Skocz do zawartości

AMD FX 8350 - pytanie


Recommended Posts

Witam,składam komputer który głównie miałby służyć do grafiki,obróbki wideo,modelowania 3D (Photoshop,After Effects,3dsMax) ale także czaszem do jakiś gier,tutaj głównie RPG (Elder Scrolls,Fallouty,Gothic'i)

No i moje pytanie: Jak ten procesor radzi sobie w wyżej wymienionych czynnościach? Największy nacisk kładę na obróbke wideo i modelowanie 3D :)

Czy będzie on lepszy od i7 3770k w takich zastosowaniach? (niekoniecznie mówiąc o grach)

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Powiem tak... skoro kładziesz naciska na aplikacje wielowoątkowe, to AMD będzie super wyborem w klasie - relacja ceny do wydajności. W grach których wymieniłeś myśle że nawet bez podkręcania pograsz konfortowo. Nie są to różnice AMD 20 fps - intel 50 fps, tylko np amd 120 - intel 160 . Co jest sporym zapasem.

 

Pozdrawiam Paweł

Edytowane przez szemhazej
Link to post
Share on other sites

Witam,składam komputer który głównie miałby służyć do grafiki,obróbki wideo,modelowania 3D (Photoshop,After Effects,3dsMax) ale także czaszem do jakiś gier,tutaj głównie RPG (Elder Scrolls,Fallouty,Gothic'i)

No i moje pytanie: Jak ten procesor radzi sobie w wyżej wymienionych czynnościach? Największy nacisk kładę na obróbke wideo i modelowanie 3D :)

Czy będzie on lepszy od i7 3770k w takich zastosowaniach? (niekoniecznie mówiąc o grach)

 

Będzie porównywalny, ale o połowę tańszy.
Link to post
Share on other sites

W programach Adobe będzie oczywiście zauważalnie wolniejszy, w renderingu już niekoniecznie. Natomiast co do gier, to wszyscy wiedzą, jak to wygląda %-). Niemniej jednak w swojej cenie FX-8320 jest całkiem niezłym procesorem.

 

Czemu znowu klamiesz ? Programach Adobe to caly ich pakiet. Napisz w jakich, przy jakich filtrach, co pytajcy sie user bedzie wykorzystywał.
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Czemu znowu klamiesz ? Programach Adobe to caly ich pakiet. Napisz w jakich, przy jakich filtrach, co pytajcy sie user bedzie wykozystywal. Strzelasz odpowiedzi jak gumą w majtach. Szybko i bez uwagi. Skoro sie masz za redaktora niezwykle popularnego serwisu to pisz dokladnie.

 

Nie przypisuj mi słów, których nigdy nie wypowiedziałem. Piszę biorąc pod uwagę całokształt. Przykładowo w Photoshopie większość filtrów nie wykorzysta pełni potencjału FX.

Link to post
Share on other sites

nie oplaca sie dawac 2x tyle.

ja bym nie nazwal tej roznicy zauwazalną

 

Trafi Ci się potrzeba skorzystania z paru filtrów, które gorzej działają na FX i już będzie sieczka. Nie da się wszystkiego przewidzieć. Tak samo w After Effects. Któryś efekt nie podejdzie AMD i znowu będzie nieprzyjemnie. Tak więc co prawda różnica w wydajności nie jest adekwatna do różnicy w cenie, niemniej jednak kupując Intela dostajesz równą i bardzo wysoką wydajność. Kupując FX... no niekoniecznie. Tak więc jeśli zajmujesz się tym zarobkowo, to bym brał Intela. Jeśli to takie edukacyjne zastosowania, to chyba nie ma sensu dopłacać.

Edytowane przez tomcug
Link to post
Share on other sites

Trafi Ci się potrzeba skorzystania z paru filtrów, które gorzej działają na FX i już będzie sieczka. Nie da się wszystkiego przewidzieć. Tak samo w After Effects. Któryś efekt nie podejdzie AMD i znowu będzie nieprzyjemnie. Tak więc co prawda różnica w wydajności nie jest adekwatna do różnicy w cenie, niemniej jednak kupując Intela dostajesz równą i bardzo wysoką wydajność. Kupując FX... no niekoniecznie. Tak więc jeśli zajmujesz się tym zarobkowo, to bym brał Intela. Jeśli to takie edukacyjne zastosowania, to chyba nie ma sensu dopłacać.

 

Jednak dołożę do i7 :)

Dzięki wszystkim za wskazówki

Link to post
Share on other sites

Też się zastanawiałem nad tymi dwoma procesorami. Chcę kupić maszynę lub dwie do renderingu.

Mój soft korzysta tylko z CPU, więc to dla mnie najbardziej istotna kwestia.

Znalazłem test właśnie z mojego programu gdzie 3850 bije znacząco 2600k, a różnica w cenie

znacząca.

 

Jakiego programu możesz zdradzić?:)
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...