Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Chwilę też walczyłem z Black Flagiem bez v-sync lipa z v-sync spadki do 30 klatek ale później się naprawiło i klatkuje normalnie dużą różnicę widać pomiędzy fxaa a msaa, nwet msaa x 2 robi dużą różnicę w wyglądzie no i klatki też lecą

Link to post
Share on other sites

Ja gram w stalych 60 fps na gtx 780@1150 mhz. Very high, SMAA, miekkie cienie srednie, swiatlo boga niskie, hbao+ niskie. Wlasciwie nie wystepuje gpu usage powyzej 90%, PhysX oczywiscie off. Na gtx680@1228 mhz gra lapala spadki na domyslnych wysokich z fxaa, trzeba bylo wylaczyc mgle wolumetryczna i zejsc z odbiciami do poziomu normalne. Roznica jak pomiedzy dniem a noca, nawet totalny laik ja zauwazy. Zeby nie miec spadkow na starej wersji (boje sie pytac czemu nie spatchowana) do 30 trzeba wymusic triple buffering albo z poziomu radeon pro albo d3doverrider, po ostatniej aktualizacji problem spadkow do 30 fps nie istnieje. Mozna zaklinac rzeczywistosc, ale prawda jest taka, ze jak ktos chce miec 60 fps w nowych produkcjach to 680 juz niestety ssie, jesli ktos lubi grac z dobrym fsaa to nawet 780 czasem radzi sobie slabo i zeby sie przekonac nie trzeba nawet odpalac ac4 ani crisisa. Osobiscie irytuje mnie obecna sytuacja na rynku, szkoda mi nas klientow, biednych ludzi, placilismy po 2000 zl za 680, kiedy tak na prawde gk110 bylo gotowe do produkcji, potem po 2500 zl za poblokowane gpu, na ktorych musimy od razu po zakupie ciac postprocesing, rezygnowac z fsaa, albo grac w 30 fps. Zaklinanie faktow i mydlenie oczu to tylko objaw pogodzenia sie z rzeczywistoscia. Ja ujme to inaczej, nvidia nie zobaczy moich pieniedzy, az do czasu wydania pelnego maxwella w rozsadnej cenie czyli pewnie co najmniej do obnizek serii 900, ale nie zamierzam mijac sie z prawda twierdzac, ze 780 wystarczy kazdemu i do wszystkiego.

Edytowane przez lebenschmerz
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Jesli mozesz doplacic to kup http://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-c78v-1sdn-l5hsx-598281/ ewentualnie asusa. Ale asus beee, bo nie przegania titana.


Kepler obrasta siwa broda, za rok te wynalazki beda sie nadawaly do smazenia jajecznicy, a ty myslisz o SLI z tych grzalek. Jak mu bedzie trzeba to kupi dwie 870 zamiast inwestowac w zlom komputerowy.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

Jesli mozesz doplacic to kup http://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-c78v-1sdn-l5hsx-598281/ ewentualnie asusa. Ale asus beee, bo nie przegania titana.

Kepler obrasta siwa broda, za rok te wynalazki beda sie nadawaly do smazenia jajecznicy, a ty myslisz o SLI z tych grzalek. Jak mu bedzie trzeba to kupi dwie 870 zamiast inwestowac w zlom komputerowy.

 

No tak, GTX 770 to złomy. Skąd Ty się chłopie urwałeś ?

Ta karta nawet za 2 lata uciągnie większość gier na wysokich detalach, tak jak teraz GTX 670 czy dwuletni Radek 7970.

Link to post
Share on other sites

up Ciekawe czy to samo powiesz o 6950 i 570. Od kiedy weszly karty w 28 nm na sli/cf z tych kart kazdy patrzy z politowaniem. Kepler ma 2 lata, w przypadku gpu to sa wieki.

 

Mam 780 ftw i nie polecam. To chlodzenie to crap. Niereferencyjne pcb? Jaka to zaleta? Ze trudniej zmodowac bios bo kbe nie wszystko odczyta poprawnie, czy moze wieksze temperatury przy takich samych taktach w porownaniu z superclocked na referencyjnym pcb to tez zaleta? Bo na OC na powietrzu przy 1.21v to na pewno nie ma wplywu, a i takie oc jest na granicy wydolnosci tego chlodzenia. Na inno masz regulacje napiec i chlodzenie, ktore pozwala to wykorzystac w grach, bo nie robi to na nim wrazenia. Roznica pomiedzy referentem a karta wykrecona do 1200 MHz to ponad 30%, wiec gra jest warta zachodu. Roznica jak pomiedzy dniem a noca.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

up Ciekawe czy to samo powiesz o 6950 i 570. Od kiedy weszly karty w 28 nm na sli/cf z tych kart kazdy patrzy z politowaniem. Kepler ma 2 lata, w przypadku gpu to sa wieki.

 

Mam 780 ftw i nie polecam. To chlodzenie to crap.

Zejście do niższego procesu technologicznego nie oznacza niższych temperatur, co świetnie udowodniły Ivy Bridge i Haswell od Intela.

 

Co mamy rozumieć przez "to chłodzenie to crap"?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...