Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Masz, rok temu zrobiłem na szybko, bo nadarzyła się okazja, a również byłem tego ciekaw. Wtedy był niższy fps przy karcie amd, różnice były zależne od gry. Starałem się, by ograniczeniem był tylko i wyłącznie procesor (by obciążenie na którymś rdzeniu dobiło możliwie jak najwyżej, a gpu spadło, nie przez jakieś błędy w grze czy sterowniku). Może nie jest idealnie, ale co nieco widać. Jak będzie to wyglądało na aktualnych sterownikach, nie wiem, ale zapewne podobnie.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Masz, rok temu zrobiłem na szybko, bo nadarzyła się okazja, a również byłem tego ciekaw. Wtedy był niższy fps przy karcie amd, różnice były zależne od gry. Starałem się, by ograniczeniem był tylko i wyłącznie procesor 

I na nowych sterach będziesz miał ten sam efekt. Nic z narzutem nie ruszyło od tamtego czasu

 

No i widzisz , takiej odpowiedzi sie spodziewalem. Z jakiegos powodu nie da rady

Z takiego że jest na ten temat wiele wątków, postów, testów i dupereli że mi szkoda czasu by dokładać jeszcze jeden 

Jakby to chodzilo tylko o mnie to nie byloby tematu, widziales ile jest "wojny" o ten narzut w roznych postach.  

no i nie mam zamiaru w kolejnej uczestniczyć, podałem info dla osób, które twierdzą że narzut w DX11 jednak istnieje, i pisałem o jego sprzętowej przyczynie. Zainteresowani wezmą do serca, inni mogą olać 

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak będzie to wyglądało na aktualnych sterownikach, nie wiem, ale zapewne podobnie.

Swietny artykul, fajnie byloby zobaczyc na nowych sterownikach, poprzedni rok AMD dalo du... z aktualizacjami, wypuscili "Omega" i potem nic. Daje to jakis obraz, szkoda ze nie wiecej gier. Ale szacun za poswiecony czas . A nie tylko puste gadanie. 

 

Nie znam reszty gier , ale bardzo dobrze Crysis 3 i wybrales dwa miejsca procesorowe, bylo pokazac drugie miejsce pomiarowe gdzies dalej w grze, koniecznie inna mape. Pokazales poprostu ze w tym czasie GTX 760 byl ogolnie szybszy w miejscach procesorowych . Bylo isc tam gdzie nie ma kompletnie trawy, miejsce graficzne , wtedy gdyby Radeon wyszedl na prowadzenie mamy dobry przyklad. Ta mapa z ta trawa jest nieregularna. Tez tam sprawdzalem narzut pomiedzy HD 7990 i GTX 780TI , koniec tej mapy i koniec z klopotami z procesorem. 

 

 

 

Z takiego że jest na ten temat wiele wątków, postów, testów i dupereli że mi szkoda czasu by dokładać jeszcze jeden 

 

 

 

testów

 

Link do tych testow poprosze, bardzo chetnie poczytam skoro ich tyle jest. Czy tez nie masz czasu.? 

Link to post
Share on other sites

keczu zaczynasz *******ić farmazony jak rasowy fanboj AMD... idź się prześpij i może wtedy lepiej zrozumiesz o czym piszą tutaj jarnuszkiewiczm i MasterBarti - też mam kartę AMD, też chciałbym aby to AMD zapewniało lepszą wydajność ale niestety, jak zobaczyłem jak wygląda płynność gry na GTXach (a miałem takową okazję) to zwątpiłem we wszelkie cuda AMD...

Edytowane przez Warren1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
I na nowych sterach będziesz miał ten sam efekt. Nic z narzutem nie ruszyło od tamtego czasu

Bo ....ty tak twierdzisz?    To jest poprostu smieszne teraz. Jest tak, tak i tak , i tyle . A pokazac mi sie nie chce bo nie mam czasu. Chlopie ja mam 36 lat , z kim ja rozmawiam. Nastolatkiem? 

 

 

keczu zaczynasz *******ić farmazony jak rasowy fanboj AMD... idź się prześpij i może wtedy lepiej zrozumiesz o czym piszą tutaj jarnuszkiewiczm i MasterBarti - też mam kartę AMD, też chciałbym aby to AMD zapewniało lepszą wydajność ale niestety, jak zobaczyłem jak wygląda płynność gry na GTXach (a miałem takową okazję) to zwątpiłem we wszelkie cuda AMD...

