Skocz do zawartości

i3-2120 czy Phenom II X4 965


Recommended Posts

Uważaj zadajesz niebezpieczne pytanie, zaraz wybuchnie tutaj wojna :P

 

Jeśli nie chcesz dużo grać bierz intela, pobiera mniej prądu niż AMD spokojnie ogarnie wybraną przez ciebie grafikę i generalnie będzie cacy. Choć na twoim miejscu, zastanowił bym się nad inwestycją w Ivy Bridge i3 3xxx, drożej ale jeszcze odrobinę wydajniej i oszczędniej w poborze prądu :)

Link to post
Share on other sites

Test który powinien pomóc Ci w wyborze: http://pclab.pl/art51367.html

Procesory są podobne, jeśli zamierzasz podkręcać to brałbym PII, najlepiej X6 1045T.

Jeśli nie, a priorytetem jest dla ciebie mniejszy pobór prądu, kosztem (nie zawsze) niższej wydajności i możliwość upgrade do i5 lub i7 - wybrałbym i3 2120, a najlepiej i3 3220.

Link to post
Share on other sites

i3 2120 jest zdecydowanie lepszym wyborem, choc z drugiej strony musisz pamietac ze 7770 jest tak tragicznie slaba karta, ze w grach nie zauwazysz na niej zadnej roznicy.

 

7770 wcale nie jest słaba wydajność 6850/GTX 460. I ja brałbym phenoma jeśli będzie oc, jeśli nie to i3 3220. Edytowane przez kargulec12
Link to post
Share on other sites

Kolejny suchy test zrobiony przez lagownie -_- Te testy są nie realne, bo sam testowałem 955 vs 2120 z 560. Na 955 w grach co wykorzystują więcej niż 2 rdzenie(a takich już jest więcej) różnica była do 15FPS na korzyść 955.

 

Głos leci na AMD.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Gdybym ja miał wybierać to bym nie zastanawiał się i brał intela z płytką pod 1155 a w przyszłość zmiana procka na i5 2500k lub coś tego pokroju ;) Oczywiście AMD także jest dobrym wyborem no ale mało przyszłościowym.. Ja aktualnie także przymierzam się do wymiany platformy na intela, płytka jaką mam spokojnie obsłuży FX'y ale niestety nie mam zamiaru brać czegoś co niby jest flagową serią procków a słabsze od phenoma który jest już na rynku pare lat.. tyle w temacie

Link to post
Share on other sites

ja w to wierze ;). trinity bez cache l3 niewiele ustepuje w grach phenomowi, a w pro zastosowaniach jest nawet szybszy. 8 MB cache l3 zrobi spora roznice.

 

http://www.tomshardware.co.uk/fx-4170-core-i3-3220-benchmarks,review-32544-6.html nowa seria pokaze troche wyzsza wydajnosc i przede wszystkim ukrócą ten ogromny apetyt na prad.

 

http://www.tomshardware.co.uk/fx-4170-core-i3-3220-benchmarks,review-32544-8.html

Link to post
Share on other sites

Kolejny suchy test zrobiony przez lagownie -_- Te testy są nie realne, bo sam testowałem 955 vs 2120 z 560. Na 955 w grach co wykorzystują więcej niż 2 rdzenie(a takich już jest więcej) różnica była do 15FPS na korzyść 955.

 

Głos leci na AMD.

 

Kolejny fanboy AMD do odstrzału :menda:. Testy były robione rzetelnie, a jeśli sam nie potrafisz takich wykonać, to nie nasz problem.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

ja w to wierze ;). trinity bez cache l3 niewiele ustepuje w grach phenomowi, a w pro zastosowaniach jest nawet szybszy. 8 MB cache l3 zrobi spora roznice.

 

Oby było tak jak mówisz. Nie mogę już patrzeć jak od paru dobrych lat wciąż ten ten sam phenomowy wątek się przewija, tak samo jak pseudo testy gości z "amd pany" w avatarze, nikt inteligentny by nawet czegoś takiego nie wziął pod uwagę.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oby było tak jak mówisz. Nie mogę już patrzeć jak od paru dobrych lat wciąż ten ten sam phenomowy wątek się przewija, tak samo jak pseudo testy gości z "amd pany" w avatarze, nikt inteligentny by nawet czegoś takiego nie wziął pod uwagę.

 

Zatem sugerujesz intela?

To dobierz mi jeszcze pod tego ontela jakąs w miarę płytę główną z USB 3.0

Link to post
Share on other sites

Sugeruje przeczytać jeszcze raz posty osób, które przedstawiły te 2 procesory w sposób kompetentny, a nie "weź to, bo tak"

Nie mówię, że phenom jest zły, ma te 4 fizyczne jajka i po podkręceniu wydajnościowo plasuje się pomiędzy 2 generacjami i3 (w całkowitym rozrachunku).

Jak chcesz phenoma to musisz się liczyć z dodatkowymi kosztami w postaci chłodzenia cpu, bo boxowy cooler jest za słaby. (120-180 zł) i3 może chodzić na dołączonym chłodzeniu bez problemu, bo jest chłodny.

Intel na chwile obecną jest bardziej przyszłościowy, bierzesz teraz płytę typu Msi b75-g43 albo Asrocka b75-pro3 i wkładasz tam za jakiś czas i5 bez 'k' w nazwie. Ewentualnie jakąś z77 jak chcesz kręcić + i5 z 'k', ale to już wiąże się z dodatkowym wkładem pieniężnym.

 

Tutaj masz test i zobacz jak to wygląda, porównaj sobie je w grach w które byś chciał pograć.

http://pclab.pl/art51367.html

Edytowane przez Ambasador
Link to post
Share on other sites

Miałem taki sam problem. 965BE (rewelacyjna cena) FX 4XXX czy i3. Zastnawiałem się, kombinowałem czytałem w końcu miałem dość. Ale jak pliczyłem 965BE + dobre chłodzenie + wymiana zasilacza (mam chiefteca 450W)+dobra płyta + dobre pamięci to wyszło mi taniej kupic I5 bez literki K - odpuściłem OC i najprostsza płyta. Co najfajniejsze, to się okazało, że w moim I5 3470, na płycie MSI z chipem B75 mogę podnieść mnożnik i jest taktowany 3,6Ghz + turbo, a najlepsze w tym wszystkim, że taniej mnie to wyszło niż porządny sprzęt do OC z AMD. Mam kartę HD5770 i wszystko fajnie śmiga, a ja mam świadomość że przez najbliższe kilka lat jedynie co to mi zostało grafikę wymienić.

Podsumowując - odłuż przez następny miesiąc lub dwa kilka stówek i dołóż do czegoś lepszego od 965BE, serii FX czy I3 - a jeśli przez następne 5 lat nie chcesz nic zmieniać i nie możesz sobie dołożyć do I5 to kup 965BE - kiedy będzie więcej gier na 4 rdzenie będzie lepszy niż I3, ale różnicę dorzuć sobie do HD7850 - nie pożałujesz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...