Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Do 1-2 miesięcy mam zamiar złożyć nowy komputer. Interesuje mnie karta GeForce 780 GTX. Będę ją chciał poddać OC jednak nie ekstremalnemu. Jaką firmę wybrać? Sklep to prawdopodobnie będzie agito.pl, karta max 1900 zł. Proszę o sugestię(Asus, Zotac, Palit JS, MSI, Gainward chciałem dołożyć do Gigabyte GHz ale te cewki.. nie chcę problemów już na starcie). Do tego będzie i5 4670K również OC. 

Link to post
Share on other sites

pytanie nr 4556345. OC jest loterią, zależy od tego jak się trafi, dostaniesz to co ci fabryka "wystruga". Dlatego profesjonalni overclockerzy mają po 10 kart/procesorów itp. następnie selekcjonują je , na gorsze i lepsze po to aby bić rekordy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też tak patrzę i patrzę i doszedłem do wniosku że to ta sama karta.

 

Żeby było weselej, obie mają w nazwie produktu kod GTX780TI-DC2OC-3GD5.

W opisie tej droższej pisze Wersja opakowania - BOX a w tej tańszej nie ma tej informacji, obie mają tyle samo gwarancji. Jak chcesz brać to bierz tańszą ;)

Link to post
Share on other sites

Siemka!
Ostatnio zaciekawiła mnie 1 karta graficzna, a mianowicie Palit GTX 750TI Stormx Dual. Znalazłem ją za 550 zł. Ostatnio najbardziej się zastanawiałem nad GTX 660 ale jako że wole mieć mimo wszystko jak najtaniej to zainteresowała mnie powyższa karta. Patrzyłem na benchmarki i w sumie nie odbiega jakoś bardzo, w jednych grach lepszy 660 a w innych 750 potrafił przegonić nawet r9 270x. Co sądzicie o tej karcie?

Link to post
Share on other sites

Napewno jeżeli patrzeć by na model 750Ti to karta od palita jest najmocniejszym przedstawicielem modelu, patrząc na fakt że pobiera mniej prądu, a co za tym idzie ma niższe temperatury i jest cicha co fajnie przekłada się na możliwość oc mimo i tak już wysokich zegarów, nie jestem jej posiadaczem ale czytałem o niej i osobiście uważam że jest ona lepszym wyborem jeżeli patrzysz na każdą złotówkę, bo wydajność jest zbliżona.

Link to post
Share on other sites

Co sądzicie o tej karcie?

Troche nierówna ta karta , zapewne przez podsystem pamięci i skromną ilość TMU , które zależnie od gry , będą stanowić wąskie gardło , oczywiście jak to przeważnie bywa , tak i tu decyduje cena , jakby tak popatrzeć ile stał wydajniejszy 650Ti Boost (~450zł) , to 750Ti wypada słabo i 500zł byłoby ceną do przełknięcia (choć dla wielu nadal dyskusyjną ) , natomiast rozważając kwestie niskiego poboru prądu , jeżeli w tym pułapie kart , będzie miało to dla kogoś znaczenie (tak są tacy) , to do 550zł można brać (ale więcej bym już nie dał) , tutaj można ew. zaczekać na pojawienie się w tym miesiącu R7 265 , co powinno wymusić spadek cen 750Ti , no chyba że nie wymusi a ceny R7 265 będą atrakcyjne , no to znowu dla wielu będzie zagwozdka co kupić :

 

http://www.techpowerup.com/reviews/NVIDIA/GeForce_GTX_750_Ti/1.html

 

1k1z.jpg

Link to post
Share on other sites

Mam ją tylko w wersji lighting, troszkę większe takty, minimalnie lepsze chłodzenie i w przewiewnej obudowie pod biurkiem nie przekracza 65stopni nawet przy wielogodzinnym graniu, jedyną wadą tego modelu jest fakt że throtling występuje już przy 75 stopniach :(

Link to post
Share on other sites

Pomiędzy 750ti od palita za 608zl jest 9zl różnicy do 660 też od palita przekroczysz trochę swój budżet ale 660 potrafi być wydajniejsze nawet o 20%,

Jeżeli przekroczysz budżet o niecałe 40 dostaniesz 660 od gigabyte z dobrym chłodzeniem

Link to post
Share on other sites

Jak za ~550zł to przemyślałbym wydajniejszego HD7850

http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7850-1gb-ddr5-256bit-11200-16-10g-621718/

http://www.agito.pl/karta-graficzna-xfx-radeon-hd-7850-dd-heatpipe-2gb-ddr5-pci-e-box-84-577348.html

http://www.komputronik.pl/product/170544/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Radeon_7850_MSI_1GB_DDR5_OC_HDMI_DVI_2xminiDP_PCI_E_.html

 

750Ti jest kartą dość nierówną , jest to spowodowane chociażby przez podsystem pamięci i niewielką ilość TMU , ogólnie spec. 750Ti wygląda jak poniżej:

 

Jednostki cieniujące  - 640

ROP  - 16

Jednostki teksturujące - 40

Szyna pamięci  - 128 b

 

 

 

Dla porównania HD7850:

 

Jednostki cieniujące  - 1024

ROP  - 32

Jednostki teksturujące - 64

Szyna pamięci  - 256 b

 

Oczywiście będą gry gdzie 750ti będzie wypadał dobrze , ale tam gdzie dość istotną kwestie odegra np. podsystem i jedn. tekst. przewaga HD7850 będzie jeszcze większa .

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

@Nowaj troche tak po łepkach poleciałem , ogólnie słuszna uwaga , ale można troche poczytać na zagranicznych forach i chociażby tak jak na naszym rodzimym purepc , pisali że 750ti ma miejscami wydajność jak R7 260X , jest to spowodowane wspomnianym podsyst. i jedn. tekst. , z drugiej strony , ustawiając odp.  detale w grach  , nie tracąc jakoś specjalnie na jakości , można zniwelować pewne braki , choć w tej kwestii zdania są podzielone  .

 

Jednak nadal uważam , że cena jaką można dać za tą kartę to maks. 550zł , jeżeli oczywiście kluczowy jest pobór prądu , natomiast dla osób które po prostu patrzą na wydajność i w miare rozsądny W ,  to tutaj najlepszym zakupem byłby 650ti Boost za ~450zł , którego niestety już nie ma .

Edytowane przez gando
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...