Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

No i w czym problem ? To nic innego jak extended desktop - okna aplikacji możesz śmiało przenosić na drugi ekran. W opcjach sterownika możesz ustawić sobie również klonowanie - wówczas na obu ekranach będzie to samo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam, nie bd zakładał nowego tematu więc spytam sie tutaj. Mianowicie jestem juz przy zamawianiu karty r9 290. Pytanie brzmi czy ta karta poradzi sobie z gta V na ultra w rozdzielczości 1440x900 ? I jeszcze jedno pytanko, czy prawda że na kartach od stajni AMD istnieją jakieś mikro przycięcia czy coś w tym stylu ?

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie brzmi czy ta karta poradzi sobie z gta V na ultra w rozdzielczości 1440x900 ?

 

Poczekaj, sprawdzam.

 

http://1.bp.blogspot.com/-VS97kqRSLbo/TwOjMQTwZNI/AAAAAAAAAFw/K5Bezd6MtRU/s1600/szklana_kula.jpg 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

GTA IV to był nowiutki silnik, jeszcze nie dopracowany, potem na konsolach było Red Dead Redemption na tym samym silniku które było większe, ładniejsze i nie miało spadków fps jak gta, potem wyszedł Max Payne 3 który śmigał na tym samym, ciągle poprawianym silniku a optymalizacja wersji PC była już bardzo dobra na starcie. GTA V jest również na tym samym silniku a w porównaniu do 4ki i rdr jest jeszcze większe i ładniejsze.

Jeśli chodzi o użycie procesora, to liczę, że GTA V będzie bardzo dobrze wykorzystywało wiele rdzeni (tak jak MP3) i optymalizacja powinna stać na wysokim poziomie. O ile nie dodadzą nie wiadomo jakich ficzerów graficznych w wersji PC, to gra powinna chodzić całkiem dobrze z wysoką grafiką nawet na sprzęcie ze średniego segmentu wydajnościowego ;)

 

To tyle wyczytane z moich http://1.bp.blogspot.com/-HlXvKjZeTLk/Uok9llHsAdI/AAAAAAAAB1Q/-N9_NxmHHpA/s1600/d%C5%82o%C5%841.jpg:D

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale pytanie... ^^

Piszczące cewki mogą wystąpić w dosłownie każdej karcie. Z gigabyte ludzie częściej narzekają na ten problem, ale trzeba wziąć pod uwagę, że karty tego producenta należą do najtańszych z stosunkowo dobrym chłodzeniem więc jest ich najwięcej na rynku.

Link to post
Share on other sites

Jak bardzo będzie się różnić Sapphire Radeon 280x Tri-X OC z tej konkretnej aukcji : KLIK 

a MSI r9 290 OC. Uwzględniając oczywiście różnicę w cenie. 

Pytam bo kumpel ją kliknął w sumie z myślą o mnie (chcę brac r9 z msi) i się zastanawiam.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie bo właśnie nabyłem od naszego kolegi z BMK 280x MSI i w 3d we wszystkich programach pokazuje mi 1.2V natomiast w teście na powertechu strona 30

http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/R9_280X_Gaming/30.html

pisze 1,08V dosyć istotna różnica , nie dość że pewnie podnosi to temp to i z gniazdka szarpie więcej

Jak sprawa wygląda u was z tym napięciem?

Link to post
Share on other sites

Niepodświetlone, bo program blokuje możliwość zmiany napięcia.

Wejdź w ustawienia -> zakładka ogólne -> w polu "właściwości kompatybilności" zaznacz "odblokuj kontrolowanie napięcia".

Wtedy powinno działać, a jak nie to napisz jest jeszcze drugi sposób ;)

Link to post
Share on other sites

@UP Bzdura R9 280X od MSI nie ma zablokowanych napięć (jakaś nowsza msi ma zablokowane??) jak nie wiesz to nie wprowadzaj w błąd. 

Jak koledze starczy takie taktowanie jak ma, to czemu by nie zmniejszać napięcia?? Ja cały czas trzymam 1,07V przy zegarach 950-1000 a jak gra niedomaga to dopiero daje 1,25V i 1150 na rdzeń. Dzięki temu nie przegrzewam jej niepotrzebnie i powinna pożyć troszkę dłużej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...