Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Ok jeśli były użyte do kopania to co z nimi może być źle? Ja akurat na kryptowalutach nie do końca się znam i nie wiem co może się dziać z grafą po używaniu jej do kopania :/

Taka karta chodziła na max obrotach 24 h / przez X okres czasu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I co z tego?

Jakie to ma znaczenie? Potrafisz opisac wplyw kopania za dzialanie karty oraz poprzec to jakims dowodem?

 

Bo dla karty gorsze jest granie niz kopanie - ciagle zmiany temperatur sprawiaja, ze rozszerzalnosc temperaturowa robi swoje, mam na mysli luty w GPU.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeśli karta jest na gwarancji, to fakt, że pracowała w koparce nie ma żadnego znaczenia, a osobiście wolałbym kartę z koparki, niż od jakiegoś nastoletniego podkręcacza, który nie wiadomo co z nią robił.

 

Inna sprawa, że to Vertex, którego akurat bym odradzał.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za podpowiedzi. W takim razie wstrzymam się ciut z zakupem. Może w czerwcu się coś wyjaśni na temat nowej serii i wtedy będzie zamieszanie z cenami to się złapie po taniości jakiegoś sensownego R9 280X.

 

Pozdrowionka.

Link to post
Share on other sites
Jeśli karta jest na gwarancji, to fakt, że pracowała w koparce nie ma żadnego znaczenia, a osobiście wolałbym kartę z koparki, niż od jakiegoś nastoletniego podkręcacza, który nie wiadomo co z nią robił.

 

Inna sprawa, że to Vertex, którego akurat bym odradzał.

Dokladnie. Dodatkowo czesto takie karty chodziły na nizszych zegarach i napieciach bo miało to minimalny na wydajność a ogromny na kulture pracy.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Bo dla karty gorsze jest granie niz kopanie - ciagle zmiany temperatur sprawiaja, ze rozszerzalnosc temperaturowa robi swoje, mam na mysli luty w GPU.

Do tego należy wspomnieć, że karta pracuje na możliwie niskim napięciu(1050-1075mV) bo pozwala to na utrzymanie bez boost(powoduje niestabilność- ustawia się takie same wartości dla perf. i boost) taktowań 1020-1090MHz i czasami z wentylatorami na 100%. Spada więc pobór energii i temperatura nawet o 20stopni. Zresztą każdemu kto nie podkręca 280X z dual-biosem polecam zdjąć napięcie.

 

Większym problemem może być uszkodzenie układu chłodzenia. Gwarancja w tym wypadku prawdopodobnie wymieni całą kartę na nową. Albo da się problem załatać nowymi wentylatorami.

Dzięki wielkie za podpowiedzi. W takim razie wstrzymam się ciut z zakupem. Może w czerwcu się coś wyjaśni na temat nowej serii i wtedy będzie zamieszanie z cenami to się złapie po taniości jakiegoś sensownego R9 280X.

Dobra decyzja bo z tego co widzę te używki drożeją. Dla przykładu 2 miesiące temu kupiłem za 780 nowego Tri-x z rokiem gwarancji. 700zł to na pewno nie jest dobra cena za VTX już nie wspominając, że to słabe karty. Takie karty na początku roku były po ~600zł i bardzo ładnie obniżały ceny pozostałych :D.

 

Dokladnie. Dodatkowo czesto takie karty chodziły na nizszych zegarach i napieciach bo miało to minimalny na wydajność a ogromny na kulture pracy.

+1, uprzedziłeś mnie ;]

Edytowane przez helfi
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Większym problemem może być uszkodzenie układu chłodzenia. Gwarancja w tym wypadku prawdopodobnie wymieni całą kartę na nową. Albo da się problem załatać nowymi wentylatorami
 

 

Mnie się trafiła właśnie taka 280X Sapphire'a która nie dość że była z koparki to jeszcze miała problem z terkoczącym wentylatorem. Skończyło się na naoliwieniu łożyska. Poza tym wszystko gra do dziś. 

Link to post
Share on other sites

Chce kupić Gigabyte Radeon r9 270x windforce, ale jak zmierzyłem mieści mi się na styk w obudowie - od ścianki tylnej do miejsca do montażu dysku 30cm. I tu pytanie czy może być tak na styk? I czy zasilacz Chieftec CTG-500-80P o mocy 500W uciągnie ta kartę? Myślałem kupić model od msi ale jak poczytałem o problemach z oprogramowaniem to nie chce msi.

Link to post
Share on other sites

 

 

I tu pytanie czy może być tak na styk?

To się zmieści czy nie?

 

 

Chieftec CTG-500-80P

Tak

 

 

msi ale jak poczytałem o problemach z oprogramowaniem to nie chce msi

Nigdy o takim czymś nie słyszałem.

Podaj link do tej informacji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Myślałem kupić model od msi ale jak poczytałem o problemach z oprogramowaniem to nie chce msi.

Co oznacza problem z oprogramowaniem od MSI? Jeśli chodzi o sterowniki - i tak wg mnie lepiej pobrać najnowsze ze strony AMD. Jeśli chodzi o jakąś dodatkową appkę od MSI - wszystko będzie działać nawet i bez jej instalacji.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

 

 

Macie imput laga przy włączonej synchronizacji pionowej? Takie jakby pływanie myszki? 

Taka natura V-sync. Zawsze jest opoznienie. Dlatego Nvidia opracowala G-sync, a AMD Free-sync. 

W zaleznosci od rodzaju gry to ma znaczenie lub nie . Ciezko tego nie widziec przy szybkiej rozgrywce w FPS-ach. Przy strategiach to nie ma kompletnie znaczenia. Bardziej to widac przy Multi-GPU, tak na moje oko. Najgozej bylo dla mnie w FC3 na HD 7990 , gra w crossfire dlugo byla nienaprawiona i przycinala, a V-sync mial cholernego laga. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...