Skocz do zawartości

800, max 900zł - Upgrade kompa czy konsola


Recommended Posts

Witam. Obecny sprzęt był kupowany gdzieś rok temu jako odświeżenie już wtedy niedomagającego PC. Konfiguracja w chwili obecnej przedstawia się następująco:

 

Intel G530, Gigabyte H61, GoodRAM 4GB, Grafika Intel HD, Chieftec 500W, dysk i DVD na złącze SATA.

 

Zdaje sobie sprawę że do grania obowiązkowo zakup GPU, ale procek też nie najlepszy i tak się zastanawiam czy zmiana na G860 się opłaci (240 - 110 ? za celerona więc interes wyniósłby mnie 130zł)

 

Co do karty myślałem głównie nad GTX650TI (ok. 520 za Palit).

 

No i nie wiem czy warto mieć taki zestaw (G860 / GTX650TI) do gier czy nie lepiej kupić konsolę. XBOX 360 za 799zł z dyskiem 250GB, albo Playstation 3 160GB za 799zł. Obie są bardzo fajne, Xbox ma wygodniejszego pada, PS3 darmowy multiplayer, konsola Microsoftu ma też bardziej interesujące gry (jak dla mnie) - Minecraft, Wiedźmin 2, seria Forza, Halo.. Na PS3 zaciekawił mnie tylko Killzone, ew Heavy Rain.

 

PS Jeśli jednak PC to nie chciałbym wydawać wszystkiego z tych 800/900zł (muszę jeszcze kupić Windows 8 bo obecnie jadę na Release Preview, a w styczniu kończy mi się licencja także trzeba się spieszyć :D)

Link to post
Share on other sites

Jestem uczniem i szukam taniej maszyny do rozrywki. Nie mam możliwości wydawać tak hop-siup 800zł.

 

Jak wygląda na konsolach sterowanie w grach FPP? Bo z reguły są typowo pod myszkę, no i nie ma na konsolach Lola, Diablo :/

 

Co sądzicie o konfiguracji G860 / GTX650TI? Da radę płynnie pograć w BF3 / MOHW multi na średnich detalach? Albo coś od AMD - A6-3670K 4x2.7GHz gniazdo FM1. Jak myślicie lepiej mieć 2 szybkie rdzenie czy 4 wolne? No i AMD się podkręca, Intel nie.

Link to post
Share on other sites

Strzelanki na konsoli nie są takie złe.

Wiadomo że to typ gier pod PC, ale idzie przywyknąć.

 

G860/650Ti będzie okej, ale du*y nie urywa.

BF3 lubi więcej rdzeni, ale wszystko poza tym będzie lepiej działać na Intelu, nawet dwu-rdzeniowym.

 

Jednakże, konsola wciąż wygląda dla mnie lepiej pod względem opłacalności zakupu.

Link to post
Share on other sites

Nie widzę alternatywy dla GTX650TI ze stajni ATI/AMD. HD7770 jest tańszy o 100 zł i trochę mniej wydajny, HD7850 to już prawdziwa moc, ale wymagająca dokładki 200zł, nie mówiąc że G530 ją ograniczy. Ale jak lepiej Radka to ok, który zestaw jest bardziej optymalny do gier:

Pentium G860 + HD7770

A8-3670K (OC) + GTX650TI

Czy jakiś inny tandem za max 800zł

 

Do kompa korci mnie właśnie ten BF z możliwością grania w 64 os, na konsoli tylko 24. Z drugiej strony na konsoli mamy pada i exclusivy.. No i PS3 koledzy mają także można sobie pograć razem na PSN czy powymieniać grami.

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak zdecyduje się na A6-3670K + HD7770. Procesor 4 rdzenie, zegar w zegar porównywalny z Phenom II X4. Karta powinna dać radę na średnich detalach.

 

Ew. zaczekam jeszcze na spadek cen Trinity oraz wysyp płyt pod nie. A8-5500 wydaje się być ciekawą propozycją, dobra integra, cztery rdzenie, dobre podkręcanie.

Link to post
Share on other sites

Witam. Obecny sprzęt był kupowany gdzieś rok temu jako odświeżenie już wtedy niedomagającego PC. Konfiguracja w chwili obecnej przedstawia się następująco:

 

Intel G530, Gigabyte H61, GoodRAM 4GB, Grafika Intel HD, Chieftec 500W, dysk i DVD na złącze SATA.

 

Zdaje sobie sprawę że do grania obowiązkowo zakup GPU, ale procek też nie najlepszy i tak się zastanawiam czy zmiana na G860 się opłaci (240 - 110 ? za celerona więc interes wyniósłby mnie 130zł)

 

Co do karty myślałem głównie nad GTX650TI (ok. 520 za Palit).

 

No i nie wiem czy warto mieć taki zestaw (G860 / GTX650TI) do gier czy nie lepiej kupić konsolę. XBOX 360 za 799zł z dyskiem 250GB, albo Playstation 3 160GB za 799zł. Obie są bardzo fajne, Xbox ma wygodniejszego pada, PS3 darmowy multiplayer, konsola Microsoftu ma też bardziej interesujące gry (jak dla mnie) - Minecraft, Wiedźmin 2, seria Forza, Halo.. Na PS3 zaciekawił mnie tylko Killzone, ew Heavy Rain.

 

PS Jeśli jednak PC to nie chciałbym wydawać wszystkiego z tych 800/900zł (muszę jeszcze kupić Windows 8 bo obecnie jadę na Release Preview, a w styczniu kończy mi się licencja także trzeba się spieszyć :D)

 

Jak coś to do tej konfiguracji pasować będzie GA-H61M-DS2V

Link to post
Share on other sites

Według testów na PCLab różnica między G860 a i3 to kilka procent, a upgrade do tego pierwszego to ~ 120zł :) Zrobie chyba jak piszesz, teraz kupi się HD7850, a potem tanim kosztem G860, sprzęt będzie jak znalazł.

 

PS Czy Chieftec 500W poradzi sobie z tak wydajną kartą jaką jest HD7850?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...