Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Mam sobie taką oto kartę AMD Radeon R9 200 Series - 290 bodajże ASUS (wszędzie jest napisane 200 series). Od pół roku, kiedy zakupiłem BF4 borykam się z tym: 

 
Dodatkowo nie mogę wyłączyć komputera bo mam bluescreen i się resetuje. Przy próbie odinstalowania sterowników AMD również wyskakuje bluescreen. W grudniu przez to samo zrobiłem format, ale problem wrócił. 
W Wiedźmina 3 też nie mogę grać bo się poprostu wyłącza. 
Myślę, że to problem z kartą, dlatego proszę o pomoc tu, a nie w dziale gier.
 
 
Edytowane przez Zbysio12
Link to post
Share on other sites

Czemu miałoby to pomóc, skoro nie pomogło już w grudniu? Robiłem formata, bluescreeny odeszły jednak teraz pojawiły się na nowo. Reinstal sterowników nie daje absolutnie nic. Problem ten wystepuje od samego kupna komputera rok temu.

 

Mój zestaw zrobiłem za pośrednictwem waszego forum i cały zakupiłem na esc.pl włącznie ze złożeniem. Mogli coś źle złożyć? Coś jest źle podłączone? Czy poprostu karta jest wadliwa... Niby działa dobrze, Wiedzmin 3 na ultra miał płynność doskonałą, ale po minucie się wyłączał. BF4 na ultra również działał wyśmienicie, ale wyskakują errory. Do tego doszły bluescreeny. Mam je wywołać i podać wam ich kody błędu? Może to pomoże.

A może oddać kartę na gwarancję albo sprawdzić ja na innym komputerze.

Link to post
Share on other sites

Jeśli dzieją się takie rzeczy to zorganizuj jaką kartę na podmianę żeby sprawdzić czy błędy w grach nadal będą się pojawiać, jest wysokie prawdopodobieństwo że karta jest jakaś uwalona i stąd te błędy. Próbowałeś wyciągnąć ją ze slotu i wsadzić na nowo albo włożyć w inny wolny slot PCI-E? 

Link to post
Share on other sites

Jutro spróbuję ją przełożyć, w starym komputerze mam jakąś starą Invidię, pozwalała mi na BF3 na najniższych więc z bf4 może uda mi się ją sprawdzić. 

 

Sprawdzę też tą kartę na starym komputerze, jeśli tam będzie coś nie tak, to wiadomo będzie, że mam walniętą kartę.

Edytowane przez Zbysio12
Link to post
Share on other sites
Wiecie jak odblokować napięcia w R9 280X GIGABYTE ?

Ja w 7990 (to ta sama rodzina co 280x) odblokowalem za pomoca modyfikacji biosu. warto sprobowac, karte naprawde ciezko w ten sposob uwalic zwlaszcza jesli ma dual bios lub masz dostep do innej (moze byc integra) z ktorej wystartujesz system.

 

Zwlaszcza jesli modyfikujesz swoj wlasny bios zgrany wczesniej z karty, a nie wgrywasz jakis inny.

 

Mozna wtedy sobie karte odrazu "fabrycznie" podkrecic i ustawic swoj wlasny profil wentylatorow.

 

Nie jest to jakas czarna magia, ale gdybys potrzebowal pomocy to odezwij sie na pw.

Link to post
Share on other sites

walnij paste CLP :)

CLP nic nie da bo to wina samego chłodzenia, które jest po prostu za słabe do ilości wydzielanego ciepła. 3 heatpipe to stanowczo za mało w tym WF3 i nawet przy najlepszej paście karta łapie wysokie temperatury przy bardzo wysokich obrotach wentylatorów.

