Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

A co sadzicie o tym, że kiedy sprawdzałem czy podczas testowania Heaven Unigine też będzie ten problem to nic złego się nie działo?

 

Wszystkie ustawienia na maxa. Test godzina i piętnaście minut, a w Furmarku już po kilku/ kilkunastu minutach wysypuje.

Link to post
Share on other sites

Hah panikuje, bo nie mogę w to uwierzyć.

 

Czy ktoś może sie wypowiedzieć na temat tej niereferencyjnej wersji radka 7850: http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-radeon-hd7850-1024mb-ddr5-256b-d-h-d-pci-e-dc-hd7850-dc-1gd5-511352/

 

(tak, to ta podana powyżej, ale gdyby ktoś nie ogarniał o jaka mi chodzi, wstawiam linka ponownie)

 

Jak z głośnością, jak z chłodzeniem od asusa, jak sie kręci :D

Edytowane przez Piotr19953
Link to post
Share on other sites

@up: nie miałem, ale karty Asusa z takim chłodzeniem mają opinię cichych. Każdy radek 7850 kręci się co najmniej dobrze (1 GHz robi prawie każda sztuka). Ja mam 7850 od MSI z jednym centralnie ułożonym wentylem i pracuje stabilnie @1050 MHz (w pewnie poszłoby i wyżej, ino suwak w MSI Afterburnerze a ja nie chcę karty katować w lato dla minimalnego wzrostu wydajności).

Link to post
Share on other sites

Czy 73 stopnie w FurMarku na 7970 w wersji od Gigabyte z zegarem 1100 MHz to dobra temperatura? Dodam, że buda to Define R4, a w pokoju jest dosyć ciepło.

normalna temp w wakacje, jednak radzilbym monitorowac by nie przekraczala karta 75C, moj 7970 od szafirka sie zwiesza momentalnie :D poprzekroczeniu 75C, a akurat mam tak pokoj ze mi slonce swieci na bude, czarna do tego.. :D

ev ustaw w msi after burnerze wiatraki na 70-100% zalezy jak ci na ciszy zalezy dla temp powyzej 70C

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Nad czym tu płakać? Drogi złom kompletnie nie nadający się dla prawdziwego gracza i tyle. Niech te amd się w końcu ogarnie z tymi problemami abym w końcu mógł kupić jakiegoś ładnego szafirka dla siebie.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Racja, ja nie płaczę nad kartą, tylko nad tym, że projekt długo powstawał i bardzo szybko skończył żywot.

Taka konstrukcja była właściwie tylko sztuką dla sztuki, ale np poprzednie wersje 5990 i 6990 z tego co widziałem w sieci cieszyły się o wiele większą popularnością, a chyba nawet i teraz cieszą.

 

Sterowniki CF to niestety ciągła bolączka, ale i tak jest już o wiele lepiej niż było.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Sterowniki do radków to W OGÓLE bolączka... Nie tylko do CF. Ja już nawet się z tego nie śmieję. Zacząłem ubolewać nad faktem, że jak dla mnie połowa rynku karty graficznych jest niedostępna, bo po prostu nie warta kupna. Za dużo problemów... za dużo problemów...

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Tak - 5970, mój błąd.

 

Effi no bez przesady:

Za dużo problemów... za dużo problemów...

 

Przy pojedynczej karcie? Sam mam HD i ... i gdzie właściwie mam doszukiwać się tych "problemów" ?

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Zapraszam do mnie na weekend. Mam wolne pokoje, odpalę Ci na GF i na AMD te 120 gier, które mam zainstalowane i pokażę Ci na własne oczy, jak to wygląda. Na radku problemy SĄ. Na nv też SĄ, ale jest ich ZNACZNIE mniej. Będę to powtarzał do usrania i przestrzegał każdego potencjalnego kupca, aż je w końcu wyeliminują. Bo to są FAKTY. W sieci jest pełno informacji na ten temat a moje drzwi zawsze są otwarte dla niedowiarków, dopóki jeszcze dysponuję radeonem na stanie.

Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

Effi, za zaproszenie dziękuję i doceniam. Jak będę w Twoich stronach dam Ci znać wcześniej.

 

 

 

W sieci jest pełno informacji na ten temat

 

Wiesz, ja to niby widziałem, również dlatego, że i nV i HD i jeszcze inne wynalazki graficzne miałem u siebie, ale ... albo nie jestem wymagającym graczem (a nie jestem, średnia ilość gier jakie widzę w roku, to może 3), albo po prostu na pewne niedogodności nie zwracam aż takiej uwagi* :)

 

* - aha, np nigdy nie mam włączonego dodatkowego oprogramowania wyświetlającego na ekranie aktualne informacje na temat pracy GPU i szybkości generowania przezeń obrazu.

 

Jednak skoro coś Ci się w pracy układów HD nie podoba -- to nie śmiem nawet mówić, że sobie to zmyślasz i jakoś do takich wniosków doszedłeś.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Oczy mam dobre. :)

 

Jak sam napisałeś:

 

 

 

nie jestem wymagającym graczem (a nie jestem, średnia ilość gier jakie widzę w roku, to może 3), albo po prostu na pewne niedogodności nie zwracam aż takiej uwagi

 

Tak więc jeżeli jesteś taką osobą, to ja mówię: brać radka w ciemno - różnicy pomiędzy nim a GF nie zauważysz.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Wybacz ale Ty, jesteś po prostu pierdolnięty...



I zacznij te zdania z WIELKIEJ litery w końcu zacząć pisać chłopie. Ile Ty masz lat. Na przekór ku**a robisz jak dziecko ? Ogarnij się.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Sorry ale nie potrzebuję chwilowo physXa który jest jedną wielką papką marketingową, a teraz nawet nie ma prawa bytu xD, wszystkie konsole należą do AMD więc jakiekolwiek gry z PhysXem mijają się z celem, GF nie oferują po za tym PhysXem nic co byłoby godne zwykłego użytkownika, mają tam GTXa 780 który za wielkim hitem nie jest, no i kolejna papka jaką jest Titan, 

wiara w taką markę co mając taki budżet, tworzy takie kotlety, nie wiem czy jest na miejscu ...

zresztą wszędzie widzisz u AMD mikro przycięcia, więc na twoim miejscu bym się przebadał ;/ 

Edytowane przez JonathanArcherPL
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

No czego nie widzę ?, no powiedz czego ?, zielonej ikonki na pasku ?, nie ma różnic a zaklinanie rzeczywistości nic ci nie da, a fakt że tam się bawiłeś radkiem, to tak naprawdę pic na wodę, Nv pewnie będę zmuszony kupić dla Wiedźmina 3, ale poczekam jeszcze na wymagania, jeżeli PhysXa nie będzie albo nie będzie on wymagał grafy od NV to kupię HD 9970, 

Na intela przeszedłem, długo bo długo się nad tym zastanawiałem, ale jest i jest git, także jakbyś próbował atakować mnie Fanboystwem, to nie polecam ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...