Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jesteście zupełnie przekonani że nie warto kupić tego OCZ VERTEX 3? bo znalazłem tutaj niezłą ofertę:

 

http://allegro.pl/dysk-ssd-ocz-vertex-3-max-vtx3mi-25sat3-120g-i3027240170.html

 

a cena robi swoje...naprawdę są takie złe?

 

w przeciwny wypadku kupię kingstona bo najtańszy a z kasą krucho i nie chce mi się już czekać xD

Link to post
Share on other sites

A jesteście zupełnie przekonani że nie warto kupić tego OCZ VERTEX 3? bo znalazłem tutaj niezłą ofertę:

 

http://allegro.pl/dysk-ssd-ocz-vertex-3-max-vtx3mi-25sat3-120g-i3027240170.html

 

a cena robi swoje...naprawdę są takie złe?

 

w przeciwny wypadku kupię kingstona bo najtańszy a z kasą krucho i nie chce mi się już czekać xD

jeśli vertex to tylko 4

Link to post
Share on other sites

Siemka. Temat jest o dyskach SSD, a nie chcę zakładać nowego, bo mam proste pytanie.
Może to głupie, ale jak SSD na system, a HDD na resztę? Jestem zainsteresowany dyskiem SSD, ale z czym to się je?
Będę miał 128GB na system, a co dalej? Jak będę chciał zainstalować grę, program - cokolwiek, to gdzie? Na SSD?
To po co w takim razie HDD?

128GB to mało. Kilka gier na krzyż i dysk zapełniony. Dobrze rozumuję?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Połączenie jednego z drugim.
Zaletą SSD jest prędkość zapisu i odczytu - wadą, mała pojemność.
HDD właściwie odwrotnie - jest tańszy, pojemny ale zdecydowanie wolniejszy.

Na SSD ustawia się system (wygląda jak jedna z partycji), wrzuca się tam programy i ewentualnie gry które mogą skorzystać z przyspieszonych ładowań map, terenów, doczytywań w locie. Na nic innego SSD w grach nie wpływa więc z reguły, wrzuca się tam jedną-dwie gry które są znane z tego, że potrafią się wolno ładować.

Cała reszta, czyli dane, dokumenty, pierdoły, muzyka, filmy a także gry - lądują na HDD.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze słowo o tym jakie z tego masz profity. System ładuje się błyskawicznie dzięki SSD i praca z programami które masz na dysku systemowym jest niezwykle szybka i komfortowa. Zakup SSD to jeden z najlepszych sposobów na umilenie sobie pracy z komputerem.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Połączenie jednego z drugim.

Zaletą SSD jest prędkość zapisu i odczytu - wadą, mała pojemność.

HDD właściwie odwrotnie - jest tańszy, pojemny ale zdecydowanie wolniejszy.

 

Na SSD ustawia się system (wygląda jak jedna z partycji), wrzuca się tam programy i ewentualnie gry które mogą skorzystać z przyspieszonych ładowań map, terenów, doczytywań w locie. Na nic innego SSD w grach nie wpływa więc z reguły, wrzuca się tam jedną-dwie gry które są znane z tego, że potrafią się wolno ładować.

 

Cała reszta, czyli dane, dokumenty, pierdoły, muzyka, filmy a także gry - lądują na HDD.

Ok, ale HDD jest wtedy pusty tak? Da się w ogóle zainstalować grę na HDD bez systemu?

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że tak. Podobnie jakbyś miał podpięte dwa różne HDD.
Dyski będą widnieć jako osobne partycje np. Systemowa C:\ będzie dyskiem SSD, a druga partycja D:\ (czy ile ich tam sobie ustawisz i podzielisz) będzie z dysku HDD.

Co gdzie potem zainstalujesz, zależy od Ciebie.

Oczywiście, część drobnych plików podczas instalacji gry, może być wrzucona na dysk systemowy SSD anie docelowy HDD (np. savegame, profil gracza, ustawienia, screenshoty) ale nie ma żadnego problemu, aby gra leżała na innym dysku niż system.
Ja posiadam całkiem osobną partycję tylko na gry, aby nie kolidowała (nie śmieciła:P) na dysku systemowym czy w magazynie danych. (3 Dyski, 5 Partycji łącznie)

Mam nadzieję, że piszę dość jasno - jakby co to pytaj do bólu aż wszystko dobrze zrozumiesz ;)

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że tak. Podobnie jakbyś miał podpięte dwa różne HDD.

Dyski będą widnieć jako osobne partycje np. Systemowa C:\ będzie dyskiem SSD, a druga partycja D:\ (czy ile ich tam sobie ustawisz i podzielisz) będzie z dysku HDD.

 

Co gdzie potem zainstalujesz, zależy od Ciebie.

 

Oczywiście, część drobnych plików podczas instalacji gry, może być wrzucona na dysk systemowy SSD anie docelowy HDD (np. savegame, profil gracza, ustawienia, screenshoty) ale nie ma żadnego problemu, aby gra leżała na innym dysku niż system.

Ja posiadam całkiem osobną partycję tylko na gry, aby nie kolidowała (nie śmieciła:P) na dysku systemowym czy w magazynie danych. (3 Dyski, 5 Partycji łącznie)

 

Mam nadzieję, że piszę dość jasno - jakby co to pytaj do bólu aż wszystko dobrze zrozumiesz ;)

Ok, teraz już wiem co chciałem wiedzieć. Po prostu nigdy nie miałem partycji, że jeden dysk był pusty. Miałem kiedyś dwa windowsy zainstalowane na dwóch partycjach - bardzo dawno temu.

 

Nie sądziłem, że można zainstalować grę na pusty HDD. W takim razie zaczynam szukać dysku SSD ;)

 

Dzięki!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...