Skocz do zawartości

Jaki procesor do tego zestawu ???


Recommended Posts

Witam, właśnie z bratem kombinujemy jakiego procka włożyć do jego kompa ??? Zrobiliśmy już "upgrade" jego kompa z moich podzespołów z mojego starego kompa, komputer dostał niezłego kopa ale niestety jego procesor ogranicza wydajność karty graficznej. Nie interesuje go wymiana na inną platformę, poprostu tanim kosztem (podzespoły dostał ode mnie za FREE) chce wycisnąć z tego zestawu ile się da i wymiana procesora jest tutaj wskazana.

 

Stara konfiguracja:

 

Procek: Intel Pentium D 805 2.66GHz

Płyta Gł. Asus P5VD2-MX

Grafa: PowerColor Radeon X1650 PRO 256MB DDR3

RAM: 1GB 667 MHz

HDD: 80GB Fuijtsu

Zasilacz: No Name 300W.

 

Nowa konfiguracja:

 

Procek: Jak wyżej

Płyta Gł. Jak wyżej

Grafa: SAPPHIRE ULTIMATE HD 3850 512MB GDDR3 PCI-E

RAM: 3GB 800 MHz

HDD: Samsung 250GB

Zasilacz: Xilence XP 400

 

Wiem że zasilacz słaby jak "Gołota w walce z Adamkiem", w przyszłym tygodniu oddam mu mój Cooler Master eXtreme Power Plus 460W, napewno dużo lepszy od tego Xilence.

 

No i pytanko w sprawie procka, ja proponuję mu tego, myślę że powinien podołać Radkowi 3850:

 

http://www.agito.pl/procesory/intel-pen ... -1001:,250

Link to post
Share on other sites

wiesz ze ten procek sie zabójczo kręci, najlepiej ze wszystkich D , trzeba tylko dobre chłodzenie mieć; mi poleciał bez jakichs strasznych oporów na 3,7ghz na box'ie, choc wg wielu informacji jakie czytalem, przy dobrym chlodzeniu powinien jakies 4,3ghz uciagnac, tylko zasilka musi byc niezla

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już masz zmieniać, to kupuj E2xxx. 45nm nie działają na tej płycie. Takiego dorwiesz za 140zł, podkręcisz i będzie ok. Kręcenie Pentiuma z relatywnie słabym zasilaczem nie jest najlepszym pomysłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...