Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Wiecie no, ja to tak rozumiem że starszy system owszem ci się zainstaluje, ale np. AMD w ogóle nie dostarczy sterowników chipsetu więc na standardowych sterownikach windows jak to będzie chodzić to chyba wiadomo. Ewentualnie dadzą jakiś jeden nie dopracowany sterownik od biedy żeby ludzie mogli jakoś funkcjonować i nie będą go aktualizować i wspierać jeśli znajdą się jakieś błędy.

Nie wiem jak z linuksem i wsparciem oficjalnym od AMD do niego, jednak jak wiecie potrzeba matką wynalazków. Do mojego laptopa Intel też się wypiął i powiedział że nie chce im się robić sterowników do karty graficznej GMA 4500 MHD pod windows 10 ( a sterowniki były zablokowane że instalowały się tylko na 7ce i w 8 i 10 wywalały błąd o złej wersji ), jednak nic nie powstrzymało jakiegoś człowieka programistę by zrobić dla siebie i innych coś dobrego i przepisać po swojemu ten 7kowy sterownik pod 10tkę by ta zintegrowana karta graficzna odzyskała niemal 90% funkcjonalność.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Jeszcze zależy kto w co gra prawdę mówiąc. Ja np. żłopię w Mmorpg więc jak jest dużo ludzi to 970tka odpoczywa, a 6600 ledwo zipie. Jak chce się grać płynnie to dochodzi do dziwnych konfiguracji jak 6700k z 1060'tką. Chyba nie składam teraz tylko czekam na Zen.

Link to post
Share on other sites

Ja czekam na zenk'a nie obiecuje sobie za wiele żeby nie było rozczarowania :) ale jeśli zbliżą się znacznie do skylake i nie będą za bardzo odstawać jak i cena będzie adekwatna do jego możliwości to zakup Zena jak najbardziej.

Posiadam fx 8350 i złego słowa nie mogę powiedzieć co prawda w grach odstaje zwłaszcza tych starszych gdzie nie ilość a siła jednego wątku się liczy to w nowszych produkcjach procek zachowuje się doskonale. Mało tego fx chyba dopiero zaczyna się rozkręcać w nowych grach. 

Ludzie którzy piszą że i3 lepsza itp. to chyba nie wiedzą co piszą. Multitasking w fx jest nie do zajechania do obróbki wideo czy tego typu akcji procek daje rade. Odpalenie wielu programów które działają w tle dalej można normalnie pracować co niestety sprawdzałem na i3 jak i5 gdzie takie coś nie istnieje na takim poziomie jak fx.

Jak dlamnie fx to poprostu nie doceniony procesor i jestem w 100% zadowolony bo 99% wszystkie gry działają na maxa. Poprostu wizja AMD wyprzedziła rynek gier i intel wpasował się bardzo dobrze z mniejszą ilością rdzeni lecz silnymi.

Ale jak widać sytuacja zaczyna się odwracać dzieki API, konsolom i w końcu fx złapał oddech.

Edytowane przez ememiks
Link to post
Share on other sites
Ludzie którzy piszą że i3 lepsza itp. to chyba nie wiedzą co piszą.

Pewnie ponad 90% osób przeglądających to forum najmocniej obciąża swój cpu w grach. A tam niekiedy nawet pentiumy potrafią zmieść fx 8xxx. Także pisząc o wyższości i3 większości przypadków mają rację. 

 

 

fx chyba dopiero zaczyna się rozkręcać w nowych grach. 

Link to post
Share on other sites

Pewnie ponad 90% osób przeglądających to forum najmocniej obciąża swój cpu w grach. A tam niekiedy nawet pentiumy potrafią zmieść fx 8xxx. Także pisząc o wyższości i3 większości przyuadków mają rację. 

 

 

No właśnie w grze zwłaszcza na jakimś kiepskim silniku gdzie jest pisana pod 2 rdzynie:)

Ale odpalmy jakąś wymagająca w multi np. bf4 przy 64 graczch i przekonajmy się jak pentium z i3 sobie radzą.

