Skocz do zawartości

Programowanie Dev C++ umie ktoś


Gość

Recommended Posts

po pierwsze jestem ciężko chory i mi się nie chce po drugie muszę to zrobić w devie bo potrzebne na zaoczne naukę bo jestem chory i nie mogę chodzić na dzienne( to tak jakby się kto plenił) więc jeśli ktoś może mi pomóc niech po prostu napisze a nie daję porady typu masz to i se wejdź znam ja też wujka google a wysiłek to ja daję na chorobę i szczerze jestem wyj.....

Link to post
Share on other sites

Co ma ten bełkot, który wypisujesz do tego, żebyś zainstalował sobie nowoczesne (imo prostsze) środowisko programistyczne z nieźle działającym podpowiadaniem składni, płynniej działające i stale rozwijane (dev od '04 lub '05 jest nierozwijany). Poza tym, jeśli chodzi o sam kod to będzie zawsze taki sam niezależnie od środowiska, więc nie trzeba było o nim wspominać (tak, wiem, są wyjątki, jak wszędzie).

 

Po drugie, dałem link do często polecanego tutoriala, z którym można zacząć pisać w c++, jeśli szkoda Ci tracić czas na takiego samouczka to po co w ogóle się zabierać za programowanie?

 

Po trzecie, choroba zwalnia całkowicie z jakiejkolwiek interpunkcji i pozwa?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spokojnie, po co te nerwy...

Nauka programowania to nie 5 minut, ewentualnie jeden wieczór. Dlatego jeżeli nie możesz uczestniczyć w zajęciach - zostają Ci kursy internetowe, lub książki. Książek jest multum, a dobrych kursów w necie niewiele. Podany cpp0x jest bardzo dobry. Warto do niego przysiąść. Jeżeli oczekujesz gotowca to OK, mogę go napisać, aczkolwiek po co, skoro niczego w ten sposób się nie nauczysz, a chyba o to chodzi. Zrób sobie kilka przykładów na kartce - tak jakbyś to Ty miał obliczyć czy ktoś jest pełnoletni, a potem zastanów się jak złożyć algorytm.

Link to post
Share on other sites

Ech panowie, może coś tam kmini, najlepsza nauka jest jak analizuje się przykład np do gumowej kaczuszki ^^

Po za tym nie wiem co wy chcecie od dev c++, piszę tam i całkiem wygodnie.

 

 

#include <iostream>

#include <cstdlib>

 

using namespace std;

 

int main ()

{

int wiek;

 

cout << "Podaj rok urodzenia" << endl << endl;

cin >> wiek;

cin.clear();

cin.sync();

if (wiek <=1994) cout << "Uzytkowniku jestes pelnoletni" << endl;

else cout << "Uzytkowniku nie jestes pelnoletni" << endl;

 

system ("pause");

 

}

 

 

Tak to mniej więcej wygląda, no chyba że ma jeszcze aktualną datę wczytywać z komputera automatycznie i do niej porównywać to już wtedy wyższa szkoła jazdy ;), nie określiłeś tego.

Edytowane przez Rexlu
Link to post
Share on other sites

Rexlu, dlaczego nie dev? zainstaluj sobie jak wyżej pisałem, codeblocks'a i zobaczysz o ile wygodniej można pisać (nie wspominam już o Qt Creatorze, który jest moim faworytem, jeśli chodzi o wygodę, inny warty uwagi jest choćby visual microsoftu).

 

A co do kodu, to mam pytanie, w jakim celu używasz cin.clear(); i cin.sync()?

Edytowane przez slawkow68
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...