Skocz do zawartości

Core i3 serii 500 oraz Core i5 serii 600 w testach


Recommended Posts

Cześć.

 

Przygotowujemy się właśnie do testów procesorów, które będą miały premierę na początku przyszłego roku. Chodzi o Core i3 serii 500 oraz Core i5 serii 600. Oba są dwu-rdzeniowe, ale ten drugi ma więcej bajerów w stylu HT i TB. Oba też mają zintegrowane karty graficzne w strukturze procesora.

 

Moje pytanie brzmi, z jakimi procesorami chcielibyście porównać testowane Core i3/i5?

Link to post
Share on other sites

ja bym proponował porównanie z :

Intel Core Duo: E5200; E8400, Core Quad: Q8200; Q9550 i oczywiście i5 750; i7 860 oraz i7 920

a ze stajni AMD to: Athlon II X2 250; X3 425; X4 620, Phenom II X2 550; X3 720; X4 945; 955 lub 965

procesory byłyby porównane z praktycznie wszystkimi na rynku :)

Link to post
Share on other sites

Z 2/4 rdzeniowymi konstrukcjami będącymi na podobnym poziomie cenowym. Porównanie to i7 860/920 czy PII X4 955/965 jest IMO bez sensu.

 

No i pytanie czy będziecie mięli płytę z H55 żeby przetestować integry.

Link to post
Share on other sites

Ja bardzo chciałbym zobaczyć porównanie do E5200@~4 GHz, E8400 stock i @~4 GHz, X2 550 X4 620 i inne w tym przedziale cenowym ^^ Nie powinno zabraknąć OBSZERNYCH testów podkręcania od małego, przez większe (takie jak nasze :)) po ekstremalne (może uda Wam się zdobyć ciekły azot/freon :)) ^^

Link to post
Share on other sites

IMO powinno być porównanie cztero-rdzeniowych Core2Quad oraz Phenom II X4 8xx i 9xx z Core i5 6xx :)

 

Tak żeby było widać, czy te 'udawane' 4 jajka mogą walczyć z tymi 'pełoprawnymi' :)

Link to post
Share on other sites

Z 2/4 rdzeniowymi konstrukcjami będącymi na podobnym poziomie cenowym. Porównanie to i7 860/920 czy PII X4 955/965 jest IMO bez sensu.

 

No i pytanie czy będziecie mięli płytę z H55 żeby przetestować integry.

Będziemy, a w zasadzie powiem więcej. Mamy i testujemy. Chociaż z wiadomych powodów nie mogę zdradzić żadnych szczegółów :)

 

Prawdę mówiąc myślałem o porównaniu z procesorami z tego samego pułapu cenowego. Tzn powiedzmy Core i5 6xx i jego odpowiednik cenowy Core2 Duo E8x00. Core i3 5xx i jego odpowiednik cenowy Core2 Duo E7x00. Podobnie z procesorami AMD, ale tam odpowiednikami cenowymi są raczej procesory quad-core.

 

Porównywanie procków z innych półek cenowych IMO nie ma sensu. Natomiast idea porównania GPU zintegrowanych w nowych Core i3/5 z jakimiś GPU od AMD bardzo mi się podoba. Tylko co? 785G? 790GX z DDR3? Jak myślicie?

Link to post
Share on other sites

Podobnie z procesorami AMD, ale tam odpowiednikami cenowymi są raczej procesory quad-core.

Porównywanie procków z innych półek cenowych IMO nie ma sensu.

No to chociaż dajcie w teście któregoś C2Q, żeby było do czego porównać :)

 

Bo tak to by było:

"Procesor zdeklasował rywali plasując się na pierwszym miejscu w każdym teście..."

 

A w porównaniu do Core i7 9xx wygląda kiepsko :)

Link to post
Share on other sites

Panowie, jaki jest sens porównywania procesorów ze skrajnie różnych przedziałów cenowych? Wynik będzie oczywisty i do przewidzenia już teraz.

 

Prawdę mówiąc trochę szkoda mi czasu na robienie testów Intel Pentium Dual Core, albo Athlonów II X2. Takie porównanie musi mieć jakieś konkretne założenia. Bo jeśli chodzi o to, żeby sprawdzić czy i3 530 będzie szybszy od E5200 to już teraz odpowiadam że będzie :D

Link to post
Share on other sites

No to po co dalej się fatygujesz z testami :P:D

 

Może takie porównanie i3 i5 i7 i np. podkręcony i3 i podkręcony i5 vs podkręcony i7 i różne takie opcje, to by było dobre, bo teraz ludzie wiążą przyszłość z LGA 1156/LGA1366 i warto czy można uzyskać na i3 wydajność i5 itd. :P

Link to post
Share on other sites

Jeśli znacie ceny to złóżcie zestaw na AMD z integrą w porównywalnej kwocie. Oczywiście patrząc w sposób "jak najwięcej w tej kwocie", a nie na zasadzie "wezmę to, to i to. Nie ważne że można wydajniej".

Link to post
Share on other sites

Porównywanie procków z innych półek cenowych IMO nie ma sensu. Natomiast idea porównania GPU zintegrowanych w nowych Core i3/5 z jakimiś GPU od AMD bardzo mi się podoba. Tylko co? 785G? 790GX z DDR3? Jak myślicie?

W sumie to dobrze byłoby z jedną i drugą testy porobić :D Tylko nie zapomnijcie o testach z porządnym O/C (mniej niż 900 MHz nie uznaję jako podkręcanie :P).

A możecie zdradzić czy integry w tych prockach da się podkręcić?

Link to post
Share on other sites

Nie zrozumcie mnie źle, ale na opracowanie artykułu mam skończony czas. Dlatego chciałbym zawrzeć w nim testy, które mają największy sens - wszystkich nie dam rady choćbym chciał.

 

Widzicie jakiś sens w porównaniu Pentium Dual Core E5200 z Core i3 serii 500? Bo ja prawdę mówiąc go nie zauważam :D

Link to post
Share on other sites

W tym nie ;)

 

Ale czemu od razu skreślasz czterordzeniowe procki, bo "nie ma sensu porównywanie procesorów ze skrajnie różnych przedziałów cenowych"... :P :P

 

Porównaj chociaż do Core2Quad (8200 lub inny) oraz Phenoma II X4 :D Tak, żeby było widać, czy HT w dwurdzeniowcu da radę normalnemu czterordzeniowcowi ^^

No i może jakiś trzyrdzeniowy proc by się przydał :D

Link to post
Share on other sites

Widzicie jakiś sens w porównaniu Pentium Dual Core E5200 z Core i3 serii 500? Bo ja prawdę mówiąc go nie zauważam :D

 

A ja widzę. Ktoś może rozważa przesiadkę z PDC E5x00 na 2-rdzeniowe i3/i5 i chciałby wiedzieć ile przybędzie wydajność/czy to zabieg opłacalny.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...