Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Muszę powiedziec, ze jestem zaskoczony ostatnią betą sterowników. Mój duecik Phenom 955 @3.8GHz +  GTX 460 @815/1075 w zmodowanym Skyrimie na ultra w FHD daj mi minimum na poziomie 45fps! To chyba pierwsze sterowniki, po których instalacji naprawdę widzę skok wydajnościowy. Myślałem, że tylko 600tki i 700tki coś odczują, a tutaj nawet poczciwy Fermi dostał klapsa i przyspieszył.

Edytowane przez F0rfrey
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@2x UP

To akurat dość dziwne, bo w sieci powstał MEGA hate na te sterowniki, spowodowany właśnie... praktycznie żadną różnicą w wydajności (ewentualnie w tytule, w którym dodano SLI była spora różnica... a wykresy Nvidia pokazała właśnie z... SLI).
Tutaj teścik pojedynczych kart:
http://www.purepc.pl/karty_graficzne/jaki_procesor_do_geforce_i_radeon_test_sterownikow_33750_beta?page=0,16

 

EDIT:
@UP

Dokładnie tak jak u mnie... większej (w sumie żadnej...) różnicy nigdzie nie zaobserwowałem.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziwne. Ale róznica jest widoczna gołym okiem, bo wyciskam spoooro więcej fpsów. Jak grałem jakieś 2 miesiące temu, to musiałem wyłączyć MSAA, żeby na ultra grać komfortowo. A teraz z miejsca kliknąłem ultra - mucha nie siada.

Link to post
Share on other sites

Może przeszedłeś ze starszych (dużo starszych) sterowników na nowe i stąd ten wzrost...?
Jeżeli z w miarę świeżych to... po prostu mnie to dziwi, bo u siebie nic takiego nie zaobserwowałem... ale inny sprzęt to inne zachowanie, także i tak żadnych wniosków wyciągnąć nie można... ;)
Pozdrawiam!

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Przeszedłem z ostatnich WHQL. Zawsze sprawdzam nowe sterowniki od razu :P Jeżeli zmian na gorsze nie widzę - to zostawiam ^^ Ciebie to dziwi? Wyobraź sobie moją minę :D

Pomiar z Mirillis Action!, z regularnego gameplay'u: http://sh.st/wtBLD

Gameplay trwał 20 minut, zacząłem w Riverwood, poszedłem do Black Falls Barrow (quest od kupca w Riverwood), po drodze ubiłem kilku bandytów, przebiłem się przez śnieżycę, frame capture zakończył się przed samą walką z Overlordem na końcu Black Falls Barrow.

 

Trochę dupiato ten Action! to zapisuje, ale jest :P

Link to post
Share on other sites

Witajcie

 

Mam wielki dylemat.

 

Biorąc pod uwagę, że posiadacie 1200zl na nową kartę dajmy na to gtx770 ewentualnie r9 280 i, że wymieniacie karty co 3-4 lata to:

a. dokonalibyście zakupu teraz

b. poczekali na nowe generacje kart

c. dozbierali przez 3 miesiące do gtx780 lub r9 290

Dodam, że mam obecnie kartę zintegrowaną i grałbym w przeróżne gry ponieważ mam ogromne zaległości. Pytam, gdyż po najnowszych newsach nt. możliwej premiery Maxwelli w 2015 i Radeonów z serii r3xx nie było takiego pytania.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez thaiphoon
Link to post
Share on other sites

 

 

Ciężko mi to sobie wyobrazić.

 

Dokładnie. Takie podejście jest moim skromnym zdaniem irracjonalne, bo 4 lata po zakupie taka karta jest prawie, że bezwartościowa. Zmiana GPU mniej więcej co 2 lata pozwala uchronić się przed zbyt dużą utratą wartości.  

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...