Skocz do zawartości

Windows 7 x64 - blue screen


Recommended Posts

Witam, otóż od pewnego czasu miewam bs'y bez wyraźnego powodu. Zdarza się to raz dziennie, nie mniej nie więcej. Gdyby BCCODE był zawsze ten sam, to bym mógł to jeszcze zrozumieć, ale tak nie jest. Miewam właściwie za każdym razem kod, 24, 18 chyba c1 i parę innych. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane, dlatego liczę na pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Podaj cały sprzęt jak i model zasilacza. Sprawdz pamięci Memtestem jakims, dysk programem MHDD (SMART+skan), o którym znajdziesz info tutaj:

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/R ... -2189.html

 

 

Ponadto sprawdz temperatury podczas obciążenia na CPU, mobo, GPU, oraz jak masz miernik to sprawdz napiecia na zasilaczu podczas stresu oraz idle.

Link to post
Share on other sites

Sprzęt jest taki jak w podpisie, dokładny model zasilacza to Chieftec 600 W z odłączanymi kablami + Windows 7 x64. Przeleciałem pamięci memtestem, a dokładnie tym z poziomu DOS'a i nic nie wykazał (2 rundki zrobił), temperatury są w porządku, poza tym bsod pokazuję się nie tylko podczas obciążenia i tak jak mówię RAZ dziennie, niedługo po włączeniu komputera. Dysk zaraz sprawdzę programem, który podałeś :P

 

@EDIT: skan oraz smart się zakończyły i oto rezultaty...

 

Zacznę od skanu:

 

<3ms: 3819867

<10ms: 10420

<50ms: 196

<150ms: 1

<500ms: 0

>500ms: 0

 

cała reszta też na 0, czyli według Twojego poradnika stan dysku jest w bardzo bardzo dobrym stanie :D

 

A teraz pora na SMART:

 

Read error rate: 116 99 113605342

 

Spin up time: 98 97 0

 

Reallocated sectors count: 100 100 0

 

Seek error rate: 73 60 21718915

 

Power-on time: 99 99 1256

 

Spin-up retries: 100 100 0

 

Start/stop count: 100 100 234

 

HDA Temperature: 30 40 30

 

Current pending sectors: 100 100 0

 

Offline scan UNC sectors: 100 100 0

 

Ultra ATA CRC Error Rate: 200 200 0

 

Było też 6 Unknown. Patrząc powierzchownie na wyszczególnione pozycje i ich wartości, już przy zauważyłem, że chyba jest coś z dyskiem ;/ Ale liczę na Twoją interpretację i możliwe porady :P

Link to post
Share on other sites

Pozwolę sobie skopiować z mojej m-rki:

Read error rate : 200 200 0 - częstotliwość błędów podczas odczytu (u mnie równa 0) Niezerowa wartość wskazuje problem albo z powierzchnią dysku albo z głowica odczytująco-zapisujacą,

 

Seek error rate : 200 200 0 - Liczba błędów operacji 'SEEK',

 

A teraz looknij jakie są wartości u Ciebie :P

 

czyli według Twojego poradnika stan dysku jest w bardzo bardzo dobrym stanie

Stan dysku jest w bardzo dobrym stanie :D

 

Edit:

Aby rozszyfrować te unknowny to mozesz sprawdzic SMART w Everescie, bo ten prog ma nazwane wiekszość tych specjalnych wartości dla dyskow konkretnej firmy, czego niestety MHDD nie potrafi. Zazwyczaj nie są to ważne wartości, ale sprawdzić nie zaszkodzi :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

A miałem podobnie - zanim zainstalowałem na płytę asusa win7 64 prof zaktualizowałem bios do najnowszego i później miałem jazdy z blue screenem albo black screenem, wywalaniem się systemu z hibernacji i wiele innych jaj - downgrade biosu do poprzedniego wyleczył całość - dodaję: temeraturki były właściwe, napięcia też, system nie kręcony - o grubości kurzu na wentyl;atorach nie piszę (to ostatnie dla pseudofachowców)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...