Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Przez AMD, Intel ma monopol :/ Wątpie, żeby komukolwiek się to podobało. Teraz jak wybierać procesor do domowego pieca to mamy tylko "Hmmm to i3? A może to z większym taktowaniem?". FX`y blado wyglądają przy procach Niebieskich, ostatecznie wychodzą drożej i są mniej wydajne :/ Sam chętnie bym wziął coś od AMD (nigdy jeszcze nie miałem) ale zwyczajnie by mi się to nie opłacało. A szkoda bo tak trochę człowiek się czuje skrępowany bo: masz 400zł - bierzesz i3; masz 700zł? - bierzesz i5 :/ To takie trochę sztywne i nudne.

Link to post
Share on other sites

FXy nie sa takie zle ;) podkrecony mocno FX 83xx (a nawet 63xx) to wydajnosc i5 w grach (wiekszosci) i i7 w zastosowaniach (tu juz tylko 83xx) polprofesjonalnych, tylko ze do tego musisz miec dobra plyte, dobre chlodznie i odpowiednia obudowe, podczas gdy na i5 mozesz miec stockowy cooler i byle jaka obudowe (jak nie podkrecasz) a wydajnosc bedzie w sumie taka sama, wiec po co bawic sie FXami :/

 

Jednakze uwazam ze FX 6300 (ok 370 zl) mozna spokojnie zamiast i3 polecac bo mimo wszystko jest to w tej cenie dobry wybor. Mozna podkrecic nawet na sredniej plycie i 4.0 nawet na stockowym coolerze zrobi :D  przy lepszym coolerze mozna krecic do 4.7 GHZ a wtedy to juz bardzo szybki procek (jezeli ktos na prad nei patrzy, a raczej na jego zuzycie)

Link to post
Share on other sites

 

 

podczas gdy na i5 mozesz miec stockowy cooler i byle jaka obudowe (jak nie podkrecasz) a wydajnosc bedzie w sumie taka sama, wiec po co bawic sie FXami
 
Właśnie o to chodzi :/ Po co się bawić z FX`em jak można wziąć i5 które w ostatecznym rozrchunku wyjdzie taniej.
Co do prędkości, jakiś czas temu porównywaliśmy mojego i3 540 z fxem 6300 kolegi wykręconym właśnie na 4,7. Trzeba przyznać w części rzeczy jest szybszy od mojego niekręconego i3 1gen ale o dziwo w części rzeczy był albo porównywalny albo nawet gorszy (!)
Co zrobiło na mnie dosyć złe wrażenie, tzn zraziło mnie do tego procka. Niewątpliwie problemem jest tu niska wydajność programów cisnących na jednym rdzeniu. Mam nadzieje, że amd wraz z nowymi prockami nie-APU zrobi naprawdę mocną konkurencję dla intela i zmusi go do działania. Czytałem parę porównań na purepc. Były tam testy: Athlon x4 760 @ 4,5GHz +gpu vs. Pentium na stocku + gpu.
Jakie wnioski? Do amd`ka potrzeba lepszego zasilacza, mobo i chłodzenia i sam w sobie jest droższy i zużywa więcej prądu a ostatecznie jest wolniejszy. Wyszedł jeszcze test FX`a z jakimś intelem gdzie ostatecznie intel wyszedł wydajniej i taniej (nie pamiętam już dobrze tego testu, ten w przeciwieństwie do porpzedniego tylko przewertowałem). Do tego dochodzi jeszcze fakt, że kupując tego athlona najlepsze co możemy potem w mobo wsadzić to jakieś apu z 600zł gdzie u intela po np. 2/3ch latach jeśli będziemy chcieli to może pobawimy sie z jakimś i5 lub nawet i7 (używane ofc.). W przypadku fx`a to jeśli dobrze wiem to najlepszy model to fx8320, lepsze modele to po prostu wariacje wspomnianego procesora na większych taktowaniach. 
Nie mam nic przeciwko AMD ale sądzę, że na chwilę obecną ich oferta jest po prostu mniej interesująca od oferty Intela.
Link to post
Share on other sites

Wygrałem w sunspiderze :D 140ms do 144 :D
A tak to z wyników podobnych to był jakiś benchmark gdzie stał budynek a potem się zaczynał walić. I tam mieliśmy m/w tyle samo fps. + jeszcze w benchmarku z metra ll gdzie po zrównaniu kart fx miał 0,5 fps`a przewagi. 

