Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Mam takie ogólne pytanie dot EVGA GTX780 SuperClocked ACX - nabyłem to cudo i nie wiem czy mój obecny procesor (i5 2500k @4.2GHz) nie stanowi poważnego ograniczenia dla tej grafiki bo po przesiadce z SLI 660tek spodziewałem się większego skoku wydajności... Jest sporo lepiej, ale szału nie ma... Niby grafika pod obciążeniem wykorzystywana jest w 100% wg programów, typu Kombustor - niemniej wolę zapytać :)

Link to post
Share on other sites

Nie no jest :) To nie ulega wątpliwości. Różnica jest zauważalna (20-30 klatek na sekundę - BF4 - tu jest to najbardziej zauważalne) choć szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś więcej. Niemniej płynność rozgrywki jest bajeczna w porównaniu do SLI z 660. I nie ma takich spadków w momentach w których karta jest bardziej obciążona.

Karty zarówno 660 jak i 780 mam na stockowych zegarach - choć są to wersje fabrycznie podkręcone.

Edytowane przez mkforever1
Link to post
Share on other sites

 

 

Given how much the Gigabyte GTX 780 GHz Edition already comes overclocked out of the box it was surprising we could even overclock it further at all. In fact 980-1050MHz seems to be the zone at which most GTX 780′s stop overclocking any further. Unsurprisingly ours was pretty similar and could only manage an additional 40MHz stable on the core

 

 

 

Gigabyte increased those figures to 1019/1071MHz for their GHz Edition card. We managed to push the card to 1120MHz with a boost clock of 1172MHz

 

 

 

 

 Rdzeń z uwagi na wysokie fabryczne taktowania udało się podnieść o skromne 60 MHz,

 

http://www.legionhardware.com/articles_pages/gigabyte_geforce_gtx_780_ghz_edition,7.html

http://www.eteknix.com/gigabyte-gtx-780-windforce-oc-ghz-edition-3gb-graphics-card-review/17/

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_780_ghz_gigabyte_gtx_780_ghz_windforce_3x?page=0,15

 

 

 

 

podatniejsza na oc

 

Faktycznie, demon. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie zdecydowałem sie jednak na jedną kartę... I teraz biorąc pod uwagę te kartę co mam i podzespoły które mam to na jaką najlepiej byłoby wymienić spośród czterech które wybrałem?



1 GeForce GTX 770

2. GeForce GTX 780

3 GeForce GTX 780 GHz Edition

4. GeForce GTX 780 Ti (dokładnie taka: Gigabyte GeForce GTX 780 Ti OC - Windforce 3X - 3072 MB DDR5 )

 

P.S to moje podzespoly:

 

 

Płyta główna: MSI Z77A-G45 Intel Z77 LGA 1155

Procesor: Intel Core i5-3570K, 3.4GHz, 6MB, LGA1155

Pamięc RAM: Corsair Vengeance Low Profile 2x4GB 1600MHz, DDR3, CL

Dysk twardy: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB, SATA/600, 7200RPM, 32MB cache (WD10EALX)

Zasilacz: Be Quiet! Pure Power BQT L8-CM-630W, 80 plus BRONZE, activePFC, 4xPCI-E

Napęd optyczny: LG SuperMulti SATA DVD+/-R24x,DVD+RW8x,DVD+R DL 16x,SecurDisc,bare bulk(czarny)

Chłodzenie CPU: CPU Thermalright HR-02 - Macho 120

Karta graficzna: MSI GeForce CUDA GTX660 TWINFROZR III 2GB

Obudowa: Cooler Master HAF X

Edytowane przez Bartas89
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...