 

Teraz dostaniesz ostrzezenie, ja bym dostal. ;)  

 

 

też mam kartę AMD, też chciałbym aby to AMD zapewniało lepszą wydajność ale niestety, jak zobaczyłem jak wygląda płynność gry na GTXach (a miałem takową okazję) to zwątpiłem we wszelkie cuda AMD...

 

Masz R9 280X na podkreconym i5 2500k@4.3Ghz. Narzut sterownika, powaznie?

 

jak zobaczyłem jak wygląda płynność gry na GTXach (a miałem takową okazję) to zwątpiłem we wszelkie cuda AMD...

Napraw sobie komputer. GTX 275, GTX 295, GTX 760, GTX 780Ti GHZ (1400Mhz na powietrzu) , GTX 980Ti.  To moje karty Nvidi ktore mialem. Plynnosc taka sama jak na Radeonach. 

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Testy Kolegi złe bo Stery nie takie, testy z PC lab nie takie bo tak bo tam to "kłamio" fanboje NV i taka rozmowa, osoby piszą o tym to nie. bo im się przewidziało... Weź kolego już nie zaczepiaj mnie, mam 26 lat także z dzieciakiem nie rozmawiasz ale zachowujesz się jak sam byś był,

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

keczu zaczynasz *******ić farmazony jak rasowy fanboj AMD... idź się prześpij i może wtedy lepiej zrozumiesz o czym piszą tutaj jarnuszkiewiczm i MasterBarti - też mam kartę AMD, też chciałbym aby to AMD zapewniało lepszą wydajność ale niestety, jak zobaczyłem jak wygląda płynność gry na GTXach (a miałem takową okazję) to zwątpiłem we wszelkie cuda AMD...

Też mialem okazję pograć na mocnym GTX-ie też dopiero wówczas poczułem jak u mnie to działa źle w procesorowych miejscach

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 

 

Też mialem okazję pograć na mocnym GTX-ie też dopiero wówczas poczułem jak u mnie to działa źle  

A ja sprzedalem mocnego GTX-a 980Ti i kupilem na teraz R9 390 i nie widze roznicy . Chcesz faktury zakupu na PW , zeby nie bylo ze sciemniam? 

Link to post
Share on other sites

Mój 280X vs GTX 960 kolegi, ja 2500k 4,3 on 4460 - moja karta dropi względem jego średnio o 3 - 7 Fpsów w identycznych miejsach, także w Crysis 3. Nic więcej nie będę Ci pisał. Widziałem, przekonałem się na własne oczy. AMD to ściemniacze. Tak samo skończy się boom na DX12. Klapą.

 

Dobranoc. Tyle ode mnie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

 

 

Testy Kolegi złe bo Stery nie takie,

 

 

Swietny artykul, fajnie byloby zobaczyc na nowych sterownikach, poprzedni rok AMD dalo du... z aktualizacjami, wypuscili "Omega" i potem nic.
 

Gdzie napisalem ze nie takie? Ciekawe jak na nowych by bylo. Wiadomo ze wraz z poprawa sterownikow wzrasta wydajnosc w grach, tak samo Nvidi jak i AMD.

 

 

testy z PC lab nie takie bo tak bo tam to "kłamio" fanboje NV i taka rozmowa,

Tu nic nie musze mowic, ale napewno masz ich wiecej , z innych stron, przecierz napisales ze jest ich pelno.

 

 

Weź kolego już nie zaczepiaj mnie,

Nie zaczepiam, rozmawiamy na pewien temat.

 

 

A po cholerę mi ta faktura, nie czujesz różnicy to się cieszymy wszyscy. 

Nie uzywaj wszyscy sie cieszymy, wszyscy wiedza, wszyscy znaja problem bo rozmawiam z toba, a ty sie powolujesz na tych wszystkich.  


 

 

Mój 280X vs GTX 960 kolegi, ja 2500k 4,3 on 4460 - moja karta dropi względem jego średnio o 3 - 7 Fpsów w identycznych miejsach, także w Crysis 3. Nic więcej nie będę Ci pisał.

To porownywalne karty i Maxwell na biezaco aktualizowany. Poprostu GTX 960 jest szybszy i tyle. Nic ci nie dropi masz gorsza karte. 

To dobranoc "wszystkim"  ...tym co wiedza. 


