Skocz do zawartości

Słuchawki z mikrofonem do gier


Recommended Posts

Witam

Proszę o pomoc, które z tych słuchawek lepiej kupić, które są wygodniejsze do dłuższego grania i które mają lepszy dźwięk.

Nie chcę słuchawek bez mikrofonu w grę wchodzą tylko z mikrofonem. Będą grały na karcie muzycznej Creative X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series.

 

Zastanawiałem się nad tymi modelami.

 

- Creative HS-800 Fatality

- Steelseries Siberia v2

- Razer Carcharias

Link to post
Share on other sites

A Jeśli nie chcesz wywalić pieniędzy w błoto kup jakieś normalne słuchawki i doczep sobie do nich mokrofon Zalman ZM-MIC1. A później ciesz się normalnym dzwiękiem i możliwością wyjścia z tymi słuchawkami "na miasto" :D

Podaj jaki masz budżet, to coś się wybierze :P A najlepiej by było jak byś "postudiował" resztę, prawie że identycznych tematów,a dopiero później zakładał temat... Pozdrawiam :P

Link to post
Share on other sites
http://allegro.pl/sluchawki-gamingowe-plantronics-gamecom-380-i2768230645.html plantronics 380 lub senki jak kolega wyżej -mam obie do muzyki senki są świetne zakładasz na głowę i zapominasz że masz słuchawki - a ostatnio kupiłem plantroniki też dobre bardzo ,czuły mikrofon tylko jak dla mnie kabel mógłby byc dluższy
Link to post
Share on other sites

Creative HS-800 Fatality miałem okazje dzisiaj słuchać i nie za bardzo mi się to podobało. Słuchawek będę używał głównie do gier nie będę z nimi wychodził na miasto, fajnie by było jak by miały dobre pozycjonowanie podczas gier. I nie chcę oddzielnie doczepianego mikrofonu, bo taki mam i denerwuje mnie ta plątanina kabli. Kwota, jaką mogę przeznaczyć to 320zł. Podobają mi się te Steelseries Siberia v2, bo mają dobre pozycjonowanie w grach i ponoć bardzo wygodne są. Miał ktoś z was może Creative i Siberia v2 żeby powiedzieć, które mają lepszy dźwięk? Czytałem test i fora na temat słuchawek firmy Plantronics i piszą, że ponoć uciskają głowę podczas dłuższej rozgrywki. Czy lepsze może są Razer Carcharias? Sam już nie wiem, czym więcej czytam tym mniej wiem.

Link to post
Share on other sites

głowa boli, jak czytam ten temat. Zakładanych podobnych topiców było pełno, ale nie, trzeba nowy wątek założyć !

Steelseries Siberia v2 bardzo sztuczny dźwięk mają te słuchawki. Cena przesadzona.

Creative HS-800 Fatality, te przemilczę.

Razer Carcharias, 300zł za co ?

 

jedynie co mi przychodzi na myśl teraz , to otwarte Sennheiser PC 320 grają całkiem poprawmym dźwiękiem, czego nie można napisać o tych prawie wszystkich wymienionych.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz pozycjonowanie to Rocat Kave 5.1. Do muzyki ujdą, ale trzeba cały czas mieć ustawione 5.1 na karcie, bo inaczej jest cieniutko a wiadomo, że 5.1 i muzyka nie idą w parze. W grach -wszystkich dźwięk słychać -przód i tył elegancko. Mikrofon działa bez zarzutu. Na dodatek są w pytke ciężkie i grzeją czaszkę, dlugo się trzeba przyzwyczajać. Jak się podkręci głośność i włączy przekierowanie basu (mają coś w rodzaju 'silniczków ') to mega dają efekty w grach np podczas strzału albo wybuchu.

Wiem, napiszecie że dźwięk mają słaby -nie mają. Specjalnie kupiłem Superluxy 668B i wole słuchać na Kave.

