Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

5 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Podwyżki 7800x3d wynikają stad że 9000 jest do du*y do gier i drogie, żadne magiczne  hokusy pokusy z windowsami tego nie zmienia, bo poprawiaja się wyniki i 7000 i 9000:)

Swoja drogą wyszło że najlepiej mieć jeszcze w10 jak ja.

https://www.purepc.pl/test-procesora-amd-ryzen-7-7800x3d-na-windows-10-22h2-vs-windows-11-23h2-vs-windows-11-24h2-analiza-wydajnosci-hvci

 

Czyli lepiej kupić Ryzen 9 7950x3d  i olać 9000x3d

Link to post
Share on other sites

Właśnie Ryzen 7 5700X3D został wsadzony do gniazda CPU, ciekawe czy rzeczywiście będzie lepiej się sprawował od  Ryzena 7 5700X. Co prawda wymiana to był koszt tylko 150pln, także ten tego ; ] Oczywiście najnowszy bios wgrany na wszelki wypadek.

Link to post
Share on other sites

@daryzda jeśłi faktycznie nie ma to tak jak @MiK napisał PBO2 tuner i wrzucasz to do taska.

https://youtu.be/AeSiJJy6KFQ?si=zfqNIKFTz_SczcG2

 

Taka mała dygresja, spora część tych procków robi nawet -50 (PBO2 Tuner to umożliwia).

-30 u siebie przetestowałem dość dobrze, -50 lata i jak na razie nic mi się nie wykrzyczało, wielkich różnic w wydajność nie będzie ale na twoim chłodzeniu to zawsze in plus.

 

Best nawet w OCCT wbiłem

 

Occt-bestmulti5700-X3-D.jpg

 

 

 

 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

Złapałem dzisiaj w XKomunie Ryzena 5700X3D za 649 zł i mnie kusi, aby zbudować na tym drugi komputer do domu. 

 

Zasilacz mam, chłodzenie też się znajdzie, dyski są. W zasadzie pozostaje tylko zakup jakiejś obudowy, 32 GB DDR4 i płyty B550. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Artok napisał:

Dwoją się i troją, ale tej generacji nic już nie uratuje. Trzeba czekać na Zena 6. 

 

Oby tym razem to nie było 6% do wydajności.

Powiedz mi @Artok, czy 5700X i 5700X3D dzieli 6% różnicy w wydajności w grach (bo X3D to są procki do gier)? 

 

Czy R7 7700X i 7800X3D dzieli 6%? Pytanie retoryczne, znam odpowiedź. Nie wiem natomiast co Tobie daje podstawy żeby przypuszczać, że akurat tym razem 9800X3D nie będzie porównywalnie szybszy od wersji bez kaszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...