Ja problem z temperaturami i hałasem rozwiązałem zmieniając chłodzenie z WF3 na Gelid Icy Vision. Temperatury spadły o ponad 20C a wentylatory ~1500rpm były znacznie cichsze niż te z WF3 ~3000rpm :roll:

 

 

Ja w 7990 (to ta sama rodzina co 280x) odblokowalem za pomoca modyfikacji biosu. warto sprobowac, karte naprawde ciezko w ten sposob uwalic zwlaszcza jesli ma dual bios lub masz dostep do innej (moze byc integra) z ktorej wystartujesz system. Zwlaszcza jesli modyfikujesz swoj wlasny bios zgrany wczesniej z karty, a nie wgrywasz jakis inny.

Na Gigabyte R9 280X nie da się odblokować napięcia bo to nie kwestia biosu czy software a kwestiaa hardware. 280X od Gigabyte nie posiadają odpowiedniego kontrolera napięcia i nie ma możliwości odblokowania/regulacji napięcia!

Link to post
Share on other sites
Ja problem z temperaturami i hałasem rozwiązałem zmieniając chłodzenie z WF3 na Gelid Icy Vision. Temperatury spadły o ponad 20C a wentylatory ~1500rpm były znacznie cichsze niż te z WF3 ~3000rpm :roll:

Ja zmniejszając napięcie. Chyba, że chciałeś żeby karta pracowała cały czas 1230/1700 (zakładając, że miałeś 280X).

Na Gigabyte R9 280X nie da się odblokować napięcia bo to nie kwestia biosu czy software, a hardware. 280X od Gigabyte nie posiadają odpowiedniego kontrolera napięcia i nie ma możliwości odblokowania/regulacji napięcia!

Na pewno nie wszystkie. 7970 te bez GHz ed. na pewno były bardzo ubogie. Z 280X pewnie jest podobnie ale na pewno da się począwszy od rev.1 zmienić napięcia #6, #0. Pomimo braku rozpoznanego VRM.

https://rumorscity.com/2013/12/31/litecoin-mining-gigabyte-radeon-r9-280x-sweet-spot-for-730khashsec/

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

CLP nic nie da bo to wina samego chłodzenia, które jest po prostu za słabe do ilości wydzielanego ciepła. 3 heatpipe to stanowczo za mało w tym WF3 i nawet przy najlepszej paście karta łapie wysokie temperatury przy bardzo wysokich obrotach wentylatorów.

Ja problem z temperaturami i hałasem rozwiązałem zmieniając chłodzenie z WF3 na Gelid Icy Vision. Temperatury spadły o ponad 20C a wentylatory ~1500rpm były znacznie cichsze niż te z WF3 ~3000rpm :roll:

 

 

Na Gigabyte R9 280X nie da się odblokować napięcia bo to nie kwestia biosu czy software a kwestiaa hardware. 280X od Gigabyte nie posiadają odpowiedniego kontrolera napięcia i nie ma możliwości odblokowania/regulacji napięcia!

http://forum.benchmark.pl/topic/77961-coollaboratory-liquid-pro/

 

Obczaj 2 Screeny na dole i opis nad nimi maly test z pasta CLP

 

Jak chesz to ci powiem do ilu wentyle sie rozpędzaja przy grze w BF4 bo tam mialem dla testu ustawione na 100%

 

Co do HD7970 to w rev 1 mozna bylo zmienic napiecie w wyzszych niemozna a szkoda.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

 

Mam sobie taką oto kartę AMD Radeon R9 200 Series - 290 bodajże ASUS (wszędzie jest napisane 200 series). Od pół roku, kiedy zakupiłem BF4 borykam się z tym: 

 
Dodatkowo nie mogę wyłączyć komputera bo mam bluescreen i się resetuje. Przy próbie odinstalowania sterowników AMD również wyskakuje bluescreen. W grudniu przez to samo zrobiłem format, ale problem wrócił. 
W Wiedźmina 3 też nie mogę grać bo się poprostu wyłącza. 
Myślę, że to problem z kartą, dlatego proszę o pomoc tu, a nie w dziale gier.
 

Sprawdż kabel ktury masz podłączony od karty do monitora, mi ostatnio kabel dvi-d problemy stwarzał ciągłe bluescreeny, a na wcześniejszej karcie, kabel hdmi sprawiał ten sam problem. warto sprawdzić. Ja zmieniłem i po kłopocie.

