Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Miałem fx'a i uwierz chłopie żadnej różnicy nie odczułem (może minimalną, niezauważalną). P2 może i odstaje ale tylko aplikacjach które wykorzystują potencjał fx'a(wielowątkowość). A jeżeli swoją wiedzę opierasz tylko i wyłącznie na wykresach, to co się dziwić.

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites

Miałem fx'a i uwierz chłopie żadnej różnicy nie odczułem (może minimalną, niezauważalną). P2 może i odstaje ale tylko aplikacjach które wykorzystują potencjał fx'a(wielowątkowość). A jeżeli swoją wiedzę opierasz tylko i wyłącznie na wykresach, to co się dziwić.

Masz niestety rację.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Miałem fx'a i uwierz chłopie żadnej różnicy nie odczułem (może minimalną, niezauważalną). P2 może i odstaje ale tylko aplikacjach które wykorzystują potencjał fx'a(wielowątkowość). A jeżeli swoją wiedzę opierasz tylko i wyłącznie na wykresach, to co się dziwić.

jesteś wręcz żałosny, może tak dla ja sobie zmieniłem PII 1090T na FXa ? zresztą kto normalny wróciłby do takiego gówna jak 955 mając Fxa ...

Link to post
Share on other sites

Choćby ja :). I przestań już tak wychwalać tego fx'a bo to już żałosne się robi, nie potrafisz przełknąć ani krzty krytyki. Przemyśl swoje wypowiedzi bo to naprawdę smutne, jak nie udolnie próbujesz wciskać innym swoje bezwartościowe argumenty dot. fx'a i przy okazji namotać laikom w głowie.

Krótko mówiąc puknij się w swój fanbojowski łeb.

Z mojej strony EOT.

Link to post
Share on other sites

Krótko mówiąc puknij się w swój fanbojowski łeb.

  widzę, że temat dyskusji wzrasta z każdym postem. To może od razu każdemu polecajmy 3930K, bo jest najwydajniejszy. Albo xeona E5-2687W -_-

Edytowane przez kamil15l
Link to post
Share on other sites

To raczej tylko ty możesz się puknać w łeb. Podaj chociaż jeden argument. Który przemawia za pii 955

Nawet więcej niż 1

1. p2 kosztuje połowę ceny 8350

2. Pobiera od 20-80W mniej w porównaniu do fx'a(mniej ważny argument, bo mało kto na to patrzy)

3. Do oc spokojnie wystarczy płyta chłodzona sekcja (4+1) w przypadku fx'a to będzie za mało niestety.

4. Nie potrzebuje też hiper wydajnego cooler'a. (Ty np.musiałeś swojego zwodować %-) )

5. Wydajność w grach po oc jest porównywalna do fx'a, niekiedy zyskuje niewielką przewagę(mniejsze dropy fps)

 

Nie piszę że fx jest złym prockiem. Ale jak widzę że proponujesz fx'a komuś kto będzie go tylko wykorzystywał tylko w grach, to mnie krew zalewa( tu też nie piszę że sobie nie radzi, ale są inne opcje).

 

  widzę, że temat dyskusji wzrasta z każdym postem. To może od razu każdemu polecajmy 3930K, bo jest najwydajniejszy. Albo xeona E5-2687W -_-

 

A ty skąd żeś się urwał :?: A zresztą, avatar mówi wszystko.

Edytowane przez siwers90
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

Nie potrzebuje też hiper wydajnego cooler'a. (Ty np.musiałeś swojego zwodować %-) )

ja go zwodowałem bo tak mi się podobało a nie że się grzał ... 2. sekcja 4+1 nie wystarczy pod FXa ?, wystarczy byleby była dobrze chłodzona, 3 w grach ? skok jaki zauważyłem po przejściu z 1090T był ogromny, 4240 phenoma a 4 ghz fxa ... o wiele przyjemniej się gra na Fxie, więc czemu kity wciskasz ?
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja go zwodowałem bo tak mi się podobało a nie że się grzał ... 2. sekcja 4+1 nie wystarczy pod FXa ?, wystarczy byleby była dobrze chłodzona, 3 w grach ? skok jaki zauważyłem po przejściu z 1090T był ogromny, 4240 phenoma a 4 ghz fxa ... o wiele przyjemniej się gra na Fxie, więc czemu kity wciskasz ?