Edit. A wracając do tematu. Amd musi się bać :D nadchodzą odblokowane diabelne pentiumy :D w sumie, to jak będę miał za dużo kasy to przytargam jakieś mobo za 300zł + tego pentiuma (jeśli będzie miał rozsądną cenę) i sb zobacze jak to będzie działać :D :Procek może okaże się wydajny a mobo akurat podpasuje pod i5 które by póżniej tego pentiuma zastąpiło. Tylko jestem ciekaw czy gra w "kup mobo i pentiuma i PODKRĘCAJ!!" będzie warta świeczki. Mam nadzieje, że przy nowych mobo niektórzy producenci znowu udostępnią OC dla słabszych chipsetów.

Edytowane przez artur1131x
Link to post
Share on other sites
Te Pentiumy mogą się nieźle kręcić mając tylko 2 rdzenie

 "

Dokładnie o tym samym myślałem :D Btw jeśli będzie miał porównywalne tdp na 3ghz jak Wersja pentiuma G3xxxT - 35w to nawet na tańszym spartanie będzie można robić duże taktowania (!). To co mnie nurtuje to to czy będzie kompatybilny z płytami b85 i h87 czy tylko nowsze, ale tu to można co najwyżej z fusów wróżyć. + zastanawia mnie czy to będzie normalnie do kupienia czy jakaś edycja limitowana (bo rocznica). 

Co do wersji przeglądarki to szczerze mówiąc nie mam pojęcia, przeglądarka ta sama ale czy jej wersja była identyczna to już nwm (z wyglądu identyczne).

btw. jesłi ten pentium będzie kosztował w Polsce m/w tyle co ma kosztować za granicą (54/64$ nwm czy 5 czy 6) albo trochę więcej ~220zł to czuję, że to będzie hit. Już dzisiejsze pentiumy są dosyć wydajne, nawet jeśli te pentiumK będą miały zerowy progres względem pentium g3xxx to odblokowany mnożnik da kopa straszliwego.

 

Edytowane przez artur1131x
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Na dniach delikatnie modernizuję kompa, zaczynam od procka.

Stary procek to AMD 64 6000+ na płycie Gigagyte GA-M720-US3, grafika NV 9800GT, zasilach Chiftec 500W. Kupiłem używany Phenom II x4 920 2.8GHz i chce go podmienić.

Pytanie, czy muszę coś zmienić w biosie?. A może bios sam ustawi parametry po nowy procek. Dzięki za odp.

Link to post
Share on other sites
Witam

Mam kilka pytań odnośnie am1

 

szukałem tematu który odpowiadałby na moje pytania lecz nie znalazłem.

Czy podstawka w najmocniejszej konfiguracji uciągnie path of exile w rozdzielczości 1366 x 768?

 

Czy będzie i jeśli tak to o ile będzie wydajniejsza od Athlona x2 5400 k i geforca 7300 GT (ddr3)?

 

Czy ktoś z was posiada zestaw na am1?I co on rzeczywiście potrafi?

Link to post
Share on other sites

@@darekguma, nic nie trzeba, jest obsługiwany przez płyt, więc wkładaj śmiało.

 

@@pejoratyw, najmocniejszy procek na AM1 to przeliczając na używany kiedyś przez AMD PR to jest coś w okolicach 3600-4000+, ale ma 4 rdzenie, więc czasem może być wydajniejszy. Każda integra na AM1 będzie mocniejsza niż 7300 GT (nawet w wielu komórkach są mocniejsze układy!).

 

Wedle http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=1399&game=Path%20of%20Exile uciągnie Path of Exile,

Znalazłem nawet komentarz (E-450 to starsza generacja tego, co jest na AM1):

 

 

i run on amd e-450 with hd 6320 max settings 1366x768 resolution 30fps

.

Link to post
Share on other sites

http://www.pcper.com/reviews/General-Tech/AMD-AM1-Platform-and-Athlon-5350-GTX-750-Ti-1080p-under-450

 

 

co wy na to ?

 

http://cdn.pcper.com/files/imagecache/article_max_width/review/2014-04-18/results.png

 

Wygląda naprawdę obiecująco i ciekawi mnie jak by to było w 1366 x 768.