 

Edit. Miałem przed nimi Razer Barracuda HP 5.1

Zepsuły się. Ale cieszę się z tego niezmiernie, bo do Kave nie mają startu. Dźwięk plastik fantastik, kompletna lipa przy muzyce -dno kompletne. Jedyne na plus było to,że były lżejsze,ale i tak plastikowa kratka w muszli uwierała w ucho i po 2godzinach miałem sine uszy.

Edytowane przez kosq83
Link to post
Share on other sites

Wszystkie z wymienionych modeli są do du*y.

Słuchawki 5.1 to nieporozumienie.

 

Koss SB45/SB49

AKG GHS-1

Sennheiser PC330

Sennheiser PC360

 

Wybierz sobie coś z tego, im droższe tym lepsze (lepsza jakość dźwięku, wykonania, większa wygoda użytkowania), a te plastikowe zabaweczki z napisami FOR GAMERS zostaw dla ludzi którzy mają za dużo pieniędzy i za mało rozumu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wszystkie z wymienionych modeli są do du*y.

Słuchawki 5.1 to nieporozumienie.

 

Koss SB45/SB49

AKG GHS-1

Sennheiser PC330

Sennheiser PC360

 

Wybierz sobie coś z tego, im droższe tym lepsze (lepsza jakość dźwięku, wykonania, większa wygoda użytkowania), a te plastikowe zabaweczki z napisami FOR GAMERS zostaw dla ludzi którzy mają za dużo pieniędzy i za mało rozumu.

 

Słuchałeś ich że wiesz?

Link to post
Share on other sites

Wiesz, generalnie to komunizm jest najlepszym ustrojem politycznym.

 

Słuchałem dobrych Senków, wiem że PC330 są dobre, sam zastanawiałem się nad 350 lub 360.

Nie zmienię swojego zdania, że Rocat Kave 5.1 są dobre do gier, pozycjonują dźwięk najlepiej od tych wymienionych, po 2 i pół roku grania w nich nie stwierdzam że są byle czym. A i nie sprzeczam się że słuchawki STEREO lepiej brzmią w muzyce - też to napisałem wcześniej.

 

Open Your Mind.

Link to post
Share on other sites

Wiesz, generalnie to komunizm jest najlepszym ustrojem politycznym.

Licealne mądrości...

 

Może są dobre, ale w ich cenie są lepsze - więc gdzie tu sens i logika?

Stereo brzmią lepiej w muzyce, oraz nadają się lepiej do grania w FPSy na poziomie wyższym niż niedzielny gracz.

 

Nie spotkałem się jeszcze z poważnym zawodnikiem CSa, ET, czy innego shootera który twierdziłby inaczej.

Jak komuś wszystko jedno, to pójdzie do sklepu i kupi sobie plastik z obsługą 5.1 i będzie piać z zachwytu, ale doradzanie komuś czegoś co w danej kategorii nie jest najlepsze, zakrawa o promowanie sprzętu ze względu na bycie jego posiadaczem i nic poza tym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak chcesz pozycjonowanie to Rocat Kave 5.1

W grach -wszystkich dźwięk słychać -przód i tył elegancko

Bajki bajeczki:

"Na test poszedł CoD 2-6 i Bfbc2. Pierwsze wrażenia z Roccat-ów, to jakość dźwięku jest bez zmian. Określenie pozycji niestety nie było tak dobre jak na cmss i słuchawkach stereo. Dla przykładu podam sytuację w której krążący helikopter w Cod 6, po włączeniu cmss jest słyszany na szerokiej linii i bez trudu można określić jego pozycję. W Roccat-ach dźwięki pojawiają się w jednej słuchawce raz ciszej raz głośniej, podczas przejścia między kanałami FL i RL i zlewają się. Gdy helikopter przelatuje z tyłu to jest bardzo słabo słyszany, a znajdując się centralnie z tyłu to w ogóle go nie słychać. Z przodu obiekt nie pojawia się przed nami, tylko słychać go w środku głowy. I najważniejsze, brak im tej towarzyszącej przestrzeni, jaka prezentuje się w HD545. Te same efekty są przy każdej innej próbie lokalizowania wroga. Próba regulacji kanałów na pilocie nie przynosi poprawy, a przełącznik game-move powiększa subtelnie efekt echa, które próbuje imitować scenę.Pozostałe słuchawki poradziły sobie w grach bez trudu, czyli generowały przestrzeń, w której bez trudu można było zlokalizować wroga.

