Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 6xx / 7xx


Recommended Posts

Różnica jest, niekoniecznie mała. Ponieważ jestem zainteresowany takim modelem (780) to pozwoliłem sobie trochę czasu poświęcić na przeanalizowanie różnych testów. Trudno tutaj dywagować czy coś jest opłacalne czy nie. Jeśli się oczekuję konkretnej jakości to zwykle się za to więcej płaci. Jakby to była różnica 3 fpsów to wtedy dopłata rzeczywiście nie miałaby sensu. Ale jak wiemy różnice są większe ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że GTX 780 to bardzo wydajna karta, nie mówiłem, że nie.

Chodzi mi o sam fakt $/wydajność, gdzie na dzień dzisiejszy najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest GTX770, ktoś ma więcej kasy to wiadomo warto kupić coś mocniejszego jeśli jest.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

W 780 i tak za rok będziesz musiał lekko obniżyć detale czy AA. ;) Sam mając sli z 2x 570 zrobiłem lekką głupotę, przesiadając się na nowy model.

 

@Fikuzi

Jak masz monitor 60Hz to zauważysz w praktyce różnicę między 770 a 780, szczególnie grając z włączonym Vsync ? Wątpię...

 

Róbcie sobie z swoimi pieniążkami co chcecie, ale moim zdaniem wcale nie warto na obecną chwilę wsiadać na 780 [oczywiście jeżeli ktoś posiada coś pokroju 670 lub wyżej] bo nie ma gry, która by tak naprawdę jej potrzebowała. A jak już taka gra wyjdzie - to 780 sobie wtedy kupcie, po bardziej ludzkiej cenie.

Link to post
Share on other sites

Są gry do których nawet 780 to mało żeby cieszyć się idealną plynnością przy maksymalnych detalach w 1080p. Przykładem jest AssassinsCreed 4. Przy moim PC z GTXem 780 w niektórych momentach miałem spadki do 25-28FPSów. Musiałem zrezygnować z wygładzania i wysokiej jakości miękkich cieni.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Dropy są z 60 do 30. Żeby ustabilizować tą grę u siebie grając na TV musiałem wyłączyć vsync i gram w zablokowanych 50 klatkach - tearingu tak nie widać no i lepsze to niż zablokowane 30 z vsynciem. Do wydolenia stałych 60 w tej grze potrzeba jakiegoś sli.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie, co ciekawe, na radeonie 6870 z włączonym vsync w grze (reszta ustawień nie istotna) miałem dropy do 27, 28fps. W tym samym miejscu bez vsync miałem dropy do 35 (min na moich ustawieniach) i zauważyłem, że jeśli zejdzie odrobinę poniżej tej wartości (bez vsync, np 34) to z vsync ścinało na 27-28 fps. Po wyłączeniu vsync w grze, a włączeniu w aplikacji radeonpro działa jak należy. Jestem ciekaw co znowu zwalili w tej grze jeśli chodzi o radeony. Chyba, że na gf sprawa wygląda podobnie.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Effendi - Twój tok rozumowania jest jak najbardziej słuszny i racjonalny także ja się tego nie czepiam :)
Ale jest już trochę gier, a będzie ich więcej (siłą rzeczy) które będą wymagały solidnej konstrukcji aby wyświetlić te 60 klatek. W przyszłym roku pojawi się dość sporo ciekawych tytułów. Chciałbym je zobaczyć w pełnej okazałości.
Ja robię przesiadkę z R7850 także przeskok wydajnościowy jest oczywisty. Z 780 się chwilę wstrzymałem do połowy stycznia. Może ceny spadną ;)
 

Edytowane przez Fikuzi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No tak, masz racje ale często podczas rozgrywki ciężko zauważyć równice jakości miedzy poszczególnymi ustawieniami, widać jednak ogromna różnice w ilości fps. Bez względu na posiadana kartę są opcje graficzne z których nie korzystam. 

Link to post
Share on other sites

Jak to Big napisał ostatnio - jest purystą graficznym. U mnie to działa podobnie jeśli chodzi o gry natomiast rzeczywiście są czasem takie elementy, których gołym okiem nie widać. I takich subtelnych bonusów można się pozbyć przy odpowiednich ustawieniach co by złapać kilka dodatkowych fps. Jestem za :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...