 

Właśnie zasugerowałeś, że FX ma wyższe IPC od Phenoma II... No cóż, wystarczy już tej kompromitacji, daj sobie spokój.

Link to post
Share on other sites

chłodzona sekcja (4+1) w przypadku fx'a to będzie za mało niestety.

 

Mało owszem, za mało nie. Do ekstremalnego OC nie wystarczy, ale do 4,0 - 4,2 GHz spokojnie.

 

 

4. Nie potrzebuje też hiper wydajnego cooler'a.

 

Jeśli Fortis jest hiper super to się nie znam. A on spokojnie wystarczy (FX-8120 @4GHz  ~46 stopni w stresie).

Edytowane przez 40rozbojnik
Link to post
Share on other sites

Jeśli Fortis jest hiper super to się nie znam. A on spokojnie wystarczy (FX-8120 @4GHz  ~46 stopni w stresie).

 

Te 46 stopni to masz, ale przy błędnym odczycie temperatur. Poczytaj sobie na ten temat, jeśli chcesz.

Link to post
Share on other sites

patrz na swoje posty potem oceniaj ;)

Pokaż mi choć jeden post mojego autorstwa, w którym "troluje" cokolwiek lub kogokolwiek? Otóż nie ma takich, a stwierdzenie, że ktoś trolluje, lub jest trollem, samo w sobie nie jest trollowaniem, no chyba, że robi to nagminnie ,to wtedy inna kwestia.

 

Nie jestem super obeznany w temacie czujników etc. - tyle pokazuje HWMonitor i SpeedFan przy włączonym od ~ 14 minut prime95 na teście "In-place large FFTs"

http://wstaw.org/m/2013/03/08/temp_prime_2_png_300x300_q85.jpg

Sprawdź organoleptycznie. Dotknij radiatora, jak będzie ledwo letni to znaczy, że temp chyba masz OK :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

 

Sprawdź organoleptycznie. Dotknij radiatora, jak będzie ledwo letni to znaczy, że temp chyba masz OK :P

 

Hah, macalem go wielokrotnie podczas testów - zwłaszcza jak dopiero co go zamontowałem. Nigdy nie był ciepły, co najwyżej letni. Więc chyba ok :)

Link to post
Share on other sites

tu se luknij

 

http://pclab.pl/art52137-3.html

 

Przyznam się, że nie czytałem jeszcze testów tego procesora, alez tego co czytam teraz, to rzeczywiście jest lepszy od fxa, przy tej samej cenie. Teraz tylko czekać na nowe gry, czy one też, jak Crysis 3 będzie dobrze korzystał z modułów. Jezeli inni producenci też zaczna optymalizować gry pod moduły, to różnica między AMD, Intel będzie minimalna. Mówię oczywiście o zastosowaniu komputera tylko do gier.

Link to post
Share on other sites

Ile ludzi tyle opinii, ile fanbojów tyle wojen. Proszę więc o trzeźwo myślące osoby o zdanie. Na obecną chwile jaki procesor z oferty AMD (do 700 zł, coś w stylu 3350p Intela) dałby mi wysoką wydajność w nowych grach ? I czy przy takiej kwocie do przeznaczenia na CPU jest jakikolwiek sens kupowania AMD ? Słyszałem wiele opinii o Phenomach ale wg. mnie stają się powoli dość starymi procesorami. Co z technologią APU ? Czy A10 5800k (i czy w ogóle jakiś APU się opłaca) jest w miarę wydajny ? I jak z jego układem graficznym. Widziałem wiele filmów na yt. dotyczących grafiki w nowych grach, ale nie wiem już w co wierzyć.

Link to post
Share on other sites

Wiem, ponieważ sam go mam i nie narzekam. Nie mam monitora FHD, karte wystarczająca i gram na wysokich bez AA i mi to odpowiada, nie jestem maniakiem AAx16 i innych maxymalnych ustawień. Taki FC3 to na low wygląda lepiej niz inne na ultra, ale mniejsza o to :D a co do FXa to zawsze miło sie rozpakowuje WinRarem czy renderuje cos :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...