Skocz do zawartości

Recommended Posts

No coz, wieu osobom pomoglem na tym forum a teraz sam cos potrzebuje dla siebie.

 

Skladam kompa do pracy. Z zalozenia ma byc micro-ATX, z bebechami pozwalajacymi na prace 24h full load. W duzej mierze do aplikacji jednowatkowych - choc na razie jakos na i5K nie mam serca wydawac tylu pieniedzy.

 

Oto co na razie obmyslilem:

 

http://i.img-share.net/bNXRD1Vsb0.png

 

Do tego potrezbuje jeszcze jakiejs rady odnosnie klawiatury - pisze z predkoscia do 400 znakow na minute takze potrzebuje czego naprawde szybko reagujacego. Nie musi byc przewodowe. Mysz zostaje, jak dla mnie lepsza jak Razery, ale jak wiadomo to tylko moja opinia... btw. polecam..

 

Monitor - jakby sie pojawilo cos lepszego od tego to mnie oswieccie.

 

Buda - chyba tez nic sie nie wymysli. Ma byc kanciasta, kwadratowa, nierzucajaca sie w oczy. Nie jak Brutusy czy inne cuda.

 

Caly design jak widac - all black - i niech tak zostanie :).

 

Co do dysiora, chyba sie szarpne na SSD 128GB, ale musze sie jeszcze skonsultowac z portfelem.

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Odnośnie klawiatury: w pracy (jestem tłumaczem) mam od ponad 6 lat klawiaturę znanej z raczej tandetnej jakości marki Tracer, odziedziczyłem ją wraz ze stanowiskiem pracy, czyli już lekki zmęczoną. Nie wiem, z jaką szybkością piszę, ale miesięcznie wyrabiam od ok. 150 do ok. 200 stron (przy czym strona to 1 800 znaków ze spacjami według statystyki Worda). Do tego jest w niej więcej okruchów jedzenia niż w spiżarni Gargamela, a nie raz i nie dwa potraktowałem ją odrobiną herbaty czy kawy. Innymi słowy klawa nie ma łatwego żywota. Po dziś dzień wszystkie klawisze działają. Złego słowa o niezawodności i kulturze pracy nie mogę powiedzieć, więc myślę że przede wszystkim wybierz klawiaturę z układem, w którym komfortowo się poruszasz (mnie np. nie pasują krótkie Shifty) i nie wydawaj na znane marki i drogie rozwiązania. Jak zepsuje się, to wyrzucisz i kupisz nową.

Link to post
Share on other sites

no właśnie, widziałem wiele klawiatur, ale najlepiej mi się chyba pisało na starych paściach jeszcze na din'a z ogromnym skokiem klawiszy

gdyby się dało znaleźć coś tak szybkiego jak klawiatura w moim Elitebooku...

chyba się skończy na tym ze kupię Logitech K120, akurat ta mam w pracy i nie narzekam, no może na odklejające się gumki

Link to post
Share on other sites

zasilacz sobie ubzdurałem że chcę z 80+gold, a ten mały zapas pod rozbudowę, myślę że za jakiś czas trafi tam jakaś grafa, bo nie samą pracą człowiek żyje

 

ew. moglby byc tez Antec EA-450 Platinum,

za Enermaxa niestety zycza sobie 700zł za 500W Platinum

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

dobra, złożyłem zamówienie, płytę tylko zmieniłem na lepszą - aż tak strasznej różnicy w cenie nie ma, a ma masę przydatnych "fjuczerów" i dużo lepsze wykonanie

 

Lp. Nazwa Ilość Cena Wartość Status

1 Płyta główna ASRock Z77 EXTREME4-M 1 421,00 421,00 NOWY

2 Procesor Intel Core i3-2120 3.3GHz (BX80623I32120) BOX 1 455,00 455,00 NOWY

3 Zasilacz Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-450W, 80PLUS Gold, 4 linie 12V (BN191) 1 294,00 294,00 NOWY

4 Pamięć Corsair XMS3 8GB, 1600MHz DDR3, 9-9-9-2, with Classic Heat Spreader,for Core (CMX8GX3M2A1600C9) 1 141,01 141,01 NOWY

5 Obudowa Fractal Design Core 1000 ( FD-CA-CORE-1000-BL ) 1 158,00 158,00 NOWY

6 Mysz A4 Tech XGame V-Track F4 USB (A4TMYS41868) 1 65,58 65,58 NOWY

7 Monitor LED Dell U2312HM 1 797,00 797,00 NOWY

8 Karta sieciowa TP-LINK TL-WN781ND 1 42,00 42,00 NOWY

9 Dysk Seagate Barracuda 3.5'', 500GB, SATA III, 7200RPM, 16MB, NCQ (ST500DM002) 1 219,00 219,00 NOWY

10 Klawiatura Logitech K120 BOX 1 34,00 34,00 NOWY

11 Pendrive A-Data Classic C008 4GB Czarny 1 1,00 1,00 NOWY

12 Kurier - PŁATNE Z GÓRY NA KONTO 1 0,00 0,00

Całkowita wartość zamówienia: 2627,59

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

wszystko przyszło, śmiga,

 

co do obudowy, tak jak na necie pisali ludzie, trzeba było odłączyć wentylator bo nieziemsko hałasował

 

postawiony Windows 8, miałem obiekcje co do niego, ale teraz już wiem że obawy niepotrzebne były, dla mnie lepszy niż 7 - reaguje niesamowicie szybko

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...