Poza tym ciekawe czy to w ogóle jest prawda ,mógłby to ktoś zweryfikować? 

Link to post
Share on other sites

Dalej pojedynczy wątek słaby a nadrabia wielowątkowością tam gdzie jest wykorzystywana, wybitnie widać na powyższym wykresie. Ot cała zagwostka, wszystko po staremu.

Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało, że tam gdzie wykresy się zrównały to karta nie domagała (750Ti to całkiem średnia karta) a i przy mocniejszej były by większe różnice tam gdzie intel prowadzi bo ten procesor ma przy tej karcie duuży zapas mocy.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak się zdecyduje na takie rozwiązanie bo u ojca w kompie siedzi Athlon x2 5400 am2 i Geforce 7300 gt na ddr 3 i sprzęt już powoli siada.Niedomoga bios a kartę dokupię później .

 

Szkoda ,że tak mało jest testów przydałby się ktoś kto sprawdzi tą platformę na rozdziałce 1366 x 768.

Bo tak naprawdę to segment tych podzespołów to właśnie taka rozdzielczość ,moim zdaniem.

Alternatywą jest Intel z Intel  z Celeron-em G1820 i jakąś tanią płytą i na tym polu potrzebny jest test.

Edytowane przez pejoratyw
Link to post
Share on other sites

@@pejoratyw, w większości tych gier walczą tylko głównie dwa rdzenie. W Crysisie widać, że zajechali też kartę graficzną.

 

Z punktu widzenia gracza różnica jest śmieszna między Celeronem i i7 tej samej generacji, dlatego na konsolach sporo rzeczy odwala układ graficzny. Niech to tylko dotrze w końcu do PC.

 

 

 

 

 

Nowy post:

 

 

 

http://ifitcanreachspace.com/

 

I miniaturka, którą ktoś wyciągnął z tej strony:

 

http://img.tweakpc.org/images/2014/05/29/thmb3.jpg

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites
Gość Niuniek7

 

 

co wy na to ?

Jak mozna przeprowadzac test cpu gdzie jest 16 fps w grze  :D


 

 

Z punktu widzenia gracza różnica jest śmieszna między Celeronem i i7 tej samej generacji,

To zagraj w Crysis 3 lub bf4 :P


A w watch dogs to na celeronie bedzie z 15 klatek max

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Z cyklu "Nieoficjalne informacje znalezione w sieci":

 

 

 

Back from Austin...LOTS of things I cannot talk about, but some things that I can...

1.) K12 is intended specifically for servers, and the single platform boards are intended for servers as well.

2.) AMD is not done in the BIG server space.

3.) Next gen HEDT is being reworked from scratch, it will be x86, and they are saying some pretty interesting things. It will not be an APU, it has an internal code name that has not yet been released so I cannot tell you what it is called, though the comments I got were along the lines of..."Well, who is to say the same die we use for an APU has to have GCN cores at all...?" (Obviously cannot say more...)

4.) Carrizo is going to be a NICE performance increase, in more ways than one...I cannot give details beyond that...though expect large gains in GPU and large gains in CPU performance for multiple reasons.

I jeszcze:

 

 

For the next x86 core, forget small cores, and dream bigger....(think 8-12 for a flagship SKU).

No i w temacie GPU:

 

Also, announcements regarding MANTLE drivers and Linux are coming soon...

 

========================================================================

 

https://twitter.com/amd_roy/status/480034598554845184/photo/1

 

Dalej pompują Piledrivera?

Edytowane przez szatkus
Link to post
Share on other sites
Też tak myślę, gdyby to było coś interesującego już bym pewnie bym o tym wiedział. A że ma być "nowy FX" to już tydzień temu słyszałem.

 

U konkurencji pisali że to ten sam fx serii 9x z 200 tdp do którego wcześniej nie dawano chłodzenia. Także żenada.

Link to post
Share on other sites

tak, potwierdzilo sie, ze bedzie to "zwykly FX" z chlodzeniem AIO, ale pamietajcie - nie ma zlych produktow, sa tylko zle wycenione :D jakby tego cepa sprzedawali z chlodzeniem wodnym za jakies 600 zl, to chetnych by sie kilku znalazlo ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...