Skocz do zawartości

Intel i7 3770K czy czekać na Haswell ?


Recommended Posts

Witam,chciałem kupić i7 3770K jednak cena na morelach skoczyła o blisko 150zł za jednym razem,to trochę nie fajnie :) Tak więc rozważam poczekanie na nowe procki od Intela (czyt.Haswell),no i moje pytanie czy się opłaca?

Z Haswellem wiąże się także nowa platforma (s1150) jak dobrze myślę,komputer miałby służyć do grafiki 3D oraz w dużej mierze do wymagających gier.

Czekam na jakieś sensowne odpowiedzi :)

 

No i wie ktoś jakie mogą być ceny tych procków? Oraz płyt pod nowy socket...

 

W sumie mógłbym kupić to i7 3770K ale kompletnie mi się nie spieszy,więc mogę ze spokojem poczekać na Haswella,tylko nie wiem jakie będą ceny,czy nie wyższe od obecnej i7 3770K...(prawie 1400zł) no i czy się opłaca czekać :)

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Ceny będą szybowały w górę bo święta gwiazdka itd.wkrótce.Zawsze tak jest.Najlepszy czas na zakupy elektroniki przełom stycznia i lutego.Oczywiście ważny(najważniejszy)jest też aktualny kurs $.Różnica w wydajności cpu będzie znikoma.Zwyczajnie nie ma ciśnienia ani potrzeby.Ma zostać poprawiona sfera zarządzania i konsunmpcji energii oraz zintegrowana gpu(tu podobno w znacznym stopniu w wypadku gt3).Moim zdaniem dla kogoś kto ma dobrą płytę pod 1155 wymiana(czekanie) na 1150 nie ma żadnego sensu.Będziesz musiał wywalić sporo groszą na płytę dla kilku procent wzrostu wydajności.

Link to post
Share on other sites

Różnica w wydajności cpu będzie znikoma

jeżeli dla kogoś 10% jest znikome to zostawie to bez komentarza dodam tylko iż Intel o ile tak będzie donosi iż wydajność będzie na poziomie 10-15% + dobrze będzie się podkręcać Haswell dodatkowo będzie na nowym sokecie 1150 co umożliwi Ci wymiane procka bez zmiany płyty na następna generacje procków czyli Broadwell

Edytowane przez davidoff
Link to post
Share on other sites

No to poczekam na Haswella:)

Dla tego też że będzie dużo lepsza integra,na której będę siedział przez jakiś czas,bo jeśli kupie takiego procka to na kartę mi już nie starczy:)

Później dokupię coś pokroju HD7870,7950.

Swoją drogą,ciekawe na jakich bym pograł w to http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=239198

na integrze w Haswellu:) Czy wgl bym to odpalił...

Edytowane przez xKacp3R
Link to post
Share on other sites

Autor- Jak ci sie nie spieszy z kupnem procesora to mozesz zaczekac/Poszla fama ze premiera gdzies o kolo kwietnia lub maja.

Narazie nie ma co gadac czy bedzie lepszy lub inne typu gadki,jak bedzie na rynku to wtedy mozemy gdybac.

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...