Skocz do zawartości

Składam nowy komputer do 6000zł


Recommended Posts

Witam.Chce złozyć sobie nowy komputer o takich podzespołach:

 

CPU:Intel Core i5 3570K

Cooler:Coolink Corator DS + jakaś dobra pasta

GPU:Gigabyte WF3 GTX 670 SLI

RAM:Patriot Viper Extreme 8 GB

MOBO:Asrock Extreme4 LGA 1155

HDD:Seagate 1 TB 64 MB cache 7200.14

CASE:Thermaltake Armor A60

PSU:OCZ 750W Modular SLI

 

I teraz kilka pytań:

 

1.Czy któreś z podzespołów bedzie ograniczało inne (np. procesor karty)?

2.Czy chłodzenie WF3 jest dobre czy lepiej kupić inną werję kart (np. ASUS)

3.Czy zasilacz ma wystarczającą moc żeby zasilić ten komputer?

4.Czy zasilacz ma wystarczającą moc żeby podkręcić procesor i karty?

5.Czy obudowa którą wybrałem jest dobra (tzn. pomieści wszystko i jest wystarczająco przewiewna)?

6.Czy cooler wystarczy żeby podkręcić ten procesor na 4.5 GHz?

7.Napisałem ''jakaś dobra pasta''... no właśnie jaka?Doradźcie mi.

8.Budżet mogę powiększyć o 500 zł żeby kupić więcej pamięci RAM (16 GB) i dysk SSD (np. OCZ Vertex 4 60 GB) tylko czy to ma sens?Na komputerze będę przede wszystkim grał (czasem też nagram jakiś gameplay).

Link to post
Share on other sites

Lepiej dołożyć do płyty lepszej a kase za 2 karte zostawić .

W tej chwili 670gtx daje ze wszystkim (w FullHD) , kase możesz zostawić do czasu kiedy wyjdzie nowa seria , sprzedać tego 670 i kupic coś lepszego. Jeśli chcesz grać w rozdzielczości wiekszej niż FullHD to bierz 2x670

Link to post
Share on other sites

No nie wiem czy na jednej doświadcze kopa w wydajności w porównaniu z GTX 460 SLI.

PCI-Express 3.0 nic nie daje? (Bo dlatego chcę wziąść Ivy)

Do mrgibbass : Po co mi do gier ten procesor ? Chcę mieć dobry komputer i nie mieć ''wyrypane'' na to co w nim jest :)

PS. Czemu wszyscy odradzają SLI ? Przecież niekiedy to jest +95% wydajności (np. Battlefield 3) i chyba się przyda np. do Crysis 3 nie?Nie ma z tym problemu (jest tylko w GTA 4) :)

Edytowane przez gtx790quadsli
Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Jeżeli do gier to wystarczy Ci ten 3570k, jak już się przy nim upierasz, ale co do SLI to tak średnio. 660Ti nie bardzo, ewentualnie możnaby się pokusić o zrobienie CF ale powiedzmy radeona 7970, z tym że znów chcesz gf. Co do ramów weź jakieś corsair vengeance low profile - bardzo dobrze się kręcą.

Link to post
Share on other sites

CPU:Intel Core i5 3570K Cooler:Coolink Corator DS + jakaś dobra pasta GPU:Gigabyte WF3 GTX 670 SLI RAM:Patriot Viper Extreme 8 GB MOBO:Asrock Extreme4 LGA 1155 HDD:Seagate 1 TB 64 MB cache 7200.14 CASE:Thermaltake Armor A60 PSU:OCZ 750W Modular SLI

Zestaw dobry . Zastanowił bym się tylko

nad wydajniejszym Coolerem . Procesor musiałbyś podkręcić do ok. 4,4/4,5GHz , aby nic niczego nie ograniczało .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...