Skocz do zawartości

Recommended Posts

Więc przejdę do sedna sprawy, mianowicie mam do użycia wolne 4 wentylatory każdy z nich w rozmiarze 12cm są to 2x Zalman Fan ZM-F3 Led Blue oraz 2x Fractal R2. Obecnie w obudowie zamontowane są dwa śmigła fabryczne Fractal'a, czyli ogólnie jak można podliczyć chce zamontować 6 wentylatorów w środku dla poprawy obiegu powietrza. Obecnie obudowa leży zapakowana, gdyż czekam jeszcze na sprzęt ale chcę już zrobić przymiarki ;d . Poniżej zamieszczam zdjęcie mojej wizji, choć myślałem o jednym wentylku na jednej z ścian, usuwając tym samym jeden wentyl u góry lub ten obok zasilacza. Aha i wspomnę, że u mnie obecnie chłodzenie zamontowane jest tak, że wentylator czerpie powietrze od dołu ( od strony karty graficznej) a jest to SPC Fortis z Sigmą EVO

 

W środku znajdować się będą następujące podzespoły:

Procesor: INTEL Core I5 3570K

Płyta główna: Gigabyte G1. Sniper M3 Z77

Pamięć RAM: Kingston HyperX 2x4Gb 1333MHz

Karta graficzna: MSI Radeon HD 7850 Twin Frozr III 2GB

Zasilacz: Chieftec Nitro II 85+ 850W

Dysk twardy: Seagate Barracuda XT 3.0TB

Obudowa: Fractal Design Define R4 :D

Cooler: SilentiumPC HE1225 Fortis + Sigma EVO 12cm

Napęd DVD

 

 

Moja wizja:

Czerwone strzałki - ciepłe powietrze

Niebieskie - chłodne -//-

 

http://zapodaj.net/f...86ae9c.jpg.html

Link to post
Share on other sites

6 śmigieł z pewnością polepszy cyrkulacje, obniży lekko temp (raptem kilka stopni), lecz kosztem zwiększonego hałasu (szumu). poza tym kurz będzie miał większe pole manewru :) na topie wentylatory będą bez filtrów, bo przecież jak na wyciągowe montować takie udogodnienie.

u mnie wygląda to tak, szału nie ma.

http://img854.imageshack.us/img854/1504/dsc02252px.jpg

http://img823.imageshack.us/img823/7940/dsc02285xe.jpg

tak jak radził t.luk sprawdź najpierw to co fabryka daje, potem zdecyduj.

r3/r4 są stworzone w innym celu, przy takiej ilości wentylatorów tracą swój urok :D dlatego chyba ją na zimę uszczelnię %-)

Link to post
Share on other sites

W mojej R3 dwa przednie i boczny (tak tak ten na boku) wtłaczają zimne powietrze pod 5v napięciem (zrobiona przejściówka), a tylni przy 12v wypycha (pomaga mu wentyl z mugena II). Ciśnienie pozytywne i temperatury niskie ponieważ przy większej ilości wtłaczanego powietrza nadmiar z budy ucieka szparami, a co za tym idzie mniejsza ilość kurzu. Szum? Nic nie słychać, aby komputer pracował.

 

P.S Na górnych otworach są zaślepki.

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Ok a więc, zamontowałem wszystkie te wentylatory według pierwszej mojej wizji i temperatury w porównaniu do poprzedniej obudowy spadły średnio o 4-5 stopni :)

 

Znacie jakiś dobry program do sterowaniem obrotów wentylatorów, bo jakoś nie podoba mi się sterowanie w biosie GB a takze Easy Tune odpada - średnio mi podchodzi :)

Edytowane przez -AssassiN-
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...