcie grafiki, to muszę też przyznać, że najbardziej rozczarowała mnie oprawa graficzna na konsoli PS4. Spodziewałem się czegoś przynajmniej lekko zbliżonego do podrasowanych screenów, a zobaczyłem grafikę z pecetowej wersji BF3 na najwyżej średnich detalach. Dodatkowo podczas całej zabawy bardzo wyraźnie widać było opóźnienia w doczytywaniu tekstur, czy drobnych detali otoczenia. To w żadnym stopniu nie wyglądało jak grafika z ponoć mocnych konsol nowej generacji.

 

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Zaraz wpadnie wulfen i powie o ukrtytej mocy PS4 no i że Shadow Fall ma grafikę lepszą niż gry na PC

 

Niestety lepiej niż teraz nie będzie. Cała moc dostępna od razu (a nie tak jak w ps3 gdzie trzeba było się uczyć programować na cellu) i nie jest aż tak źle. Może za półtora roku konsolę kupię jak już będzie więcej exów wartych ogrania

Link to post
Share on other sites

Ps4 na dzień dobry używa czego może żeby było ładnie i fajnie i w ogole jeśli następna generacja będzie za jakieś 4-5 lat to czym zaskoczy nad PS4 która w tym momencie jest słabsza od PC? I tu rodzi się odpowiedź NICZYM.

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Ps4 na dzień dobry używa czego może żeby było ładnie i fajnie i w ogole jeśli następna generacja będzie za jakieś 4-5 lat to czym zaskoczy nad PS4 która w tym momencie jest słabsza od PC? I tu rodzi się odpowiedź NICZYM.

 

Prawda. Jedyna broń konsol przeciwko PC-tom to ex'y oraz kontroler ruchu - Move/Kinnect. Są na jutubie filmiki pokazujące gościa w Oculusie z plastikowym pistoletem w dłoni, chowającym się za wirtualnymi skrzynkami. W tym kierunku pewnie to wszystko pójdzie.

 

Co do PS4... To będzie ewolucja. Żadna rewolucja.  Tak naprawdę cała seria PS'ów niczego nie rewolucjonizuje. Zazwyczaj zmienia się kontroler, dodaje nowy nośnik danych oraz większą pamięć/wydajność. I tyle. Pierwszą w miarę dużą nowością było Move. Nie mam pojęcia co musiałoby Sony zrobić, aby ludzie rzucili się na nowe konsole jak pies na kości. Większość poczeka jezcze z rok, dwa, aż dojdą promocje na PS4, kupią go w biedronce za 700zł i tyle.

Link to post
Share on other sites

ludzie chyba nie rozumieją że samo 1080p+60 fps zwiększa wymagania prawie 4 krotnie względem 720p i 30fps. ja wolę lepszą grafikę/fizykę w 1080p i 30fps niż dostać 1080p+60fps z grafika niewiele lepsza od ps3.

 

Ale to samo mam na Pc mam dobra grafikę i fizykę i przynajmniej wiem za co zapłaciłem. A nie widzę sensu płacić w przedziale od 1700 do powiedzmy 2000 za coś co ma problem z płynnym wysiwletlaniem 60 klatek. I do tego płaceniem za gry 200+.

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

To się tak mówi ale PS4 to optymistycznie 1750zł, do tego 200zł za PS+/rok żeby korzystać ze wszystkich funkcji (w tym multiplayer) i robią się nam prawie 2 klocki, a pamiętajmy że abonament trzeba, co rok odświeżyć.

 

Do tego cena gier, która bądźmy szczerzy jest przesadzona. Kiedyś tłumaczono że gry na konsole są drogie, bo trzeba opłacić całą infrastrukturę sieciową, etc. Teraz nie dosyć że abonament na ową infrastrukturę dorzucono, to cena gier wcale nie spadła.

 

A jeżeli ta sama gra na PC jest wykonana lepiej i ma darmowy online, a przy tym kosztuje 1/2 ceny wersji konsolowej, to wybór jest prosty. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się w 100% z przedmowca. Nie jestem ani fanboyem pc ani ps. Tylko patrząc na to wszystko więcej za jak dla mnie jest po stronie PC.Nie dość że dla mnie pewne gatunki gier są nie osiągalne na PS jak RTSy czy MMO to reszta ma chore ceny.

 

Wysyłane z mojego LT22i za pomocą Tapatalk 2

 

 

Link to post
Share on other sites

Mnie na padzie gra się dobrze tylko w wyścigi i "skakane" przygodówki typu Uncharted albo Tomb Raider. W każdą inną grę (w tym FPS) wolę grać na duecie klawiatura+mysz, oczywiście to moja subiektywna opinia. Ale pomińmy już tą wygodę.

 

Po prostu moim zdaniem konsole nie są wcale tak tanią formą rozrywki, jak jest to afiszowane. A skoro pełnią tylko rolę zabawki, to nie stać mnie na wydanie jednorazowo 2,5k złotych na zabawkę. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

Niestety lepiej niż teraz nie będzie. Cała moc dostępna od razu (a nie tak jak w ps3 gdzie trzeba było się uczyć programować na cellu) i nie jest aż tak źle.

no to weźmy x360 ktory mial  cala moc dostepna od razu  i porownaj halo 3 z halo 4(wyzsza rozdzielczosc i o wiele lepsza grafika), albo forze 2 z forza 4

 

Shadow Fall ma grafikę lepszą niż gry na PC

a nie? tylko C3 moze konkurowac z kz:sf (moze jeszcze metro ale tego akurat nie widzialem wiec nie wiem)

 

Ale to samo mam na Pc mam dobra grafikę i fizykę i przynajmniej wiem za co zapłaciłem. A nie widzę sensu płacić w przedziale od 1700 do powiedzmy 2000 za coś co ma problem z płynnym wysiwletlaniem 60 klatek.

pokaż pc do 1800zl który uciągnie bf4 w 1080p i 60fps. Twój pc w bf4 ma średnio 33fps ze spadkami do 24

 

http://cdn.overclock.net/c/c4/500x1000px-LL-c436885b_bf419204x.jpeg

 

skoro tytan nie daje rady to nie ma się co dziwić ze i ps4 sobie nie radzi.

Edytowane przez Wulfen
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...