Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii 7xxx oraz Rx 2xx


Recommended Posts

Witam,

Posiadam komputer opisany w sygnaturze 3 dni i zauważyłem, że grając w FarCry 3 Blood Dragon lub w BF3 karta graficzna potrafi grzać nawet do 80C. Nie występują wtedy żadne artefakty ani nic ale po prostu nie jestem pewien czy jest to normalne przy tych grach. Dodam że w spoczynku karta ma 40C.

Dziękuje za wszelkie odpowiedzi

Link to post
Share on other sites

 

 

zauważyłem, że grając w FarCry 3 Blood Dragon lub w BF3 karta graficzna potrafi grzać nawet do 80C. Nie występują wtedy żadne artefakty ani nic ale po prostu nie jestem pewien czy jest to normalne przy tych grach.
 

 

Niekoniecznie - sytuacja jest normalna wtedy jeśli nie ingerujesz w ustawienia wentylatorów karty i chodzą one według ustawień Catalysta - innymi słowy, chodzą na ustawieniach fabrycznych, domyślnych. 80 C nie robi większego wrażenia na GPU ale po co przegrzewać sprzęt. 

 

Skorzystaj z MSI AB lub Asus GPU Tweak i ustal sobie krzywą pracy temperatury tak aby te chłodzenie w stresie pracowało wydajniej i żebyś nie przekraczał tych 70 C. Nie jest to nic trudnego a można uzyskać o kilkanaście stopni mniej. 

Link to post
Share on other sites

Witam :)

 

Planuję kupić nową kartę graficzną (obecnie mam Sapphire HD7790 1GB Dual-X), i w zasadzie zdecydowałem się już na Sapphire R9 280 3GB (11230-00-40G), jednak znajomy proponuje mi model od Gigabyte'a, w dużo lepszej cenie. Na stronie Sapphire'a podane jest, że do obsługi ich karty wystarczy 500w zasilacz, natomiast Gigabyte podaje że aby ich karta działała dobrze, powinno się mieć zalilacz o mocy minimum 600w. Wiem, że producenci często zawyżają wymagania dotyczące swoich kart, i dlatego moje pytanie, czy zasilacz OCZ 500W wystarczy by udźwignąć tego Gigabyte'a? Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Link to post
Share on other sites

Mam R9 280x od Gigabyta i mam pewien problem. W każdej grze mam caly czas stałe 60fps, pomimo tego, że w niektórych grach spokojnie mógłbym mieć dużo więcej. Mam wrażenie jakby coś w komputerze odgórnie ustawiło mi ile mogę mieć maksymalnie klatek w grach. Jak to wyłączyć?

Link to post
Share on other sites

Na pewno przesunąłeś suwak synchronizacji pionowej (vertical sync) na "zawsze wyłączony" (always off) ? Potrójne buforowanie też wyłącz.

Mam na always off

 

A jakiego programu uzywasz do monitorowania karty, chodzi o ten co pokazuje ci te 60fps? Wiele takich programow ma tez opcje limitu klatek.

Fpsy pokazywała mi gra, np w CS GO wpisałem komende w konsoli, tak samo w BF3

Link to post
Share on other sites

Myślałem że to oczywiste i nawet nie wspominałem o wyłączeniu, ważne że już jest ok :)

Sorry, cały czas mi się wydawało, że mam to powyłączane :D

 

 

No to mam kolejne pytanie. Złożyłem sobie nowy komputer, mam m.in ta r9 280x i jest problem. Podczas gry szczególnie w ciemnych miejscach migoczą mi lekko poziome paski. Da się grać, ale trochę to dekoncentruje. Z tego co wyczytałem w internecie problemem może być stary monitor. Aktualnie używam jakiegoś LG G900. Ma on wtyczkę VGA i muszę używać przejściówki z VGA na DVI. Czy gdybym kupił kabel VDI do tego monitora to przestałoby mi migotać podczas grania?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...