Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Panowie co polecacie w kwestii mobo[budżet nawet ponad 2 tysie]pod 5950x,zamierzam go chłodzić z lc coś pokroju 360mm lub jeśli to jest za mało posadzę 480mm[z d5] mój cel to jakiś 4900mhz.

Pytam bo ostatni zen jaki miałem w pc prywatnie to stary 1800x.A po za tym cały czas intel obecnie jeszcze w pc siedzi w quad channel

3400cl14 i ocniety 6950x 4500mhz.Ciekawi mnie ten zen 3 porównam go bezpośrednio do hedt intela.

 

Test obejmie z dwoma 2080ti,czekam na zamówione 3090 rtx,Bądź co bądź będzie co testować.Dostałem nowego brodka e bezposrednio od intela i w sumie wyszedł nawet lepiej niż poprzedni procek[selekt kupiony}.

Powiedzmy że błedy  WHEA raczej nie powinny miec miejsce i chętnie wypróbuje AMD Curve Optimizer.

Edytowane przez kosiarz66
Link to post
Share on other sites

Trzymaj się z daleko od GIGABYTE, teraz wybrałbym chyba ASUS ROG CROSSHAIR VIII DARK HERO za sprawą pasywnego chłodzenia to co mnie skusiło do gigaFAILA i lepiej ogarniętym BIOSem, z którym pierdzielę się od weekendu.

 

Ale już sobie postanowiłem. Jak nie zrobią do piątku - a pewnie nie zrobią i nikt do pomocy aby sprawdzić 5950X na innej płycie z Białegostoku się nie znajdzie to CPU leci na RMA do Proshop.

 

 

Inni odwalają cyrki (przekraczają limity) i działa im bez zająknięcia:

npnInXu.jpg

Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam płytę x470 prime pro + r5 3600 4.4 i przeglądając dziś oferty wpadła mi w oko płyta mianowicie msi b550 gaming edge wifi( jest na promocji + cashaback +ac valhalla) i zastanawiam się nad zamianą tym bardziej że chciałbym zakupić w najbliższym czasie 5600x. Czy ta płyta to dobry wybór czy strzał w kolano? Nie mówiąc o tym że pewnie za moją płytę dostanę 400zł :D , najbardziej mi się ta podoba z b550 oczywiście w tym budżecie. Dużo osób poleca b550 tomahawk ale wyjdzie drożej ok 100 i pytanie czy jest sens dopłacać + edge jak dla mnie jest ładniejsza :D 

Link to post
Share on other sites

Panowie, zamówiłem ją bo na  moją jest kupiec za 400zł także gierka za free praktycznie plus nowa płyta na pełnej gw bo mojej już sie gw kończy :D Procka będę miał dużo szybciej myślę że nawet w tym tygodniu jak się postaram o to :P  Cena to już jest niby na black friday, sklep też dziwną ma stonkę dostawa na jutro niby a płyta piszę że jest tylko na preordey no ale zobaczymy jak to będzie (w Uk często jak zadzwonią że czegoś nie mają na magazynie to w tej samej cenie dają lepszy model  także może carbon albo tomahawk wleci ale poczekamy do wtorku jak nie dojdzie to trzeba będzie zadzwonić :D )

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...