Skocz do zawartości

Co Będzie Lepsze Hd 4890 czy Gtx 275 ?


Recommended Posts

mam procka AMD II x2 250 3.0GHz płytę ASUS M4A785TD-V EVO ram GEIL DDR3 2x1GB 1600MHz i zasilacz ocz 600w procka trochę podkręcę i dodam troszke ramu ale to pózniej

 

 

jak narazie to co czytałem w necie nie dało mi nic konkretnego która jest lepsza do grania i mam dylemat karte kupie w styczniu dopiero ale chce juz sie dowiedziec co lepsze i przygotować wiem ze GTX ma physy X ale nadal nikt konkretnie nie powiedział czy 4890 bez takich bajerów jest lepszy czy gorszy ????? :)

Link to post
Share on other sites

Obawiam się, że ten procesor może ograniczać kartę graficzną w niektórych tytułach (np. GTA IV) :D

 

A obie karty podobne wydajnościowo, PhysX ma być wyparte przez fizykę na OpenCL / DX11, poza tym mało gier to wspiera :)

 

Kieruj się więc bardziej głośnością tych kart, oraz wyposażeniem, ewentualnie przywiązaniem do marki :)

Link to post
Share on other sites

chce podkręcić procka na 3,5 nie wiem czy to cos da jak tak piszecie to moze jednak zastanowie sie nad ta 260 :)

 

mam jeszcze jedno pytanko do wszystkich: jak kupie karte gtx 275 i podkrece procka na 3,5 MHz to bedzie mi on zwalniał karte czy cos w tym rodzaju :P

 

 

może rzeciwscie nie warto z tym sprzetem zabardzo sie sadzić ??

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o kwestię "hamowania" karty przez cpu to są dwie szkoły:

1)tak będzie procek hamował gpu,

2) nie to bzdura, taki procek wystarczy spokojnie.

Prawda taka, że im szybszy procek tym więcej smarków i fps w grach i faktycznie przy dużej różnicy w klasie obydwu komponentów nie warto inwestować w zbyt mocną grafikę. Przy odrobinie szczęścia osiągniesz OC na poziomie 3.6GHz i to powinno wystarczyć nawet na 4890/GTX275, choć prawdą pewnie jest, że gdybyś miał procek 2 jajowy taktowany @ 4GHz to karta osiągałaby lepsze wyniki. Tak czy inaczej wyduś z procka ile się da, szkoda żeby się marnował potencjał.

Link to post
Share on other sites

W 3DMarkach czy innych benchmarkach na pewno karta nie będzie w pełni wykorzystana. W grach o bardzo złej optymalizacji jak np. GTA IV też.

W większości gier, które są dobrze zoptymalizowane lub nie są napisane pod 4 rdzenie ten procesor nie będzie ograniczeniem. Wszystko tu zależy od konkretnej gry.

Link to post
Share on other sites

GTX 260 nie ma chyba PhysX a to mi sie podobało w filmach jakie sa na you tube i z tego co czytałem to 4890 jest od GTX 260 lepszy

 

 

W 3DMarkach czy innych benchmarkach na pewno karta nie będzie w pełni wykorzystana. W grach o bardzo złej optymalizacji jak np. GTA IV też.

W większości gier, które są dobrze zoptymalizowane lub nie są napisane pod 4 rdzenie ten procesor nie będzie ograniczeniem. Wszystko tu zależy od konkretnej gry.

 

z tego co wiem to mało gier jest napisane pod 4 rdzenie wiec moze nie bedzie żle :)

Link to post
Share on other sites

na stronie komputronika nie ma napisane ze jest wiec myślalem ze nie ma ... ale teraz dałem :):D

 

nie jestem tak do końca przekonany co do GTX 260

 

nie bierz GTX275 !!!

jak już to weź GTX260 !

zaoszczędzisz 150 zł a wydajność na zbliżonym poziomie

 

np takiego:

http://www.1komp.pl/produkt-1-6-1192-35902,karty_graficzne_palit_geforce_gtx_260_896mb_ddr3_448b_dvi_hdmi_pci_e_(sonic)_(625_2200).htm

gtx 260 jest bardziej odpowiednikiem hd4870 a to mi sie wydaje słabsza karta od tych na które się czaje :) chce coś co mi starczy na pare dobrych gier :P :>

 

 

Edytuj posty!

Link to post
Share on other sites

GTX260 to jak najbardziej odpowiednik HD4890. Po OC jest mniej więcej na tym samym poziomie co HD4890 OC -> http://www.frazpc.pl/artykuly/773/TWINT ... iag/dalszy

 

No i PhysX nie pomoże Ci przy filmach a jedynie CUDA i to tylko jeżeli kodek będzie wspierał akceleracje z karty graficznej (Flash Player od v10, CoreAVC, PowerDVD od bodajże v8).

Link to post
Share on other sites

ale cyrki z tymi GTX260 ;)

nie mogli wersji 216sp i 55nm nazwać GTX265 i nie było by problemu a tak to trzeba kombinować :)

ale różnica między 65nm a 55nm nie jest chyba taka ogromna a przy tak wydajnym chłodziwie pewnie nawet nie zauważalna :]

 

edit:

ciekawe czy ta karta wejdzie do budy bo ma 30 cm ;)

Link to post
Share on other sites

Witam

Je ze swojej strony zaproponowałbym radka 4890, sam posiadam takiego:

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... er_x4.html, choć wydaje mi się, że jak go kupowałem w październiku to mniej kosztował. Na sprzęcie: system XP, Catalyst 9.10, e7500@3800,3Gb Goodramu,segate.12.500GB i tej grafice wyniki w 3Dmarku06 w granicach około 16.000, dokładnie nie pamietam Na co dzień gram w rozdzielczości 1680x1050, crisis warhead na maxa płynnie, podobnie najnowsze call of duty i Far Cry 2, głośność grafiki podczas grania jak dla mnie jest akceptowalna.

P.S. wcześniej przez cały czas miałem Geforca, ale obecnie to Radeon wydał mi się najbardziej opłacalny w tym przedziale cenowym, nie miałem równiez żadnych problemów ze sterownikami.

Link to post
Share on other sites

mam dwa pytania: :P

1 na której da sie zrobić wieksze OC niz na 275

2 może jedna z nich będzie szybsza na OC niz gtx 275 OC ;) :>

 

 

a może coś takiego GeForce with CUDA GTX 260 Zotac 896MB (PCI-E) AMP2 Edition

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... GRID_.html

 

lub GeForce with CUDA GTX 260 (Core216) Gigabyte 896MB (PCI-E) Super OC

 

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... er_OC.html

 

która z nich będzie lepsza ?? i co to jest to amp

 

wszyscy pisza ze 260 bedzie po oc podobna do 275 ale przeciez ta 275 mozna tez oc i chyba wtedy bedzie lepsza no nie ??

 

 

 

w cenach w sumie nie róznią sie tak bardzo co zwykłe gtx 275 :/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...