Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Błąd

 

Buldorzery i netbusty to architektury nastawione na wysokie zegary kosztem IPC. Brazos/Jaguar to mieszanka K8 i K10. różnica jest taka że z obu wyciągnęli to co najlepsze.

 

Problem jest kontroler pamięci (jednokanałowy) który może być wąskim gardłem.

 

Wiesz w ogóle co to IPC??

 

Jaguar zegar w zegar mógł konkurować z SB.

Link to post
Share on other sites

Błąd

 

Buldorzery i netbusty to architektury nastawione na wysokie zegary kosztem IPC. Brazos/Jaguar to mieszanka K8 i K10. różnica jest taka że z obu wyciągnęli to co najlepsze.

 

Problem jest kontroler pamięci (jednokanałowy) który może być wąskim gardłem.

 

Wiesz w ogóle co to IPC??

 

Jaguar zegar w zegar mógł konkurować z SB.

 

Nie bój się, wiem co nieco o nich i akurat jest inaczej niż się wydaje. Netburst faktycznie miał wyciągnąć jak najwyższe zegary za wszelką cenę, ale Bulldozer był bardziej umiarkowany. Wedle planów miał mieć nieco lepsze IPC niż K10 (5%? 10%? koleś nie podał konkretnej liczby) i jednocześnie trochę wyższe zegary. No i miał w wyjść parę lat wcześniej w 45nm. To że Bulldozer ssie to wypadek. 

 

Jedyny przypadek kiedy widziałem, żeby Jaguar zrównał się z Intel Core to kiedy porównywane były 2 rdzenie z HT vs 4 Jaguar na tym samym zegarze. W porównaniu dwóch małych rdzeni z pojedyńczym modułem Bulldozera też wychodziły dość podobnie, dlatego niektórzy myślą, że Jaguary są mocniejsze (moduł to nie dwa rdzenie!). Brazosy/Jaguary mają coś wspólnego z K10, ale jednak trochę rzeczy wyrzucili, żeby zmniejszyć rozmiar i pobór energii.

Link to post
Share on other sites

Ten i3 ma 1.8GHz. Zresztą różnica wydajności jest większa niż różnica w zegarze. SB dalej wychodzi jakieś 40-50% lepiej.

 

Zresztą nie żeby to było coś złego, to kompletnie inne segmenty:

http://static.cdn-seekingalpha.com/uploads/2013/3/766147_13630419773286_0.jpg

Jaguar nawet jakby go "zdekompresowali" byłby o wiele mniejszy niż Core.

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

@leon98

 

Nie, nie wymienisz tego procka. Jedynie laptopa możesz.

 

Ostatnio robiłem dla znajomego reinstall na takim sprzęcie. I pomogło, tzn. demona szybkości z tego nie zrobisz, ale da radę na tym oglądać filmy i internet przeglądać. Problemem laptopów jest oprogramowanie dodawane "na siłę" przez producenta sprzętu, mało kto korzysta z tego oprogramowania. Ja na twoim miejscu zainstalował bym świeżą kopię systemu, i koniecznie zainstaluj aktualizację win 8.1. Sterowniki z strony producenta możesz sobie darować, wszystkie potrzebne sterowniki dla tego sprzętu są już w windows'ie. I jeszcze jedna istotna sprawa to oprogramowanie antywirusowe, nie instaluj go, windows defender powinien Tobie wystarczyć jak będziesz uważał co klikasz :P 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, nie będe zakladal nowego tematu tylko zapytam tutaj chodzi o plyte glowną dokladnie msi 88x g41 pc mate fm2 , czy ta plyta pozwala na podwyzszenie napiecia na procku ,wiem ze wersja g45 pozwala ,nie moge nic na ten temat znalezc a wyczytalem gdzies na zagranicznym forum ze podobno nie da sie na tej plycie podniesc napięcia, dzięki za pomoc

Edytowane przez elwirka4
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sporo teraz powyciekało na temat przyszłych CPU. To krótko i zwięźle:

 

2015

Carrizo - 4xExcavator, GCN 1.2 itd. itp. większość pewnie wiecie. Ogólnie poświęcili wszystko, żeby dorównać 14nm Intela.

Kaveri Refresh - nuda, drobna różnica w zegarach i tyle.

Poza tym idę o zakład, że znowu odświeżą Visherę :D

 

2016

Bolton Ridge - można powiedzieć, desktopowe Carrizo. Z powodu tego, że Carrizo było osobno projektowane to ten APU zaliczy poślizg. 95W, 28nm, gniazdo ponoć FM3

Summit Ridge - pierwszy od 2011 roku redesign czyli CPU z rdzeniami Zen. Konkretnie 8. Poza tym 95W, 14nm, FM3. "Najlepsze z Jaguara i Bulldozera". Zegary celują w ~4.0GHz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...