 

Edytowane przez poncjusz
Link to post
Share on other sites

 

Mam sobie taką oto kartę AMD Radeon R9 200 Series - 290 bodajże ASUS (wszędzie jest napisane 200 series). Od pół roku, kiedy zakupiłem BF4 borykam się z tym:  http://scr.hu/6ymi/3n7g4http://scr.hu/6ymi/ud5kb   Dodatkowo nie mogę wyłączyć komputera bo mam bluescreen i się resetuje. Przy próbie odinstalowania sterowników AMD również wyskakuje bluescreen. W grudniu przez to samo zrobiłem format, ale problem wrócił.  W Wiedźmina 3 też nie mogę grać bo się poprostu wyłącza.  Myślę, że to problem z kartą, dlatego proszę o pomoc tu, a nie w dziale gier.
 

 

Podaj specyfikację całego kompa z zasilaczem oraz dokładny model owej karty którą posiadasz. 

 

Być może błąd który Ci wyświetla jest spowodowany fabrycznym OC karty, ustaw stockowe dla tego modelu zegary i zobacz czy będzie dalej wywalał błąd. 

Link to post
Share on other sites

CLP nic nie da bo to wina samego chłodzenia, które jest po prostu za słabe do ilości wydzielanego ciepła. 3 heatpipe to stanowczo za mało w tym WF3 i nawet przy najlepszej paście karta łapie wysokie temperatury przy bardzo wysokich obrotach wentylatorów.

Ja problem z temperaturami i hałasem rozwiązałem zmieniając chłodzenie z WF3 na Gelid Icy Vision. Temperatury spadły o ponad 20C a wentylatory ~1500rpm były znacznie cichsze niż te z WF3 ~3000rpm :roll:

 

 

Na Gigabyte R9 280X nie da się odblokować napięcia bo to nie kwestia biosu czy software a kwestiaa hardware. 280X od Gigabyte nie posiadają odpowiedniego kontrolera napięcia i nie ma możliwości odblokowania/regulacji napięcia!

CLP zawsze pomoze bedzie szybszy transfer ciepla jednak i pomimo kiepskich wentow tempy i tak ci spadna.

Link to post
Share on other sites

"HawaiiBiosReader" w tym programiku mam cała tablice napięć ale ich zmiana nie działa (tzw. ustawiam wszędzie o 200mv i w systemie przy pomocy gpu-z patrzę i są standardowe), próbowałem też z mniejszymi wartościami rzędu 10-20mv i 0 efektu. :/

Wie ktoś jak można to podbić bo przy pomocy msi afterburnera dodając +100mv mam na rdzeniu stabilne 1110-1120, a jakbym mógł w biosie zmienić napięcie myślę że do 1180mhz byłoby do osiągnięcia.

http://scr.hu/5oqf/l73cy
 

Link to post
Share on other sites

Ten program jest dopiero w powijakach, ma kilka dni ale z tego co czytałem to powinien działać, dziwne trochę że nie śmiga ale w takim razie mniejsza o niego.

 

W sapphire trixx masz możliwość podbicia o 200mV ale nie ma gwarancji że Ci to da cokolwiek a i temperatury będą już bardzo wysokie, szczególnie sekcji zasilania.

Link to post
Share on other sites

O dzięki wielkie bo z msi afterburner max mogłem do 1.32V (chyba tyle dokładnie) i więcej niż 1100-1120 stabilne za nic nie mogłem zrobić, a już z asus gpu tweak gdzię moge 1.41V zrobiłem stabilne 1180, a w GTA 5 nawet mogłem grać bez błędów w 1210mhz także naprawdę wydajność poszła w górę.

Spróbuje z tym sapphire trixx, ciepło jest mi nie groźne (SR 1) robi robotę %-) Tylko zasilacz mimo że Corsair to 650W już głośno chodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...