 

 

fx chyba dopiero zaczyna się rozkręcać w nowych grach. 

No dużo lepiej fx teraz wypadają w grach jak kilka lat temu. 

Nie jestem tu obrońcą uciśnionych FX"ów bo prawda jest taka że jest to bardzo nierówny procesor. W programach jeszcze jak najbardziej ale w grach zwłaszcza tych starszych no to nie kolorowo.

Link to post
Share on other sites

Ja tam FXa (8350) mam i polecam. Mimo, że w GTA V na ultra przy moim RX 470 bywają spadki FPS bo procesor nie nadrabia, to i tak w Wiedźminie 3 na uber gra chodzi bez zarzutów przy stałych 60fps. 

Edytowane przez Yakub
Link to post
Share on other sites

 

 

Nie jestem tu obrońcą uciśnionych FX"ów bo prawda jest taka że jest to bardzo nierówny procesor. W programach jeszcze jak najbardziej ale w grach zwłaszcza tych starszych no to nie kolorowo.

Chciałem kiedyś w Crysisa pograć, chyba miałem wtedy 7970 w CF :P No i się zawiodłem bo ledwie cisnął :( pewnie dlatego że Crysis chyba tylko z jednego rdzenia korzystał albo z dwóch, nie pamiętam teraz  

Link to post
Share on other sites

Wiadomo że wydajność wątków w FX'ach jest słabiutka ale trzeba przyznać że aktualne ceny podstawowych modeli FX-8300, 6300 i 4300 są bardzo korzystne. Nówka 8300 BOX ze sklepu za 490zł więc nawet najtańszy i3 wychodzi drożej a OC do poziomu FX-8350 nie wymaga topowej płyty i potężnego chłodzenia. Podobnie z FX-4300 który jest ciekawą ofertą dla klientów uważających i3 za zbyt drogie a Pentium za bezużyteczne do gier.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Może znajdzie się jakiś sensowny 4 wątkowiec w cenie pentiuma. Taki athlon 850 tylko że lepszy. 

Myślę że tak po raczej AMD wydajnościowo chyba nie może zagrozić intelowi zwłaszcza w segmęcie pro. Za to może namieszać na niskim i średnim segmęcie. 

Jeszcze kwestia płyty głównej jeśli będą w cenach lepszych niż dla procesorów konkurencyjnych.

Wybrałem fx8350 niż jakiegoś i3 i jestem w 100% zadowolony cena do wydajności jak najbardziej.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

A ja przyznam się, że po 17 latach pożegnałem się z platformą AMD. Pierwszy komp w 1997 roku miał Pentiuma 133MHz, później już AMD K6-2, Sempron, Athlon, Athlon X2, Phenom X3, FX-6300, aż w końcu kilka dni temu przeszedłem na drugą stronę barykady i kupiłem platformę pod i7-6700K ze względu na zakup GTX1070 kilka miesięcy temu i wąskie gardło zestawu jakie stanowił FX.

 

W kompie syna wylądował mój stary FX-6300. Zobaczymy jak nowe procki AMD wyjdą w praniu. Może kompa syna dalej będę upgrejdował pod AMD (płyta pod nowy socket, itp.). Ma mniejsze wymagania niż ja. ;)

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez RadkoR
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawiające że po raz kolejny AMD idzie w ilość rdzeni i wątków wykraczających daleko ponad możliwości wykorzystania w grach. Jeśli odpowiednikiem dla i5-7500 ma być procesor 6 rdzeniowy z 12 wątkami to w jakiej grze wykorzysta się 12 wątków aby ten Zen zbliżył się do i5-7500  :>

I dlaczego w tabelce nie uwzględniono odpowiedników dla Zen z 4R4W. Czyżby z marketingowego punktu widzenia było niewłaściwe porównywać 4 rdzeniowe Zen'y do dwurdzeniowych i3 i Pentium z HT  :->

 

http://ithardware.pl/admin/ckeditor/filemanager/userfiles/DamianJ/2017/2_luty/AMD-Ryzen-R7-R5-R3.png

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...