Kolejność pozycji w grach, ustalam tak jak w filmach.

1. HD545

2. Grado Alessandro MS1

3. HD201

4. Roccat Kave 5.1"

 

Polecam zapoznanie całego artykułu tych słabych słuchawek.http://forum.pclab.p...ve-51-recenzja/

Ich nie słuchałem, ale kolega ma i mówi, że słabe do gier. Co potwierdza napisana recenzja gościa, którym tam jakieś pojecie.

Nie zmienię swojego zdania, że Rocat Kave 5.1 są dobre do gier, pozycjonują dźwięk najlepiej od tych wymienionych, po 2 i pół roku grania w nich nie stwierdzam że są byle czym. A i nie sprzeczam się że słuchawki STEREO lepiej brzmią w muzyce - też to napisałem wcześniej.

Przestań już wymyślać ok ? Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co że sobie wymyślam? Autor nie słyszał pozycjonowania, ja słyszę. Gdzie tu są wymysły? Nie grałem w CSS. A ale grałem w BFBC2 i BF3 i inne starsze i nowsze gry. Słyszę w nich przód i tył wyraźnie. Wiem skąd i dokąd latają rpgi,gdzie ktoś biegnie i skąd strzela. Głupi jestem czy jakiś może z wybujałą wyobraźnią? Podpinałem słuchawki: Superlux 668B,ktore na roznych polskich forach mają opinie masakratorów droższych słuchawek, w różnych opcjach wł/wył na karcie Asus Xonar DX -i moja opinia i preferencje są takie. Muzyka wole Superluxy, Gry-wole Roccaty.

Nie piszę tutaj z Wami po to żeby zrobić z siebie debila ani bynajmniej żeby kogoś urazić. Nie posiadam lepszych słuchawek,słuchałem kilka dobrych,lecz na nich nie grałem u siebie w swoje gry żeby mieć super porównanie.

Link to post
Share on other sites

No i teraz jest to cenna opinia posiadacza, a nie nakłanianie autora do czegoś -ogólnie uważanego za- marny produkt.

Jeżeli autor ma możliwość, to powinien przesłuchać słuchawki 5.1 przed zakupem w kilku różnych zastosowaniach, bo jest to grząski grunt.

Stereo natomiast, to sprawdzony system który wszędzie działa tak samo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wiesz co, posiedziałem na kilku stronach, bo wjechało mi na wątrobe to co mi pisaliście i obecnie walczę na Bf3 z Superlux 668B i włączoną opcją dolby headphones. Próbuję się przekonać:)

pozdro. I do jutra,napiszę swoje spostrzeżenia.

Link to post
Share on other sites

Czy osoby, które posiadają słuchawki Steelseries Siberia v2 mogą powiedzieć czy uszy się w nich nie pocą po dłuższym używaniu, bo z tego, co mi wiadomo to są wykonane z materiału skóropodobnego?

W Razer Carcharias jest chyba coś podobne do gąbki to powinno być trochę chłodniej.

Które z tych dwóch są wygodniejsze do długich godzin grania i które mają lepszy dźwięk?

Zakładam, że dźwięk mają lepszy od Creative HS-800 Fatality, czy jestem w błędzie.

Link to post
Share on other sites

czy jestem w błędzie.

byłeś i jesteś w dalszym ciągu mimo rad.

