Skocz do zawartości

[TEMAT OGÓLNY] PlayStation 4


Recommended Posts

Wczoraj zakupiłem CUH-1216A. Zgodnie z oczekiwaniami, matowa konsola jest dużo przyjemniejsza dla oka jak dla mnie, poza tym przeniesienie jej gdziekolwiek tez jest wygodniejsze bo rece sie po tym panelu nie slizgaja. Szkoda, że logo PS4 nie jest srebrne tylko czarne. Obecnie ta konsola łudząco przypomina PS3 slim pod względem materiałów i wielkości, na żywo można odnieść wrażenie, że to PS3 slim w zmodowanej obudowie :) Oczywiście jak przystało na 21 wiek konsole zakupiłem wczoraj ale nie pograłem bo pół dnia mi się ściągały gry/patche/aktualizacje .. ale dzisiaj przetestuje czy faktycznie jest trochę ciszej. Poprzednia była Jet Black nie tylko pod względem koloru ;))

Link to post
Share on other sites
Co do oddawania - oddaj do sklepu na niezgodność towaru z umową, nie na gwarancje.

Możesz mi wyjaśnić co to zmieni czy oddam do sklepu z tego tytułu, czy odeślę do Sony? Czy sklep w takim przypadku nie wyśle po prostu konsoli do serwisu, a ja będę czekał jeszcze dłużej niż robiąc to osobiście? Ponadto konsolę kupiłem z 2giej ręki, więc podejrzewam, że bez "szarpaniny" by się nie obeszło.

Edytowane przez ehhhm
Link to post
Share on other sites

Czas realizacji naprawy oraz warunki reguluje ustawa - jeśli korzystasz z niezgodności z umową.

A na gwarancji Sony może wpisać sobie cokolwiek, bo ma prawo.

W teorii więc niezgodność towaru z umową jest lepsza, bo masz konkretne prawa i możesz o nie walczyć.

Link to post
Share on other sites

No tak, tylko pół roku po zakupie jeśli zgłaszasz to i tak muszą konsole odesłać do serwisu na ekspertyzę czy usterka którą zgłaszasz zaistniała w czasie zakupu. Więc pewnie i tak do francuzów musi pójść. Chyba, że coś się zmieniło w tej ustawie, bo zajmowałem się u siebie w robocie tym ładne parę lat temu :)

Link to post
Share on other sites

Aha, zawsze mi się wydawało, że jeżeli zgłaszasz przedmiot w związku z niezgodnością towaru z umową, to zawsze rozpatrywane jest to właśnie w sensie zaistnienia wady która była podczas kupna, ale ujawniła się dopiero teraz w chwili Twojego zgłoszenia. Jeśli zgłoszenia jest do pół roku, mniema się, że usterka była już podczas zakupu, jeżeli powyżej to potrzebna jest ekspertyza. Musiało się coś zmienić :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam takie pytanko, do MGS V, czy tam do Destiny nie pamiętam już, dostałem kod trialowy na miesiąc PS+. Jako, że plus kończy mi się z początkiem października, postanowiłem kod wykorzystać, ale wyskakuje mi błąd, że kod niepoprawny lub wykorzystany lub cośtamcośtam. Rozumiem, że np na takie klucze może być blokada jeśli już posiadam PS+ i nie mogę sobie dołożyć miesiąca .. ale czy kod zadziała w dniu w którym skończy mi się mój plus? Orientujecie się może ?

 

PS Na voucherze pisze coś, że moge redeemować code jeśli nie jestem subskriberem i nigdy wcześniej niesubskribowałem i nie receivowałem trial codów :>> Czyli, że mogę oddać/sprzedać kod za paczkę fajek ? Tyle, że nie palę ...

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Miałem ten sam dylemat.
Odpowiedź zależy od tego ile grasz. Jedna gra to średnio 30-50GB, trochę miejsca ucieknie na screenshoty, może materiały video, jakieś dema, aplikacje, resztę możesz zawalić grami. Jak chłopaki tutaj mówili - ok. 8 gier wejdzie spokojnie. Jeśli jednocześnie będziesz grał w więcej, lub miał taki sentyment że ukończonej nie odinstalujesz, to warto inwestować we więcej miejsca. Inaczej 500GB spokojnie wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Hmm dzięki, mam już jako taki pogląd na to, w sumie dla niedzielnego gracza 8 tytułów na raz to aż nadto :D
Mam jeszcze jedno pytanie, jako, że w temacie konsol straszny ze mnie laik (PS4 będzie moja pierwsza konsolą ever), chciałem zapytać jak to jest z grami, oczywiście wersje pudełkową mogę instalować i odinstalowywać ile razy mi się podoba tak ?  A jak ma się sprawa z grami w wersjach cyfrowych ?  Czy jeśli kupię dany tytuł to jest on przypisany do mojego konta PS i mogę go sobie pobrać i zainstalować kiedy chcę ? Albo np gdy przejdę grę mając ją w wersji cyfrowej, odinstaluję, a po roku zechcę do tytułu wrócić, to ściągam ponownie i gram ? Dobrze to rozumiem ? :D

Sorry za być może idiotyczne pytania :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...