Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Nie jestem super obeznany w temacie czujników etc. - tyle pokazuje HWMonitor i SpeedFan przy włączonym od ~ 14 minut prime95 na teście "In-place large FFTs"

http://wstaw.org/m/2013/03/08/temp_prime_2_png_300x300_q85.jpg

54C to temperatura CPU, jakbyś zainstalował program od gigusia to być to dawno wiedział. A to tylko zima.

Link to post
Share on other sites

54C to temperatura CPU, jakbyś zainstalował program od gigusia to być to dawno wiedział. A to tylko zima.

 

53 nie 54. Na 53 się ustabilizowało. I który program od gigusia? Chyba chodzi Ci o Easy Tune - właśnie go zainstalowałem i faktycznie - TMPIN2 z HWMonitor pokrywa się z temp CPU w Easy Tune.

 

A lata się nie boję - budę mam przewiewną i dobrze wentylowaną. Jak ktoś ma sprzęt w puszce po sardynkach to faktycznie może mieć problem.

 

A w ogóle 53 stopnie po podbiciu o 900 MHz zegara na chłodzeniu za ~120zł to nie jest chyba taki zły wynik.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

O ile pamiętam AMD podawało dla buldków max 61 stopni. Chyba tyczy się to też Vishery. Ogólnie na tym polu skopali sprawę - procesory ciepłodajne, a maksymalna temperatura pracy niska.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

a czy wie ktoś może jak rozwiązać problem spadającego taktowania w fx 8150? po chwili pracy na maksymalnych obrotach spada mi wszystko do 1400MHz... mam windowsa 8, na 7 podobno były jakieś łatki które poprawiały pracę tychże procesorów.

Link to post
Share on other sites

a czy wie ktoś może jak rozwiązać problem spadającego taktowania w fx 8150? po chwili pracy na maksymalnych obrotach spada mi wszystko do 1400MHz... mam windowsa 8, na 7 podobno były jakieś łatki które poprawiały pracę tychże procesorów.

 

Wyłączasz w biosie opcję "Cool & Quiet". Można też wyłączyć Turbo Core i ustawić mnożnikiem pożądaną wartość.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Facet... idź już stąd. Nikomu jeszcze dobrze nie doradziłeś, więc albo pisz rzeczowo, albo nie pisz wcale.

za to ty doradzasz dobrze ... pokaż swój konfig jestem ciekaw z jaką wiedzą go składałeś xD

Link to post
Share on other sites

 

ależy jak na to patrzysz niskie vcore i zima w pokoju jak na dyskach miałeś tylko 19C

 

Zima zimą, w pokoju ~23-24 stopnie. Obudowa duża, dyski w klatce dobrze rozmieszczone i wentylowane. A że niskie vcore przy 4GHz? To chyba dobrze że nie muszę dawać 1,45 aby podbić parę MHz. Fakt że AMD to grzałka, ale podtrzymuję swoje zdanie: nie potrzeba do FX'a chłodzenia za > 200 zł ani płyty z sekcją zasilania "50+4" ;)

Link to post
Share on other sites

19C dyski a 23-24C w pokoju proponuje powrót do 5 klasy podstawówki tam zaczynała się fizyka

Proponuję zaznajomić się z terminem "kultura osobista".

 

Oczywiście czujniki zawsze są bezbłędne i pokazują dokładne temperatury.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

@up

A co to ma wspólnego z kulturą dostałeś dobrą radę bo masz problem z fizyką :menda:

Tak wszystkie czujniki  walnięte, kłamią w obu HDD i na grafie i na mobo.

Kłamiesz jak z nut bo akurat trafiłeś na osobę co ma i gigusia miała 8120/8150 i ma 8320

Edytowane przez maxforces
Link to post
Share on other sites

Zrozum nie wciskaj mi że masz 23C w pokoju gdzie na karcie graficznej masz  25C, na HDD masz 24C gdzie przy SSD który nie pracuje mechanicznie masz różnice większą od otoczenia. Czujnik na grafie jest dobry jak i w obu HDD co masz tylko temperatura otoczenia jest niższa niż 23C

Link to post
Share on other sites

Z ciekawości położyłem termometr tuż obok budy jakieś 10 minut temu. *Pokazuje  ~18 stopni (na swoim normalnym miejscu pokazuje ~23-24. Uroki starego budownictwa i nierównomiernego ogrzewania) - czyli masz rację, a ja popisałem się ignorancją :/

 

EDIT.

 

*przepraszam za bzdurę. Wygrzebałem drugi termometr pokojowy i położyłem oba na podłodze przed budą na kwadrans. Coś mi nie pasowało z tymi 18 stopniami. No i nie myliłem się - na dole jest chłodniej, ale nie aż tak. Zamiast 23,5 stopnia jest ~ 21,5. Pomyliłem się bo jeden z termometrów ma 2 skale - jest to bardzo stary rtęciowy termometr ze skalami Reaumura i Celciusza. 21,5 - 22 stopnie w skali Celciusza to właśnie około 18 stopni w skali Reaumura. Na tym starym termometrze skala w C jest po lewej stronie łupka rtęci, a skala w R po prawej. Źle spojrzałem.

 

Więc o co chodzi z tym idlem? Nie może być na dyskach 23-24 stopni a na grafice 26? Bo u mnie właśnie tyle jest.

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...