Wiesz co, posiedziałem na kilku stronach, bo wjechało mi na wątrobe to co mi pisaliście i obecnie walczę na Bf3 z Superlux 668B i włączoną opcją dolby headphones. Próbuję się przekonać :) pozdro. I do jutra,napiszę swoje spostrzeżenia.

Dolby to efekty, one nie wpływają na jakość dźwięku w grach, oczywiście dla wielu osób brzmią efektownie, ale to jest tylko mizerna imitacja przestrzenności, brzmiąca w dodatku nienaturalnie. Jakby nie było przyznaje bez bicia, sam kiedyś włączałem, dopóki nie kupiłem w miarę solidnych słuchawek, z porządną kartą, wtedy usłyszałem co to znaczy wielokilometrowa przestrzeń , nie zmącona jakimiś efektami ;) Edytowane przez adivxv5
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde chciałem napisać na PW do SID VICIOUS, żeby już tutaj nie lamentować, ale napiszę jeszcze na forum. Przepraszam za offtopa, bo nijak się to trzyma do tematu.

 

Od wczoraj testuję Superlux 668B. Karta Asus Xonar DX + maleńki wzmacniacz słuchawkowy FiiO 6 (ten przenośny).

Grałem wczoraj kilka partyjek na BF3, każdorazowo zmieniając coś w na Audio Center (mam aktualnie firmowe stery Asusa, nie te fanowskie). Słuchawki wpięte do karty na Front Speaker, ustawiony na Headphones. Opcje które zmieniałem to: Dolby Headphone ON/OFF, oraz efekty małe/średnie/duże. DX on/off. Za każdym razem miałem efekt większylub mniejszy echa i pogłosu. Stwierdziłem że nie działa to jak na Roccatach, gdzie wszystko idzie na 5.1 i bez jakichkolwiek efektów Dolby czy innych.

W Superluxach pozycjonowanie było słyszalne ale nie tak dobrze jak w Roccatach, do których jestem w sumie przyzwyczajony.

Same Superluxy jak wcześniej wspomniałem mają być niszczycielami drogich słuchawek. Do muzyki są lepsze, tak, ale w BF3 jakoś ciągle lepiej mi jest w Roccatach.

Pograłem w BF3 i włączyłem Anno2070. Na głowie wciąż Superluxy - dźwięk lepszy, czystszy, bardziej wyrazisty, nieagresywny i jakiś o klasę lepszy niż w Roccatach. Nie wiem jak to bardziej opisać, ale było lepiej i tyle.

 

Poczytałem jeszcze na forach o Seńkach. Nie jestem super kasiasty, czym mogłoby świadczyć posiadanie Roccatów. Akurat posiadam je, bo dostałem za niewielką dopłatą wymianę z innych słuchawek, które padły na gwarancji a musiałem się albo zgodzić albo odmówić i dostać kasę, telefonicznie. Mógłbym akurat szarpnąć się na Sennheisery 598, za 140GBP "nufki sztuki", ale z kolei wyczytałem że Xonar DX nie pociągnie ich i musiałbym dodatkowo zmieniać kartę - a to wydaje mi się już zbyd dużą inwestycją. Wzmacniacz słuchawkowy jaki posiadam to też raczej popierdółka i dobrze działa ale podczas biegania w dousznych słuchawkach+ telefon.

Wczorajszy wieczór wywołał nielada emocje, u mnie i pewnie u Was też. Sorka za długiego posta i mało na temat, ale kurde musiałem się wypisać. Jak mielibyście do mnie jakieś uwagi to możecie pisać na PW, żeby już skończyć tutaj.

Biorąc pod uwagę to w jakiej jestem sytuacji, chyba zostanę przy tym, co mam i będe się cieszyć na siłę. Wydać 140GBP na słuchawki plus drugie tyle na karciochę to już mnie kompletnie przerasta...

Edytowane przez kosq83
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...