Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Płyta jest zakupiona, czas przeszły :P Głównie do gier, raczej mało wymagających, może oprócz BF3, dlatego uznałem że przy tej grze 4 wątkowy Athlon będzie się lepiej sprawdzać od G3258. Do tego nie wiem czy znalazłbym płytę z 8 fazową sekcją, dobrą kartą dźwiękową i z takimi możliwościami za 250zł ;) Zakupie najprawdopodobniej A8-6600k, bo jest za 340zł, czyli za dodatkowe 30 dostaję zintegrowaną kartę, która może się przydać

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

AMD obniżyła wczoraj ceny procesorów). Nowe ceny obowiązują od tej chwili, więc niebawem można spodziewać się korekt w cennikach polskich sklepów detalicznych. Przypominamy, że procesory z tej rodziny zapewniają funkcje HSA, sprzętową obsługę DirectX 11.2, technologii Mantle, AMD TrueAudio, OpenCL 1.2 oraz OpenGL 4.4. Zapewniona będzie również obsługa nadchodzących DirectX 12, OpenCL 2.0 oraz Project FreeSync. Obniżkami objęto także wciąż dostępne na rynku modele procesorów APU poprzedniej generacji (Richland).

 

Do końca października przy zakupie procesorów AMD A10 (zarówno Kaveri jak i Richland) można bezpłatnie otrzymać jedną z trzech gier: Murdered: Soul Suspect, Thief lub Sniper Elite 3. Sklepy internetowe, w których można skorzystać z promocji, wyświetlają na swoich stronach bannery informujące o niej i/lub w opisach produktów informują o możliwości otrzymania gry wraz z procesorem.

Link to post
Share on other sites

AMD obniżyła wczoraj ceny procesorów). Nowe ceny obowiązują od tej chwili, więc niebawem można spodziewać się korekt w cennikach polskich sklepów detalicznych. Przypominamy, że procesory z tej rodziny zapewniają funkcje HSA, sprzętową obsługę DirectX 11.2, technologii Mantle, AMD TrueAudio, OpenCL 1.2 oraz OpenGL 4.4. Zapewniona będzie również obsługa nadchodzących DirectX 12, OpenCL 2.0 oraz Project FreeSync. Obniżkami objęto także wciąż dostępne na rynku modele procesorów APU poprzedniej generacji (Richland).

 

Do końca października przy zakupie procesorów AMD A10 (zarówno Kaveri jak i Richland) można bezpłatnie otrzymać jedną z trzech gier: Murdered: Soul Suspect, Thief lub Sniper Elite 3. Sklepy internetowe, w których można skorzystać z promocji, wyświetlają na swoich stronach bannery informujące o niej i/lub w opisach produktów informują o możliwości otrzymania gry wraz z procesorem.

miałem 5600k w dualu 1866Mhz ,podkręcając integre można spokojnie grać tak jak kolega wyżej wspomniał w 720p i średnich (ja grałem w dirt3 ,wrc3,wieśka 2,nawet w c3 w niskich)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

 

 

AMD will disclose Carrizo, an integrated processor with its latest x86 core. The 28 nm chip measures 244.62 mm2 and packs more than 3.1 billion transistors. Its new Excavator core is 23% smaller and uses 40% less power than AMD’s previous x86 core.

 

Wersja dla tych, co w szkole się norweskiego uczyli:

 

 

AMD opowie o Carrizo, zintegrowanym procesorze z ich najnowszymi rdzeniami x86. Chip w 28nm zajmuje powierzchnię  244.62 mm2 i zbudowany jest 3.1 miliarda tranzystorów. Moduł Excavator jest mniejszy o 23% i zużywa 40% mniej energii niż poprzednia generacja.

Link to post
Share on other sites

Nie całkiem, ale mniejsza o nazewnictwo, wróćmy do tego co napisałem wyżej. Nie wiem co oni zrobili, że osiągnęli taki rezultat, ale zazwyczaj upakowanie większej ilości tranzystorów w mniejszej powierzchni powoduje gorsze oddawanie ciepła. Efekt? Niższe szczytowe zegary. Takie Kabini na LN2 ledwie przekracza 3.0GHz, bo jest gęsto upakowane. 

 

Zobaczymy co z tego będzie.

Link to post
Share on other sites

Bardzo mała szansa na FX z XV.

 

W eterze jest jeszcze coś zwanego Basilisk, ale wiem tylko, że to APU i prawdopodobnie ma dodatkową pamięć (HBM?).

 

Zena pewnie za jakieś pół roku zaczną produkować próbki inżynierskie i wtedy może coś wycieknie. Albo AMD coś powie przy okazji premiery Carrizo.

Link to post
Share on other sites

Kabini nie osiąga wysokich zegarów z powodu architekury skierowanej na wysokie IPC przy niskim zegarze a nie przez upakowanie.

 

W EX prawdopodobnie dodali drugie FPU i każdy rdzeń ma teraz swoje. Pozostanie tylko wspólny Cashe L2. Sam cashe też prawdopodobnie będzie próbą prototypem tego z ZEN bo pamięć podręczna to największa kula u nogi w prockach AMD.

 

Możliwe że FPU będzie pojedyncze ale będzie pochodzić z ZEN.

Link to post
Share on other sites

Kabini nie osiąga wysokich zegarów z powodu architekury skierowanej na wysokie IPC przy niskim zegarze a nie przez upakowanie.

Kabini ma niskie IPC, nie dogonił pod tym względem nawet K10, który 3GHz wyciągał bez problemów.

 

 

W EX prawdopodobnie dodali drugie FPU i każdy rdzeń ma teraz swoje. Pozostanie tylko wspólny Cashe L2. Sam cashe też prawdopodobnie będzie próbą prototypem tego z ZEN bo pamięć podręczna to największa kula u nogi w prockach AMD.

 

Możliwe że FPU będzie pojedyncze ale będzie pochodzić z ZEN.

Nie wiem po co mieli by to robić. Poza tym znana dokumentacja wspomina jedynie o powiększeniu FMACów do 256 bitów, a nie dodawaniu drugiego FPU.

Link to post
Share on other sites

Zegar w zegar jaguar ma trochę wyższą wydajność jak K10.5. (zależy od testu i konfiguracji bo sam rdzeń ma sporo ograniczeń)

 

Zresztą im niższe IPC tym mozna osiągnąć wyższe zegary (netbust, buldożer).

 

Co do nowych architektur to przecieków jest tyle co źródeł.

Link to post
Share on other sites

Zależy w jakie testy patrzyłeś. O ile kojarzę to czasami potrafił wygrać z K10, ale generalnie miał niższe IPC.

 

Zależność jest trochę inna, zmiany prowadzące do wyższych zegarów zwykle obniżają IPC. 

 

Jaguar nie ma ani wysokiego IPC ani nie może osiągnąć wysokich zegarów, ale to dlatego że miał być mały i pobierać mało energii.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...