Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Nie powienien byc odwrócony bo wtedy wypychał by powietrze do przodu, a większy owszem, oryginał padł i przysłali mi inny niz zamawiałem na allegro ale o dziwo jest cichszy i wydajniejszy od tego 120mm wiec go zostawiłem.

 

 

dafuq? 

Link to post
Share on other sites

Moim skromnym zdaniem, jeśli AMD AM3 to x4 955/965, x6 1045T wszystko + OC + hd7850 czy nawet hd7770 lub podobne.

 

Apu moim zdaniem bez sensu...

 

Fx również nie przekonuje jeśli chodzi o cena/wydajność.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie czemu w FX są moduły 4/8 a nie rdzenie 8/8 ?

Podejrzewam, że zależało im, żeby dogonić i7 (4/8). Oczywiście wydajnością rdzenia nie mieli szans im dorównać, więc zrobili swoje własne SMT, znacznie wydajniejsze od HT. I poniekąd swoje osiągnieli, 8150 w wielu testach lądował blisko i7, przynajmniej wystarczająco wielu, żeby na slajdach umieścić go między i5 i i7. Oczywiście całość nie wygląda tak różowo.

Link to post
Share on other sites

Jak to się mówi du*y nie urywa , a że wyszło niewielkim kosztem to żalu do siebie nie mam .Jednak duchem bede z AMD ;)

Ja tak że. Mam nadzieję że SR będzie godną odpowiedzią dla intela.  W piledriver masę rzeczy poprawili. Może za jakiś czas znowu się kupi AMD ?

Link to post
Share on other sites

 

Ja tak że. Mam nadzieję że SR będzie godną odpowiedzią dla intela.  W piledriver masę rzeczy poprawili. Może za jakiś czas znowu się kupi AMD ?

Co do odpowiedzi na wcześniejsze pytanie to.... nie jest trudno znaleźć testy 8350 (bo to jest aktualny flagowiec, jak niegdyś 980T/110T wedle upodobań). Poza jakimiś starymi testami (stary Dhrystone jednordzeniowy i parę innych), to Piledriver broni honor. 

Link to post
Share on other sites

Co do odpowiedzi na wcześniejsze pytanie to.... nie jest trudno znaleźć testy 8350 (bo to jest aktualny flagowiec, jak niegdyś 980T/110T wedle upodobań). Poza jakimiś starymi testami (stary Dhrystone jednordzeniowy i parę innych), to Piledriver broni honor. 

Jest właśnie odwrotnie. Poza paroma przykładami gier i renderami wszędzie zegar w zegar jest szybszy phenom 2.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie zgodze sie z wujashkiem :D jest nowa architektora ktora pozawla sie  rozpedzic do 5 ghz a Phenom II mogl do 4 ghz wiec porownywanie tego jest moim zdaniem troche bez sensu, bo tam gdzie phenom II konczy swoje mozliwosci to buldek rozwija skrzydla a przy porownaniu zegar w zegar moze prezentowac nizsza wydajnosc. Ciezko jest chyba poki co samemu amd znales odpowiedznie zastosowanie dla buldka zeby mial naprawde przewage jakiej sie spodziewamy.

Link to post
Share on other sites

Kaveri z nowym, szybszym kontrolerem?

 

Kaveri prawdopodobnie dostaną kontroler pamięci typu GDDR5 z interfejsem 128bit.

AMD mogłoby wsadzić do swoich nowych procesorów kontroler pamięci typu DDR4, tym bardziej, że najwięksi producenci już się przymierzają do wprowadzenia na rynek komputerów PC tego typu modułów.

Kaveri będzie produkowany z wykorzystaniem technologii 28nm, a w jego skład wejdą IGP na bazie architektury GCN, oraz rdzenie x86 zbudowane na bazie nowej architektury - Steamroller.

Link to post
Share on other sites

Zegar w zegar nie lubie tego porownania. Albo zlotowke w zlotowke albo wat na wat. Co mnie obchodzi ile tam jest GHz? Moze byc nawet 10 GHz, jezeli tylko ma odpowiedni zapas na OC i nie bierze pradu jak glupie.

To policz phenoma 2 965 złotówka w złotówkę z fx.

Obawiam się że tutaj przegrana będzie jeszcze gorsza niż zegar w zegar.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...