Skocz do zawartości

Cztero rdzeniowa karta dźwiękowa


Recommended Posts

Sound Blaster Recon3D PCIe. Ta karta dźwiękowa bardzo zainteresowała mnie,ponieważ ma 4 rdzenie które odciążają procesor od tworzenia dźwięku.Czy w rzeczywistośći to działa i daje jakiś efekt??

O tej karcie dowiedziałem się z czasopisma komputer świat.

 

Nada się?

 

 

http://www.morele.net/karta-dzwiekowa-creative-sb-recon-3d-pcie-retail-70sb135000002-442358/

 

Czy może jest jakiś lepszy produkt z rdzeniami ?

Link to post
Share on other sites

Ta karta dźwiękowa bardzo zainteresowała mnie,ponieważ ma 4 rdzenie które odciążają procesor od tworzenia dźwięku.Czy w rzeczywistośći to działa i daje jakiś efekt??

Bzdura. Nic nie daje. Karty muzyczne nie obciążają na tyle komputera, aby mówić tu o jakieś wydajności.

Czy może jest jakiś lepszy produkt z rdzeniami ?

A do czego ma być to podłączone ?

O tej karcie dowiedziałem się z czasopisma komputer świat.

Nie czytaj tych sponsorowanych artykułów. Ta krata Creativa jest przeciętna, są lepsze.
Link to post
Share on other sites

wiecie o kartę dźwiękową za bardzo mi tu nie chodziło lecz o te rdzenie...

 

Wiecie mam Athlona 64 3500+ i fifa 11 mi się ścina...

 

Myślałem że to coś da bo i tak będę kupował nowy komputer ale i tak gdyby coś dawało to zawsze się przyda...

Link to post
Share on other sites

Kilka lat temu czytałem że te wszystkie karty dźwiękowe niemalże niczym się nie różnią, a na pewno nie uda ci się usłyszeć jakiejkolwiek różnicy na typowych głośnikach komputerowych z subwooferem. Jakiś czas temu właśnie kupiłem używaną dźwiękówkę i żadnej różnicy nie zauważyłem nawet na nieco lepszych głośnikach (mówię o głośnikach tonsil zeus), jedynie cały czas był problem ze sterownikami.

 

A jeśli chodzi o odciążenie procesora to jedynie jak słuchasz muzyki w bezstratnym formacie, może w tedy coś odciąży. Zmień kartę graficzną to będzie działać.

Link to post
Share on other sites

z pewnością ta karta nic nie da. Creative potrafi niezłe ściemniać. Kilka lat temu pieprzyli bezsensu z pamięcią X-Ram na jednym układzie X-FI zamieścili 64mb poprzedzonymi jakimiś zdurniałymi wynikami. Gdy prasa dostała i użytkownicy okazało się, że przyrost wydajności jest na granicy błędu pomiarowego.Jeśli dobrze pamiętam było, to 1-2%.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

No byl, wiec dlaczego piszesz ze sciemniali?

Bo w materiałach promocyjnych wskazywali na znaczy przyrost wydajności.

 

"Jak wykazały nasze testy, zakup karty Sound Blaster X-Fi z lokalną pamięcią X-RAM (seria Fatal1ty oraz karty Elite Pro) mija się z celem. Choć w materiałach reklamowych Creative możemy znaleźć informację, że X-RAM czyni cuda, to przez dwa ostatnie lata nie udało się tego potwierdzić. Wartość użytkowa lokalnej pamięci na karcie dźwiękowej okazuje się być bliska zeru. W grach można ją wychwycić niemal wyłącznie w najniższych rozdzielczościach. Tylko co nam po tym, że w rozdzielczości 800x600 zobaczymy wzrost liczby klatek na sekundę, o 3-4% gdy, w rozdzielczościach z okolic 1280x1024 i wyższych ów wzrost wyniesie 1% lub mniej?"

 

Znalazłem jeszcze kiedyś testy jeszcze gorsze z wykorzystaniem X-Ram. Wyniki oscylowały 0,5-1,5 %, jakość tak. Z rzesza, kolega testował i tak samo różnicy żadnej nie zauważył. :)

 

Także kolega w FIFA 11 może dostanie jakieś 0,3 klatki więcej...

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

zależy co robisz jak miksujesz muzykę to na pewno będzie to bardziej wydajna karta muzyczna od integry czy zwykłej sb na pci, ale jak robisz muzykę na kompie z klocków to raczej aż takiej wydajności nie osiągniesz trochę za słaby masz sprzęt (mowa tu o profesjonalnych programach do mixowania na żywo w locie

Link to post
Share on other sites

Ta karta nie jest aż taka zła mimo masakrycznej biedy na pcb, ma bardzo dobre oprogramowanie (to samo co miał x-fi titanium hd) jak i sterowniki. W grach (czyli praktycznie główne przeznaczenie tej karty) spisze się dość dobrze. Aczkolwiek jak już koledzy napisali te cztery pseudo rdzenie praktycznie nic nie dadzą. Dziwne jest to, że została aż tak mocno okrojona, choćby brak hw openal czy asio, masakra. W cenie tej karty można dorwać używane dobre pełne x-fi albo coś od asusa. Karty na usb zostaw lepiej w spokoju, ponieważ obciążają znacznie procesor.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...