Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Niesamowite, miałem się przesiadać na jakąś i5ke w najbliższym czasie, ale jeśli Mantle da drugie życie mojemu wysłużonemu phenomowi II x4 965 to może być nieźle.

 

Kosmita czekam na Twoją relacje ;)

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/02/mantle/charts/bf4_mp_cpu_radeon_mantle.pnghttp://pclab.pl/zdjecia/artykuly/chaostheory/2014/02/mantle/charts/bf4_mp_cpu_radeon_dx.png

 

Chyba więcej testów nie potrzeba :) Phenom II x4 4000Mhz pod Mantle daje radę :)

 

Więcej informacji tutaj http://pclab.pl/art55953.html

 

Na swoim poprzednim procku Phenom II 4x 3,8 + HD7970 Mantle powinienem osiągną minimalnie gorsze wyniki niż na obecnym I7 4770k +HD7970 DX11,2

 

Pytanie tylko jak wygląda sprawa z minimalną ilością klatek

Edytowane przez kosmita
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Fajnie to im wyszło. Rynek CPU dla gier, gdyby Mantle rozpowszechniło się zostałby totalnie wywrócony. 

 

Do gier wystarczyłby zwykły i3 albo fx-6300 i w zasadzie nie byłoby to wiele gorsze rozwiązanie aniżeli i7 czy też popularne podkręcone i5. Zwłaszcza przy kartach ze średniego segmentu.

 

 

IMO tyle czekania, ale warto było. Kibicuję Mantle, aby się rozpowszechniło. Fajnie by było też jakby Nvidia to przyklepała i też wydała sterowniki ze wsparciem dla tego API, a producenci gier olali DX i Microsoft. 

Edytowane przez gregotsw
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

IMO tyle czekania, ale warto było. Kibicuję Mantle, aby się rozpowszechniło. Fajnie by było też jakby Nvidia to przyklepała i też wydała sterowniki ze wsparciem dla tego API, a producenci gier olali DX i Microsoft. 

 

Nv takiego kopa nie dostanie po przepisaniu sterowników na nowe API, ich sterowniki zawsze miały mniejszy narzut na procesor.

 

PS mantle dało by za pewne wielkiego kopa w takich grach jak GTAIV i Crysis tam też jest duże zapotrzebowanie na procka.

Edytowane przez kosmita
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

StarSwarm

 

I7 3770k 4.5 GHz + MSI Lightning 7970 Stock 1070/1400

 

Directx

 

Test Duration:            360 Seconds
Total Frames:            13393

Average FPS:            37.20
Average Unit Count:        4290
Maximum Unit Count:        5402
Average Batches/MS:        543.42
Maximum Batches/MS:        1595.68
Average Batch Count:        17463
Maximum Batch Count:        101164

 

 

Mantle

 

Test Duration:            360 Seconds
Total Frames:            18804

Average FPS:            52.23
Average Unit Count:        4355
Maximum Unit Count:        5571
Average Batches/MS:        1123.12
Maximum Batches/MS:        2996.75
Average Batch Count:        24069
Maximum Batch Count:        131079

 

Mantle daje kopa, ale, jeśli nie będzie on stosowany we wszystkich lub w większości gier na PC będzie to zbędny bajer, jeśli ma to mieć jakąś racje bytu każda gra musi mieć to wbudowane według mnie.

Link to post
Share on other sites

Mail ktoś taki problem ze po instalacji na Win 8 tych sterów 14.1 komp sam sie restartuje? Nie wiem co z tym zrobić... Tryb awaryjny usuwam wszystko reste i jest ok komp bez sterów startuje instaluje 13.12 jak miałem wcześniej to samo ledwo co widze menu meteo i reset kompa... Próbowałem zainstalować sam sterownik do grafy bez CCC niestety nie pomogło.

Win 8 64 bit i r9 270x... To mi amd zafundowało świetny weekend juz 3h nad tym siedzę... Mam nadzieje ze nie skończy się formatem...

Link to post
Share on other sites

Mi jak na razie żadnych błędów te sterowniki nie powodują, lecz dla ciekawości 10 minut spędziłem w BF4 + Mantle i dwa razy miałem spadek do ok. 50 kl/s. Na Dx11 czegoś takiego nie ma.
Gdzieś wyczytałem, że dla serii 7 mają jeszcze udoskonalać Mantle. Chociaż nie wiem, czy to logiczne, bo w końcu architektura ta sama.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...