 

 

A po cholerę mi ta faktura, nie czujesz różnicy to się cieszymy wszyscy. Swoja drogą niezły downgrade XD

To tylko na przeczekanie do nowych kart. ;)  Wiesz Maxwell nie wyglada dobrze w DX12 to wszyscy wiedza. To sprzedalem puki cos wart.  


No juz dobranoc, widze wszyscy koledzy sobie po punktach reputacji rozdali, ok. Jeszcze raz dobranoc. Co zlego to nie ja. Pozdrawiam. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Keczu

Dlaczego cały czas używasz portalu Pclab w kontekście problemów z narzutem sterownika AMD?

Przecież napisałem Ci, że problemu, które zauważył Pclab prawie 2 lata temu czy nawet już ponad 2 lata dzisiaj w każdym teście potwierdza PurePC.

Sebastian w praktycznie każdym możliwym teście wspomina, że na wyniki jakie uzyskał istotny ma wpływ zastosowany procesor. Wystarczy przejrzeć wykresy i przeczytać podsumowania:

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_zestawow_core_i5_4460_vs_fx_8300_oraz_gtx_970_vs_r9_390

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_zestawow_core_i3_4170_vs_fx_6300_oraz_gtx_960_vs_r9_380

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_970_oc_vs_radeon_r9_390_oc_test_kart_graficznych

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_980_oc_vs_radeon_r9_fury_oc_test_kart_graficznych

 

Problem z większym narzutem sterownika AMD w DX11 jest widoczny na słabszych jednostkach CPU i widać to gołym okiem w praktycznie każdej grze choć zdarzają się wyjątki.

 

Wspominając Crysis 3 i mapę trawkową napisałeś, że "Tez tam sprawdzalem narzut pomiedzy HD 7990 i GTX 780TI , koniec tej mapy i koniec z klopotami z procesorem"

​A ja twierdzę wręcz odwrotnie ponieważ na mapię z dużą ilością trawy problem narzutu jest mało widoczny za to w kolejnych lokacjach gdzie trawy już nie ma problem jest mocno doskwierający,

Zaraz po wejściu na tamę grając na i5 6400 3.1Ghz na 290X 1040/1300Mhz tracę ~12% na wydajności. Wystarczy puścić procesor na wyższe taktowanie i wydajność wraca do normy.

Identyczna sytuacja jest w lokacji gdzie są bagna, mokradła, spora ilość przeciwników i miejscami trawa. Tutaj na i5 6400 3.1Ghz tracę prawie 25% względem NV.

 

Takie przykłady są praktycznie w każdej grze i nie trzeba się wysilać by je znaleźć i przedstawić choć tak jak napisałem na samym początku są wyjątki gdzie problemu nie ma.

Ogólnie gry na silniku Frostbite, Glacier i CryEngine mają najmniejszy problem z narzutem sterownika AMD.

 

Na szybko zrobiłem test narzutu sterownika w GTAV.

i5 6400 3.1Ghz

AMD - 16.4.1

NV - 364.72

Ustawienia 1920x1080 AA off/ Soft Shadow a reszta na maksa

Jak widać momentami różnica dochodzi do ~25%.

Na AMD widać straszne dropy gdzie na NV wydajność jest praktycznie stała.

 

Pobór mocy z testu

980   - 220W

290X-  283W

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Po wyjściu Polarisa będziesz śpiewał inaczej bo wydajność ani drgnie w takich miejscach no chybha, że poprawią sterowniki bo w tym teście, który masz wyżej widać, który sterownik kładzie większy nacisk na procesor.

Oczywiście sprawdzę to i wrzucę identyczny materiał.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Po tym komentarzu: http://forums.anandtech.com/showpost.php?p=38011479&postcount=156

 

gosciu mowi tez o wzroscie w Dx9 "So not only will Polaris incorporate improved SIMD units (and CUs in general), tesselation/geometry performance, caching and memory performance due to a new memory controller but also DX9/10/11 performance."

 

To czy AMD nie robi narzutu też na Dx9? taka sprawa w PlanetSide 2 zalecaja uzytkownicy odznaczyc 1 rdzen w menedżerze np na i5 i bam wiecej fps czy to ma cos z tym wspolnego?

