Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Jest tam mały błąd 280X ma DX12 tylko nie wspiera wszystkich funkcji mega tekstur(czy jak tam się te tekstury 3D nazywają) jak poprawione Maxwelle(tier 3).

 

Pewne funkcje może się okazać, że działają jak będą nowsze sterowniki DXcapsViewer nie jest idealny.

Pewnie w sumie kosmetyczne zmiany.

http://www.anandtech.com/show/8544/microsoft-details-direct3d-113-12-new-features

Link to post
Share on other sites

W DX12.1 są bardziej obciążające ale za to dokładniejsze(zwłaszcza dla voxeli) funkcje detekcji kolizji. Wyłączania renderowania niewidocznych obiektów. Przestrzenne struktury danych. ROV pozwala na mniej inwazyjne niż w DX11 wyświetlenie obiektów w odpowiedniej(posortowanej) kolejności zachowując jakość(przypadkiem coś zniknęło itd.).

 

Jak dla mnie w DX12.1 nie ma jakiejś wielkiej innowacji trochę bajerów do obciążenia sprzętu i dla medycyny. Więc nie ma nad czym płakać.

 

Zresztą może się pewnego dnia okazać przy nowych sterownikach, że nagle GCN wspiera DX12.1.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

To normalne żeby występowało obniżanie taktowania przy teście furmark? Asus r9 290 dcu2 OC na domyślnych zegarkach. Temp dochodzi do 94, wiatrak domyślnie nie prsekracza 61%, ustawienie na 100 nie pomaga. Nie wiem czy jest coś nie tak z kartą, czy to specyfika tego testu? W grach temp nie dochodzi do 80.

Link to post
Share on other sites

 

 

 

Bierz XFX, ma fabrycznie 1050. Gdzieś kiedyś wyczytałem że do wersji GHZ kości były selekcjonowane, a nie brane "pierwszy z brzegu". Idąc tym tokiem rozumowania można założyć iż zostanie ci jeszcze zapas do podkręcenia.

 

Z doświadczenia mogę potwierdzić, sam mam GHZ ED, 7970(odpowienidk 280x) coprawda (ale też XFX) i bez podnoszenia napięcia, chodził stabilnie na 1200Mhz. Napisałem chodził, bo teraz chodzi w parze z 7990 w tri-fire, a ten ma ogranicznik na 1100.

 

I tak jak przedpiśca wspomniał 270 bez X sobie odpuść.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Nie zwróciłeś uwagi, że ten XFX miał domyślnie napięcie 1256mV. Większość kart ma ustawione domyślnie co najmniej 100mV mniej.

 

No fakt, nie zwróciłem uwagi (na morelach akurat takiej informacji nie widzę, a nigdzie dalej nie szukałem).

Ale zakładając najgorszy scenariusz że ani ten XFX ani ASUS nie dadzą się podkręcić, to przy XFX ma te 50 MHz więcej zagwarantowane na starcie. Niby tylko 50 MHz, ale w grach to zawsze kilka FPSow.

 

Na niekorzyść XFXa (ASUSa nigdy nie miałem więc nie wiem czy jest lepiej czy gorzej) jest jego chłodzenie. Wydajne, ale przy maksymalnych obrotach chodzi jak kosiarka. Jak ktoś gra bez słuchawek to może być to spora wada.

 

pozdrawiam

Edytowane przez saganov
Link to post
Share on other sites
No fakt, nie zwróciłem uwagi (na morelach akurat takiej informacji nie widzę, a nigdzie dalej nie szukałem).

Trzeba do edycji BIOS-u wejść. Widać wszystko jak na dłoni.

 

 

maksymalnych obrotach chodzi jak kosiarka

Miałem problem z słabo chłodzoną obudową i rozwiązałem go redukcją napięcia. Jak domyślnie karta pracowała(boost) przy 1020MHz na odziedziczonym po Toxic napięciu 1256mV. Teraz przy takim taktowaniu ma napięcie 1075mV.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu, żebym zakładał nowy temat, to zapytam tutaj:
Opłaca się kupić w kartę graficzną 2XX, która u obecnego nabywcy sypie artefaktami ? (tak, to wina karty. Inna mu działa bez problemów). Opłaca się bawić w reballing karty ? Po oddaniu do serwisu jest 100% na to, że karta będzie działać, czy może być tak, że zapłacę, a karta dalej będzie w stanie agonalnym ?
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...