Skocz do zawartości

Karta zasiłka procek płyta a może ja?


Recommended Posts

Jeszcze raz

Ostatnio kupilem nową obudowe i przekłądam ze starej do nowej wszystko i chce załączyć kompa.

I się nie da bo jest pisk na płycie głównej i karta chodzi na maxa. Dzwonie do kumpla i na inne płycie głównej ramach i procku ale z moim zasilaczem i kartą załączyło się dwa razy a potem znów nic tylko pisk

Jade do sklepu i mi tam mówią że to karta i kupiłem nową 8400gs i działa. Pojechałem do kumpla z kartą(gtx260) i działa

kupiłem nowy zasilacz i nie działa.

wszystko sprawdzone i działa ale wraz z gtx260 mój sprzęt nie chce współpracować ja już nie wiem

Link to post
Share on other sites

hmmm...

Może przy przekładaniu niedokładnie coś podłączyłeś, i złącze na płycie głównej jest uwalone, ale znaczenie słabsza karta(prądowo i wydajnościowo) śmiga mimo uszkodzenia.

Dziwne to takie...

Dzwonie do kumpla i na inne płycie głównej ramach i procku ale z moim zasilaczem i kartą załączyło się dwa razy a potem znów nic tylko pisk

czyli działało tylko chwilę? może kondensator na grafice jest uwalony(naderwany?)

i na zimno karta odpaliła, a potem uszkodzenie dało o sobie znać?

 

edit: próbowałeś aktualizacji biosu płyty głównej? sprawdzałeś czy kable zasilacza(pcie i 20/24pin) nie są osmolone/luźne(nie stykają)?

może ładunek elektrostatyczny uszkodził płytę/grafę :)

edit2: och! nowa zasiłka sigh! biedaku... tyle kasy...

Panowie wysilać mózgownice!

Link to post
Share on other sites

hmmm...

Może przy przekładaniu niedokładnie coś podłączyłeś, i złącze na płycie głównej jest uwalone, ale znaczenie słabsza karta(prądowo i wydajnościowo) śmiga mimo uszkodzenia.

Dziwne to takie...

Dzwonie do kumpla i na inne płycie głównej ramach i procku ale z moim zasilaczem i kartą załączyło się dwa razy a potem znów nic tylko pisk

czyli działało tylko chwilę? może kondensator na grafice jest uwalony(naderwany?)

i na zimno karta odpaliła, a potem uszkodzenie dało o sobie znać?

Tzn u kumpla dziś śmigała aż miło 4 resy kompa z 20 minut i spokój a u mnie lipa. Kable przekładałem ponad 10 razy spięć nie ma. A może coś z płytą coś źle przesyła większe ilości danych. Ale jak to sprawdzić?

 

Edit

 

 

A może wciś bardziej do sloty tak troche na chama?

Link to post
Share on other sites

A może coś z płytą coś źle przesyła większe ilości danych. Ale jak to sprawdzić?

wrzucając kartę o podobnych osiągach(dla transferu) i podobnym zapotrzebowaniu na prąd(dla sprawdzenia zasilania z pcie)

 

edit: a próbowałeś trzymać kompa bez prądu(wyjęty kabel z gniazdka) z wduszonym power on?

Link to post
Share on other sites

A może coś z płytą coś źle przesyła większe ilości danych. Ale jak to sprawdzić?

wrzucając kartę o podobnych osiągach(dla transferu) i podobnym zapotrzebowaniu na prąd(dla sprawdzenia zasilania z pcie)

 

edit: a próbowałeś trzymać kompa bez prądu(wyjęty kabel z gniazdka) z wduszonym power on?

eeeee nie kapuje

Link to post
Share on other sites

A może coś z płytą coś źle przesyła większe ilości danych. Ale jak to sprawdzić?

wrzucając kartę o podobnych osiągach(dla transferu) i podobnym zapotrzebowaniu na prąd(dla sprawdzenia zasilania z pcie)

 

edit: a próbowałeś trzymać kompa bez prądu(wyjęty kabel z gniazdka) z wduszonym power on?

eeeee nie kapuje

Chodzi mu o to, żebyś odłączył kompa od zasilania. I próbował go włączyć. Tylko jakim cudem?

 

Wydaje mi się że zasilacz padł, lub przycisk power zdechł.

Link to post
Share on other sites

A próbowałeś odpalić komputer na pająka (tj. wszystko złożone poza obudową)? Może są jakieś przebicia.

Spróbuj kartę włożyć do innego slotu PCI-E.

 

PS. A co to za zasilacz Amtac?

próbowałem po za obudową i u dwóch kolegów i jednego działa a u kednego nie u tego co nie działą ma 790i evga a ja ma 780i evga i tak sobie myśle jak tak samo piszczą to może ta seria płyt wyłapuje tylką błąd karty???(troche głupie spostrzeżenie)

Zasiłki mam dwie amptac 850w i kupilem 750w corsaira i nic

w innych slotach to samo

Link to post
Share on other sites

Wcale nie głupie spostrzeżenie :)

 

Reasumując GTX 260 nie działa na płytach z nForce. Pytanie brzmi dlaczego? Czyżby nForce'y miały jakieś dodatkowe zabezpieczenia?

 

Kolega danieloslaw1 dopiero co przekładał części do nowej obudowy, może więc w jakiś sposób uszkodził GTX'a, tylko dlaczego uszkodzenie to miałby wyłapywać tylko nForce?

 

Inny slot PCI raczej nic nie da, bo z tego co mi sie wydaje z PCI nie jest jak z DDR - tu sloty trzeba "zapełniac" po kolei, a nie według swego "widzimisię"... ale oczywiście moge się mylić.

 

Mnie natomiast zastanawia w jaki sposób załącza się tryb SLi. Miałem kiedyś styczność z ASUsem, w którym trzeba było przełożyć dołączoną kartę, tutaj dzieje się to samo?

 

Myśleliśmy też nad podłączeniem GTXa i 8400 razem, tak aby jeden robił PhysX. Kolega podłączył, ale kicha - komputer się włączył, wentylator na GTX się kręci, ale system go nie widzi - jak skonfigurować takie podłączenie?

Link to post
Share on other sites

Chodzi mu o to, żebyś odłączył kompa od zasilania. I próbował go włączyć. Tylko jakim cudem?

 

Wydaje mi się że zasilacz padł, lub przycisk power zdechł.

chodzi mi o rozładowanie wszelkich pozostałych ładunków na kondensatorach itp.

a zasiłkę wymienił, i nie pomogło. Dziwne to to.

PCIe nie trzeba zapełniać po kolei. Czasem tylko jest tak, że np. drugie PCIe jest wielkości 16x ale ma styki tylko dla 8x, więc będzie działało jako 8x, i tyle.

Na upartego można włożyć nawet do 1x/4x, ale trzeba by upiłować kawałek slotu-i karta będzie śmigać z 1x/4x.

 

edit: mówisz że ta seria płyt wyłapuje błąd karty... a spróbuj puścić na niej benchmarka, na tej płycie co śmiga.

Link to post
Share on other sites

kumpel mi piesze że może nforcy dają na dzień dobry obciążenie i sie sypie karta

...a P35 nie obciąża jej na dzień dobry w takim stopniu, jak nForce, dlatego udało się ją uruchomić w spoczynku...

 

Ale to naciągana teoria... z drugiej strony jedyna, jaką obecnie mam :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...