 

Tak przy okazji korzystał albo słyszał ktoś o programie RadeonMod?: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=403389

 

FLEM: http://digitalflem.mydiscussion.net/?ckattempt=1

 

Wlasnie znalzlem szperajac na necie :) sprawdze w domu

Link to post
Share on other sites
Jak widać momentami różnica dochodzi do ~25%. Na AMD widać straszne dropy gdzie na NV wydajność jest praktycznie stała.

 

Widze ze masz "dropy". Ciekawe czy tylko ty. I widze ze obydwie karty sie do tego procesora nie nadaja. Jedna i druga jest wykorzystywana tylko ~70%. Procesor podobnie w jednym i drugim przypadku.  Mialem procesor zajechany karta AMD i Nvidia na ~90%  i nigdy takiego szarpania nie doswiadczylem. Poprostu spadek FPS i tyle . Ale nie gram w GTA V.

 

Jak masz czas to zrob jeszcze jedno video, dzieki ze chcialo ci sie te zrobic. Tylko pokaz ustawienia i wez pokaz jeszcze miejsce graficzne dla porownania.

Czytam cos o narzucie sterownikow , ale ma 12 stron i z dzieckiem siedze wiec powoli idzie. :/   

 

 

 

Jeżeli jeszcze raz napiszesz że mam słabszą kartę od 960 to przerobię Cię na keczup     

 

No to co, lepsza jest? :roll:  

@DjXbeat

I jeszcze moze uzycie procesora dla kazdego rdzenia, zobaczymy jak bardziej wielowatkowo Nvidia rozklada sterownik. 

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

@Keczu

Jak znajdę wolną chwilę to postaram się coś wyskrobać.

Wracając jeszcze do tego materiału, który nagrałem - to jest najbardziej obciążające miejsce dla procesora z całej gry.

W innych lokacjach będziesz miał znacznie większą wydajność ale różnice po między sterownikami są zachowane i przykładowo gdzie na 980 procesor trzyma wydajność ~70kl/s to na 290X procesor trzyma wydajność ~60kl/s ale procentowe relacje są takie same jak na tym filmie.

Jeżeli chodzi o ustawienia graficzne to wszystko było na maksa po za AA, które było wyłączone i Miekkie Cienie były ustawione na Ultra Miękkie.

 

Zerknij tutaj.

http://forum.benchmark.pl/topic/89944-temat-ogólny-wiedźmin-3-dziki-gon/?p=2131995

Zobacz jaką niespodziankę przygotowali redzi w Wieśku 3 o czym pewnie 99% nie miało pojęcia.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zobacz jaką niespodziankę przygotowali redzi w Wieśku 3 o czym pewnie 99% nie miało pojęcia.

 

Dokladnie to zamo bylo z Crysis 2, to scierwo pracowalo w tle nawet jak wody na mapie nie bylo. Radeony nie wiedzialy co ze soba poczac. Typowa zagrywka Nvidi i GameWorks.  


 

 

Jak znajdę wolną chwilę to postaram się coś wyskrobać.

 

Postaraj, jest okazja cos wartosciowego zrobic. Masz dwie karty. Zeby nie bylo ze jak Nvidia sie wyklada na procku to zwykly "bottleneck" , a jak AMD to narzut sterownika.  Fajnie byloby wiedziec ile % mocniejsze CPU jest potrzebne pod Radeony zeby nie marnowac kasy na niewykorzystana moc karty. Bo jak sam widzisz na forum  juz i5 2500k @ 4.3Ghz "nie wyrabia" z R9 280x  :roll: .  

Niedlugo zaczniemy polecac tylko GTX-y , a jesli AMD to max. R9 370 to tylko do kreconego i7 6700k.  :o

Link to post
Share on other sites
Bo jak sam widzisz na forum  juz i5 2500k @ 4.3Ghz "nie wyrabia" z R9 280x   .

 

 

Szkoda że ja nie mam możliwości pożyczyć od tego mojego kolegi GTX 960 bo wtedy dużo by się mogło wyjaśnić w tym wątku. Niestety, uparł się i koniec :( W sumie go rozumiem  :]

Edytowane przez Warren1987
Link to post
Share on other sites

 

 

Szkoda że ja nie mam możliwości pożyczyć od tego mojego kolegi GTX 960 bo wtedy dużo by się mogło wyjaśnić w tym wątku. Niestety, uparł się i koniec  W sumie go rozumiem 

 

To wez swoja karte do niego jak nie ma nic przeciwko.  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...