Skocz do zawartości

Grafika do 4000 zł lepiej 1 a mocniejsza czy 2 slabsze w sli ?


Recommended Posts

Witam niebawem bede zamawiał nowego pc wybrałem juz procka i7 3960X planuje oc do 4.5.

 

Teraz pora dobrac mu jakas grafike pozostały budżet na ten cel to 4000 zł sporo sie naczytalem roznych testow i koniec koncem wyszlo ze najlepiej to chyba 3x gtx 670 bylo by wziasc ale nie chcial bym sie pchac w jakies stare juz modele i tutaj pytaanie do osob ktore maja z tym do czynienia na codzien czy oplaca sie bawic w sli np 2x gtx 680 czy lepiej wybrac 1 a mocniejsza ( GTX 690 i moze lekkie oc ? )i roznica w mocy/fps nie bedzie za wielka ??

Edytowane przez xinix
Link to post
Share on other sites

dzieki dzieki ale w zasadzie nic mi to nie pomoglo, czy roznica miedzy 2 lub 3 slabszymi kartami a 1 gtx 690 jest spora ? nie chodzi mi tu o pare punkcikow w 3d marku tylko w praktyce jak sie to na fps przeklada., Co prawda nie chcial bym rezygnowac z physxxxxx ale myslalem nad 2 Radkami w CF cenna takiego radka jest podobna do gt 680, a dokladnie 2x HD 7970 czy to bylby oplacalny wybor ? kosztem physx jesli bym zyskal sporo na wydajnosci moglbym sie nad tym zastanowic.

Edytowane przez xinix
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to 7970 po aktualizacji sterów jest na poziomie 680. Lepiej kupić 3 gtx 670 niż gtx 2 680 lub gtx 690, a jak bierzesz radeona to 2 7970 są prawie równe 2 680 i maja dobry potencjał oc (oczywiście mówię o wersji ghz) wiec 2 7970 będą słabsze od 3 gtx 670, tu masz test 3 670 vs 690 (690=2 680) różnice zależą od gier http://m.youtube.com/index?desktop_uri=%2F%3Fgl%3DPL%26hl%3Dpl&hl=pl&gl=PL#/watch?v=ynqNCcVBd0E

Edytowane przez Matizekt
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to 7970 po aktualizacji sterów jest na poziomie 680. Lepiej kupić 3 gtx 670 niż gtx 2 680 lub gtx 690, a jak bierzesz radeona to 2 7970 są prawie równe 2 680 i maja dobry potencjał oc (oczywiście mówię o wersji ghz) wiec 2 7970 będą słabsze od 3 gtx 670

 

 

jakas roznica numerkowa w liczbie fps o ile slabsze 5-7,10 fps czy o 10,20,30% ?

 

Co do 1 karty a 2 czy 3 to jak to mowia struktora kanapkowa ma to do siebie ze jak pierdyknie 1 to leca wszystkie 2 czy 3 karty ;p

 

Dlatego mysle tutaj o tym gtx 690 i lekkim OC, moze zmiana chlodzenia by zapewnic stabilnosc.

Edytowane przez xinix
Link to post
Share on other sites

2x Benq 23 lub 24 cale

 

model to : senseye+photo

 

1920x1080 full hd jak kto woli

 

Zdecuduje sie na 2x radka lub 1x gtx 690 tutaj jeszcze kwestia za ile 2x radka bedzie mozna kupic musze troche neta powertowac.

Widzialem plytke glowna

MSI Big Bang Xpower II Limited Edition Intel X79 LGA2011 (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) + MSI VGA R7970-2PMD3GD5 + Battlefield 3

 

Myslalem nad tym i dokupic osobno jeszcze 1 grafe.

 

i pomysle nad tym wodnym jesli zamknie sie w 2k a widze na allegro sprzedaja zestawy z nieduzym przebiegiem mysle ze spokojnie cos zloze ewentualnie pojedyncze elementy dokupie jak zlaczki etc.

Link to post
Share on other sites

Karty radeon rodziny 7xxx lepiej się skalują w cF nić nV w sli ponadto wyszły nowe sterowniki, więc lepiej było by kupić 2x 7970 , i ładne oc. Skoro kupujesz karty za 4k zł to powinno cię stać na zwodowanie całego zestawu.

 

Karty Nvidia z rodziny Kepler GTX 600 skalują się 1000 razy lepiej niż Cross Fire ponadto wyszły nowe sterowniki do kart AMD dzięki którym Radeon zasysa 2 razy więcej prądu z gniazdka w Idle :mlotek: Nic tylko brać GTX 690 :menda:

Link to post
Share on other sites

Karty Nvidia z rodziny Kepler GTX 600 skalują się 1000 razy lepiej niż Cross Fire ponadto wyszły nowe sterowniki do kart AMD dzięki którym Radeon zasysa 2 razy więcej prądu z gniazdka w Idle :mlotek: Nic tylko brać GTX 690 :menda:

 

 

komp wedruje do serwerowni to czy tam trafo beda musieli postawic to mi to loto ile zje :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...