Skocz do zawartości

Pochwal się co masz w środku!


Recommended Posts

 

 

Pewnie o tym, że jak nie masz LC w budzie, to zasilacz ciągnie ciepłe powietrze, wydmuchiwane przez kartę graficzną. :P

 

Przez większość życia nie miałem LC. Większość GPU wydmuchuje ciepłe powietrze w bok, mniej do tyłu (po za budę), ale żeby do dołu, to jeszcze nie widziałem :wariat:

Jak wiadomo, ciepłe powietrze zawsze idzie do góry, która powinna być dobrze wentylowana! Jeśli tak jest, to na dole budy jest może z 5~7 stopni cieplej niż na zewnątrz a taka różnica temperatur, to żadna różnica dla zasilacza, porządnego zasilacza.

 

Jeśli ktoś ma piekarnik w źle wentylowanej obudowie, to ma pecha.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Jakie grzanie?

 

Ciągnie ciepłe powietrze z wnętrza budy. Ja zawsze montowałem wentylatorem do dołu. Od tego jest filtr pod zasilaczem. Napis też pewnie na drugiej stronie jest odwrotny tak aby się zgadzał.  


 

 

to żadna różnica dla zasilacza

 

Może dla jego pracy nie ale wentylator na pewno się na nim szybciej bujnie jeśli jest o tyle cieplej.  

Link to post
Share on other sites

 

 

Napis też pewnie na drugiej stronie jest odwrotny tak aby się zgadzał

Z tego co widzę w Internecie, po drugiej stronie jest naklejka. A w tym konkretnym wypadku gniazdo na 24 pinowe pęto od płyty głównej jest bliżej tacki akurat wtedy, gdy zasilacz jest umieszczony jak na w/w zdjęciu.

Link to post
Share on other sites

tylko po co to ma pracować w mniej sprzyjających warunkach i tracić na sprawności? (nie każdy traci ale sporo konstrukcji jak je podgrzać to nie są już takie "złote") po to wymyślono ten otwór w podłodze, żeby nie podgrzewać PSU za pomocą GPU, zwróć uwagę jacku, że lwia część niereferencyjnych chłodzeń GPU nie ma przelotu i pełnego shroud'a tylko wywala gorące powietrze prosto do bud, jak nie całość

 

 

 

http://www.techpowerup.com/img/13-06-14/157b.jpg

 

 

 

to częściowo

 

 

http://www.techpowerup.com/gpudb/images/b2463.jpg

 

 

 

a co do kurzu to jak masz przeciętny PSU, który się grzeje sam z siebie to tak będzie zasysał, tak robił mój były MXS, obecny seasonic rzadko kiedy wentyl odpala także jest czyściutki 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Super Flower naprawdę świetny, lecz jak się go zamontuje tak jak u mnie leży. 

Jeśli bym odwrócił wygląda nie za ciekawie w dodatku kabel od 24pin jest wtedy bardziej widoczny przy wyprowadzaniu kabli.

 

z chęcią bym zamontował na dole, i szukał jakieś fajnej naklejki/plexi z grawerem "super Flower"

 

http://c2n.me/3calCLg.jpg

 

http://c2n.me/3camqLU.jpg

 

Wieczorem lub jutro z rana dam foto i pomyślę nad moodingiem :) Bo pozostanie kosmetyka. I możliwe wycinka jednak boku z montażem plexi. Tylko że plexi przyciemniane. 

 

Co do temperatur przyjrzę się temu. Bo jak na razie  funkcja eco w zasilaczu naprawdę się sprawdza. 

Edytowane przez k3m0t
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Na górze obudowy masz miejsca na 3 wentylatory. Sam chłodnice zamontowałeś w środkowym i tylnym. Pytam czy może próbowałeś montować w środkowym i przednim  :) Sam (jeśli by się ładnie zmieściło) pewnie bym tak zrobił :)

Link to post
Share on other sites
Na górze obudowy masz miejsca na 3 wentylatory. Sam chłodnice zamontowałeś w środkowym i tylnym. Pytam czy może próbowałeś montować w środkowym i przednim :) Sam (jeśli by się ładnie zmieściło) pewnie bym tak zrobił :)

 

Pewnie że da radę zamontować :) może tempy się zmniejszą :P

Edytowane przez neo88
Link to post
Share on other sites
Pewnie o tym, że jak nie masz LC w budzie, to zasilacz ciągnie ciepłe powietrze, wydmuchiwane przez kartę graficzną.

Zalezy jaka obudowa. Starsze tego typu:

http://aphnetworks.com/review/antec_p182/021.JPG

 

nie maja tego problemu. A i w nowszych mozna zrobic przeciez osobna komore na zasilacz.

Edytowane przez verul
Link to post
Share on other sites

W aktualnym blaszaku Szarika też zasilacz jest śmigłem do góry. Wizualnie znacznie lepiej i można ciekawiej ułożyć kable. Większość czasu i tak pracuje w trybie hybrid :wariat:, śmigło nawet nie drgnie. Ciekawostka - sprawdzałem kiedyś w 600T pozycje zasilacza i z wiatraczkiem w dół temperatury były dużo przyjemniejsze, gpu i cpu acz nie podobało mi się tylko to jak bardzo zasilacz był ciepły od pupy strony w środku obudowy.

 

BTW aerial świetny komp i fajne zdjęcia :].

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...