Skocz do zawartości

Grzanie się kompa


Recommended Posts

Najpierw sprzęt (niepodkręcany):

Proc: E8400,

2xRadeon 4850 Gigabyte z referencyjnym chłodzeniem

2xgb Ram GeiL

MB: Asus P5Q-E

Seagate ST3160812AS(160 GB, 7200 RPM, SATA-II) + zewnętrzny Caviar 320

Sound Blaster X-Fi Gamer

Be-Quiet Straight Power 650W

Buda: Coolermaster CM690

Zaraz po kupieniu i zmontowaniu zrobiłem Fanfixa (ręczne ustawienie prędkości obrotów na grafach) i temperatura w idlu przy 60% wynosiła około 65C na głównej grafie i 55C na drugiej.

 

Jednak od paru dni w idlu na głównej grafie przy prędkości 60% oscyluje w granicach 80C. Temperatury innych "części" są w normie, natomiast na grafach zdecydowanie wzrosło i nie mam pojęcia co może być powodem. Z kurzu przeczyściłem co się dało i nic. Ktoś ma pomysł co może być powodem tego wzrostu?

 

Z góry thnx za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

http://sklep.benchmark.pl/pelny_45460.html?print=1

 

Tą obudowę posiadam, i jeśli chodzi o wentylacje to jest całkiem imho nieźle.

 

Obudowa fajna ale zobacz czy podczas składania masz zrobiony porządek z kabelkami i taśmami bo to bardzo wpływa na przepływ powietrza w okolicach grafy ,jeśli jest super idealny porządek to moja propozycja to dodatkowy wiatraczek który będzie dmuchał na grafe. 8-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

80°C na referencyjnym 4850 to chłodno po prostu. Wg AMD ta karta robi się ciepła dopiero po przekroczeniu 100°C. Dlatego wogole nie martwilbym sie tą temperaturą (w końcu ile pograsz na tej konfiguracji? Rok? Może krócej. Przez ten czas karty nie "dojedziesz" :roll:. Jeśli temp. pozostałych podzespołów jest ok, to ja bym to odpuścił. Co więcej - cenie ciche kompy (u mnie radek 4850 jest chłodzony wentylem, który kręci się przy 38% wydajności), a Twoje 60% obrotów to juz potężny hałas. 4850 (referencyjne) to po prostu gorące karty, ale z pewnością im to (w perspektywie używania przez rok-dwa) nie szkodzi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...