Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Nvidia znowu strzeliła sobie w stopę jak dla mnie. Wiadomo, że część debili tą kartę jednak kupi tylko pytanie jaki jest tego sens skoro praktycznie o połowę tańsze 660Ti SLI dorównuje jej wydajnością ?

 

Ba ! Nawet ciut wyprzedza !

 

http://img26.imageshack.us/img26/6384/45916014.png

Podobnie myśle czytam i jaki to ma sens robić coś takiego :)

Link to post
Share on other sites

teraz mam 250zł


za miesiac mam urodziny wiec przybedzie 


zastanawiem sie czy za pare dni kupic tego gtxa bo z moją starą kartą juz denerwóje sie bo gry sie tną czy poczekac miesiac i kupic cos lepszego doradz mi bo nwm czy jest sens pchania czegos mocniejszego do tego configu


może mi ktoś pomóc ? :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

 

 

455zł i masz spokój na 2-3 lata.
 

Jajca sobie robisz ?, nie wprowadzaj w błąd ... 

 

A i jeszcze 1 pytanie czy do mojego configu wystarczy GTX 550 TI czy cos mocniejszego ?

Na twoim miejscu poczekałbym i zobaczył ile uzbierasz, kasy, sprzedałbym też tego HD 5570 - grosze bo grosze, ale to też pieniądz, i kupiłbym to co najwydajniejsze do danej kwoty 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

za radą:

 

 

 

I tu może być problem. Najnowsze stery to nieoficjalne BETY. W sterowniku można też spróbować wymusić v-sync Ale nie róbmy offtopu. Tu jest stosowny temat
 

 

piszę w czym problem.

 

posiadam MSI 770gtx 2GB twinfrozr

Jesli chodzi o moja maszynke, to nie w niej problem (i7 4770k, MSI Z87-G45 GAMING, 16 Gb ram patriot viper 3 intel) 

 

grajac na 1680x1050 (wszystkie detale wykrecone na max):

crysis 2(vsync on - nie rozumiem,dlaczego powyzej 60 fps): dynamic 80-90 fps, static 110fps

hitman:absolution(vsync on - nie wiem dlaczego powyzej 60 fps trzyma) : dynamic 80-90 fps, static 93fps

far cry 3(vsync on): dynamic 30 fps, static 40fps

metro 2033: bez vsynca 65 fps~

planetside 2(vsync on): dynamic ~30 fps(środek bitwy, 3-4 rakiety w locie, kilku graczy strzelajacych), normalnie trzyma rowno 60 fps

 

porównując wyniki z  praktycznie identycznym zestawem znajomego(roznica - gtx 770 asusowskie), ma czasem przewage kilkunastu do nawet 20 fps. z czego to wynika? 

 

Rozumiem, ze asus wyprodukowal lepsza karte, co widac po testach,jednak tam te roznice koncza sie na 5-6 fps...

Link to post
Share on other sites

czy istnieje prawdopodobieństwo, że w następnych sterach od nividii autorzy pokuszą się o bardziej agresywny (!?) profil wentylatorów do niektórych modeli? czy w przeszłości się to zdarzało? mam tu na myśli kartę z podpisu. podczas grania 'rozpędzają' się do 44%, a temp oscyluje w granicach 70 stopni. zmiana na manual i 55-60% dają zmiane bo wtedy jest około 10 stopni chłodniej.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś nvidia wypuściła sterownik, który powodował przegrzewanie się kart więc jest pewnie możliwość w drugą stronę ale prędzej liczyłbym na taką możliwość w nowym biosie karty. Ewentualnie poszukać programu którym można samemu zmienić profile.

Aczkolwiek 70*C to nie jest wysoka temperatura jak na gpu a kultura pracy wentylatora przy 44% jest zdecydowanie większa niż przy 60% mocy.

Link to post
Share on other sites
Gość JonathanArcherPL

Działać będzie ..., bo co ma procesor do sprawności karty :P, ale dwa rdzenie to dziś za mało jeżeli chodzi o gry ;), będzie to chodzić tak jakby chciało a nie mogło :P, jeżeli np. dasz GTXa 660Ti do takiego E7500 :/ to cinko to widzę 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...